ابوالفضل قدیانی :رئیس جمهور تدارکات چی، نمی‌تواند مانع رویه مخرب ولی فقیه شود

صدای آمریکا :ابوالفضل قدیانی فعال سیاسی که در سالهای اخیر چندبار بازداشت و زندانی شد، در یک نامه جدید خواستار تحریم انتخابات شد. آقای قدیانی دیدگاه خود را در قالب یک یادداشت در سایت تحلیلی زیتون با عنوان «انتخابات ۱۴۰۰؛ بالاتر از سیاهی رنگی نیست» منتشر کرد.

او با بیان اینکه «ملت ایران نیک دریافته‌اند که صندوق‌های رأی باعث تحول قابل اعتنایی در حال و روز این مرز و بوم نمی‌شوند»، نوشت که «رییس‌جمهوری که نقشش از رییس دفتر یا تدارکات‌چیِ ولی‌فقیه تجاوز نمی‌کند، نمی‌تواند رویه‌های مخربی را که در کشور به دست نهاد ولایت‌فقیه نهادینه شده است، تغییر دهد.»

قرار است روز جمعه ۲۸ خرداد انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شود. هرچند در دوره‌های گذشته شورای نگهبان برای نامزدها محدودیت‌هایی اعمال کرده بود اما امسال این نهاد زیر نظر رهبر، محدودیت ها را افزایش داده و تنها برخی مقامات کشوری و لشگری را مجاز به داوطلبی نامزدی در انتخابات دانسته است. در روز نخست ثبت نام این افراد، چهره های شاخصی از سپاه در وزارت کشور ثبت نام کردند.

ابوالفضل قدیانی در نامه خود با توصیه به اصلاح طلبان برای تن ندادن به انتخاب بین بد و بدتر، گفت که شرکت در انتخابات،‌ «مشروعیت‌بخشی به نظام استبدادِ دینی و شخص علی خامنه‌ای دیگر با هیچ منطقی قابل دفاع نیست.»

این فعال سیاسی که بارها انتقادات خود از رهبر جمهوری اسلامی را مطرح کرده، در یادداشت خود نوشت:‌ «نباید گذاشت نظام استبداد دینی، از نمد نمایش انتخابات برای خود کلاه مشروعیت بدوزد و از این طریق در تغییراتِ بنیادینِ محتوم تاخیر بیندازد... تحریم فعال انتخابات و پیوستن به جنبش دمکراسی‌خواهی و عدالت‌طلبی مردم ایران از جهت دیگری نیز در انتخابات پیش رو اهمیت ویژه دارد؛ از آن جهت که هر روز مسئله جانشینی علی خامنه‌ای پررنگ‌تر می‌شود... مدتی است که اکثریت قاطع ملت ایران آگاهانه کارزار تحریم انتخابات فرمایشی-نمایشی را آغاز کرده اند و کثیری از فعالان سیاسی دموکراسی‌خواه و عدالت طلب در داخل و خارج از کشور به این کارزار ارزشمند پیوسته‌اند و انتظار می رود که تمامی منتقدان ، معترضان ، مخالفان و تحول خواهان از این کارزار تحریم حمایت کنند.»

آقای قدیانی ۷۶ ساله از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است که از سال ۸۸ انتقادات شدیدی علیه رهبر جمهوری اسلامی مطرح کرده است. او در چند سال اخیر بعد از اعتراض به رهبر جمهوری اسلامی، چند بار بازداشت شد که صدای آمریکا گزارش بازداشت او را منتشر کرد.

او آذرماه ۹۷ در یکی از موضع گیری‌هایش گفته بود که دلیل فساد در ایران، قدرت متمرکز و مادام‌العمر خامنه‌ای است.
+50
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  مضحک ترین نوع حکومتداری تو کل دنیا تو همین رژیم تروریستی و کاملا جعلی جمهوری اسلامی هستش..یه آخوند انگلی به اسم ولی وقیح ۳۰ ساله تصمیمات کلان و راهبردی رو به تنهایی میگیره و به هیشکی هم جواب پس نمیده، بعد هر ۴ سال یه بار هم یه سیرکی به اسم انتخابات رو شروع میکنن و تو سر و کله هم میزنن که کدوم اوسکولی انتخاب بشه و بگن ارواح عممون ما دموکراسی داریم، آخرشم تو ماههای آخر اون رییس جمهوره، کل کاسه کوزه ها سر اون خراب میشه و ولی وقیح هم پا منقل تریاکش رو بکشه و با سعید طوسی عشق بازی کنه خخ
  6
  54
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.