در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ موشک از نوار غزه به اسرائیل شلیک شده است

دویچه وله :در ادامه درگیری میان فلسطینیان و نیروهای اسرائیلی در روز دوشنبه ۱۰ مه بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شد. ارتش اسرائیل گفته است که یک سوم این موشک‌ها را با سیستم دفاع موشکی به نوار غزه بازگردانده است.

به گزارش ارتش اسرائیل، شبه‌نظامیان فلسطینی بیش از ۲۰۰ موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک کردند. سخنگوی ارتش اسرائیل اما تصریح کرد که سیستم دفاعی "گنبد آهنین" این کشور ۹۰ درصد این موشک‌ها را پیش از اصابت به هدف خنثی کرده است.

حدود یک سوم این موشک‌ها احتمالا به نوار غزه بازگشته‌ و در آنجا خسارات جانی به بار آورده‌اند. شلیک این تعداد موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل غیرعادی و تقریبا بی‌سابقه است.

آنگونه که ارتش اسرائیل گزارش داده، یک ساختمان مسکونی در شهر اشکلون واقع در شمال نوار غزه مورد اصابت یکی از این موشک‌های بازگردانده‌شده از سوی اسرائیل قرار گرفته است. به گفته نیروهای امدادی شش نفر در این حمله زخمی شده‌اند.
حملات اسرائیل به نوار غزه
به گزارش سخنگوی ارتش اسرائیل تا کنون ۱۳۰ حمله به اهداف مختلف در نوار غزه صورت گرفته است. در اثر این حملات ۱۵ عضو حماس و جهاد اسلامی کشته شده‌اند. اکثر این حملات با جت‌های جنگی و پهپاد انجام گرفته است. اهداف مورد حمله تأسیسات تولید موشک، انبار و محل تمرین و نیز پایگاه‌های نظامی بوده‌اند.

در این حملات همچنین دو تونل که با فاصله زیادی از هم احداث شده بودند، هدف قرار گرفتند. سخنگوی ارتش اسرائیل این حملات را نخستین فاز حملات متقابل اسرائیل عنوان کرده است.

تنش میان اسرائیل و فلسطینیان در روزهای اخیر به طرز خطرناکی بالا گرفته است. دوشنبه شب ۱۹ مه (۲۰ اردیبهشت) شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه حملات موشکی به اسرائیل را آغاز کردند. اسرائیل نیز به تلافی اهدافی در نوار ساحلی غزه را که توسط حماس کنترل می‌شود، مورد حمله هوایی قرار داد.

وزارت بهداشت در غزه از کشته شدن ۲۲ نفر خبر داده که ۹ نفرشان کودک بوده‌اند. گفته می‌شود که یکی از فرماندهان حماس نیز جزو کشته‌شدگان است. این شدیدترین حمله اسرائیل به نوار غزه از سال ۲۰۱۹ بوده است.
درگیری در شهرها
در اورشلیم شرقی (بیت‌المقدس شرقی) تنها در روز دوشنبه ۵۰۰ نفر زخمی شده‌اند. گفته شده که یک عرب اسرائیلی در شهر لود در مرکز این کشور در اثر شلیک گلوله کشته شده است.

به گزارش هلال احمر در رام‌الله، نابلس و الخلیل درگیری میان فلسطینیان و نیروهای اسرائیل ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

از آغاز ماه رمضان وضعیت در کرانه باختری رود اردن و بخش شرقی اورشلیم که اغلب ساکنان آن را عرب‌ها تشکیل می‌دهند، بحرانی شده است.

بسیاری از فلسطینیان از این که پلیس اسرائیل در این ایام محدوده مرکز قدیمی شهر اورشلیم و اطراف مسجدالاقصی را مسدود کرده و جلوی تجمع در این منطقه را گرفته، به شدت خشمگین شده‌اند.

برنامه تخلیه برخی خانه‌ها در محله "شیخ جراح" آتش این خشم را شعله‌ورتر کرده است.
+76
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  rezanl - امستردام، هلند

  کسی از این یا فاطمه زهرا شهروند افغانستان خبر نداره از روزی که ملیتش رو اشکار کردم کمتر نظر میده
  21
  59
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  قاعده بر این است که، اگر سری از اسرار باطنی فاش شد، طولی نمی‌کشد که نمود ظاهری آن هم فاش و هویدا می‌شود و در معرض دید همگان قرار می‌گیرد. یعنی به اصطلاح، دست شیطانیان رو می‌شود البته برای اهل تعمق نه آنها که خوابند. چندین روز پیش صحبت از تکنیک جذب و دزدیدن ارواح پناهندگان مسلمان توسط کشورهای دیگر برای تغذیه از ارواح آنها و نجات و ارتقاء جامعه شان کردیم. مراجعه کنید به اخبار امروز یاهونیوز:کشف تونلی در زیر مرکز اقامت و نگاهداری پناهندگان در شهر پرت استرالیا واقع در ایالت وسترن استرالیا. مقامات از وجود این تونل حفر شده در زیر مرکز نگاهداری این پناهندگان ابراز تعجب و بی اطلاعی کرده اند. خوب دقت کنید، و به تحلیل‌هایی که کردند و سعی در ماست مال کردن قضیه دارند اصلا التفات نکنید. جذب پناهنده مسلمان+ آزار تا حد انهدام شخصیت+ خروج هاله های روحی شخص مسلمان بر اثر فشار، بو کشیدن و تغذیه کردن و یا انتقال این هاله ها به دیگران.
  91
  15
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  ۴۸
  Marcouk - لندن، انگلستان

