بیانیه سپاه در مورد روبه رو شدن شناورهایش با شناورهای آمریکایی:رفتار آنها غیر حرفه ای بود

 تصویر آرشیوی از نزدیک شدن قایق تندروی سپاه پاسداران به یک شناور آمریکاییرادیو فردا :نیروی دریایی سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای «روبه‌رو» شدن شناورهای خود با شناورهای آمریکایی را تایید کرده و گفته است نیروهای آمریکایی «رفتارهای غیرحرفه‌ای» داشته‌اند.

بر اساس اطلاعیه این نیرو که روز سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت،‌ صادر شده است، شناورهای گشتی نیروی دریایی سپاه روز ۲۰ اردیبهشت با «۷ فروند شناور دریایی آمریکا در تنگه هرمز» روبه‌رو شده و شناورهای آمریکایی اقدام به رفتارهایی چون «پرواز بالگرد، شلیک فلیر و تیراندازی بی هدف، بی مورد و تحریک‌کننده» کرده‌اند.

پیش از این، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که یکی از شناورهای گارد ساحلی آن کشور پس از نزدیک شدن ۱۳ فروند قایق سپاه پاسداران به شناورهای آمریکایی با شلیک حدود ۳۰ گلوله به طرف ایرانی هشدار داده است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته‌است قایق‌های تندروی ایران به حدود ۱۳۵ متری شناورهای آن کشور رسیده بودند.

نیروی دریایی سپاه اما در بیانیه خود گفته است که شناورهای سپاه «فاصله قانونی» را رعایت کرده‌اند.

این دومین رویارویی نیروهای دریایی ایالات متحده و ایران طی کمتر از یک ماه محسوب می‌شود.

اوایل اردیبهشت ماه یک شناور نظامی ایالات متحده پس از آن که سه قایق سپاه پاسداران در خلیج فارس به آن نزدیک شدند، چندین گلوله اخطار شلیک کرد.

این برخوردها در حالی صورت گرفته است که ایران و قدرت‌های جهانی در میانه مذاکراتی برای بازگشت واشینگتن و تهران به توافق هسته‌ای هستند.

نمایندگان ایالات متحده برای چهارمین دور مذاکرات غیرمستقیم خود با ایران بر سر چگونگی احیای توافق برجام که دولت پیشین آمریکا از آن خارج شد، در وین به سر ‌می‌برند.
+24
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  مردک شما چهل و دو سال است قیمت یک کبریت را نتوانستید مدیریت کنید و آنوقت حرف از حرفه ای میزنید؟ خیلی رو دارید مثل دین لجن تان
  6
  64
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حرفه نزد سپاهیان هست و بس!
  2
  38
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا
  بابا حرفه ایها بابا اینکاره ها آخه شما که فرق گلوله رو با هواپیمای مسافربری خودی نمی فهمید و ۱۷۴ نفر زن و بچه و جوان و پیر را به آتش می کشید و در گذشته یک نمونه توی کربلای چهار با وجود لو رفتن عملیات هزاران جوان بدبخت را توی آتش دشمن فرستادید و در زمان حال هم هر روز کلی از افرادتون را اسراعیل توی سوریه خاکستر میکنه و سلیمانی کتلتتون ووووو شما دیگه لطفاً اگر اشکالی نداره همراه با حامیان نادانتان خفه شوید.
  3
  20
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.