  باز این بایدن خائن میخاد با این اخوند ها توافق کنه ،، 😞کجایی ترامپ که نفس این کفتارها رو بگیرى
  28
  85
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  گروه تروریستی سپاه چارپایان پول مردم ایران رو خرج این موشک ها کرد و فرستاد به حماس، حالا همون موشک ها به سمت خود فلسطینی ها برگشت و به فنا رفتند..چقدر این مسلمونا و سپاه چارپایان گاگول تشریف دارن آخه خخ
  17
  69
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. تو برو کاسه گدائی خودتو جلوی دولت محلی بگیر بهت صدقه بدهند. زیاد حرف .... میزنی مزدورک.
  15
  72
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. درسته، من هم شنیدم که مهدی موعود از ترس آخوند ها از جمکران گریخته و میخواهد از تونلی که گفتی در استرالیا هست ظهور کند. هوهوهو، مری کریسمس!
  13
  52
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
  ۳۱
  tiger.man - هامبورگ، آلمان

  چارپای قدس که رد پای خرابکاری و کشت و کشتارت به مریخ هم رسیده کجایی؟ چرا پیدات نیست؟؟!!
  6
  30
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. چقدر دورغ گو‌ی ....هستی . کلی مسلمان در انگلیس هستند که اکثرا وکیل ،پزشک بیزینس دارند پس چه جوری این افراد توانستند موفق شوند .دورغگو ،نمک میخوری و‌نمک دان میشکنی .
  5
  21
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  امیدوارم کودکان بی گناه فلسطینی و اسراییلی از این ماجراجویی لطمه نبینند و در عوض فرماندهان جنگ طلبشان .....
  3
  19
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
  ۳۱
  mts.rezza - اسلو، نروژ
  [::rezanl - امستردام، هلند::]. یه.. هم مثل تو شده ملیت سنج این سایت. کاری ندارم کجایی بود طرف ولی تو منو یاد دستگاه کرونا یاب اختراع شده توسط سپاه میندازی . دنبال زن صیغه میگردی مگه تو این سایت که فلانی کجاست.
  4
  4
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
  ۳۷
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  خدایا این جنگ و کشتار رو در همه جای دنیا پایان بده ! و خدا لعنت کنه جنگ طلبان رو که باعث کشته شدن انسانهای بی‌گناه میشند چه فلسطینی و چه یهودی و در آخر خدایا ما ایرانیها را نجات بده
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران
  ببخشید ، مگه گنبد اهنین نداشتند ؟ تازه موشک های شلیک شده از جمله موشک های قدیمی هستند که مسافت زیادی نمی تونند بروند و سرعت کمی هم دارن. اگه موشک های بالستیک حاج قاسم و ابومهدی مهندس رو سرشون بیاد چیکار میکنن ؟ نکنه گنبد اهنینشون پنچر شده و سوراخ داره. عظمت توخالی و ابهت الکی شون با چند تا موشک قدیمی و از سیر استفاده نوین خارج شده ، به باد رفت . وای اگه ایران بخاد بزنتون. دیگه اسرائیلی در نقشه نخواهد ماند و بجاش مینویسند بای بای کانتری.✌🤲🕋🇮🇷🇮🇷
  3
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Janhamin - تهران، ایران::]. اما تعجب من از شما پامنبری هاست. مگر چهل و دو سال نیست که میخواهید اسرائیل رو نابود کنید؟ چرا هنوز هست و چند وقت یکبار بمبی هم داخل خاک غصبی شما منفجر نمیکنه؟ خودت یک چراغ تو اون فندق روشن کن و ببین اونها مرد عمل هستند یا شما پرچم سوز ها؟ تازه پرچم سوزاندنتون رو هم دیدیم.
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۹
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. اخه فعلا دوستان جانبرکفمان که در حد یک گروه و حزب هستند دارن میزنند و دهن اربابت رو خورد کردن . نیازی به ما نیست که واسه کشتن مورچه با فیل بیاییم. کشورک قلابی اربابت توان ایستادن در مقابل بچه بسیجی های یک حزب رو ندارن واسه ما توهینه اسب هامون رو زین کنیم بریم جنگ. با کی ؟ با مورچه زخمی 🤣🤣🤣🤣🤣
  2
  4
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.