این جوان همجنسگرای ۲۰ ساله فقط بخاطر گرایش جنسی خود به دست خانواده اش کشته شد

 علیرضا فاضلی منفرد، جوان دگرباش ۲۰ ساله که به دست سه مرد خانواده‌ش به قتل رسید.
او توسط برادر و پسرعموهایش به طرز فجیعی کشته شد؛ سرش را بریدند و پیکرش را زیر نخلی رها کردند و بعد تلفنی به مادرش خبر کشته شدندش را دادند.
+21
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خدا به مادرش صبر بده.
  4
  99
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران

  Utrechtلطفا متن قضیه رو تصحیح کنید . اینکه نوشته اید به دست سه مرد از خانواده اش را بنویسید به دست سه نامرد کشته شد.
  8
  107
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۸
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  حالمون به هم خورد
  3
  56
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۸
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران

  طفلک انگار ورژن خوشتیپتر ریکی مارتینه . هموطن های عزیز دگرباش یا گی . خواهشا بخاطر جون خودتون هم که شده اگر از اخنواده خر متعصب هستین چیزی از گرایش هاتون رو نکنین و به سن جوونی که رسیدین از ایران به یه کشور امن اروپایی برید و اونجا هرجور که دوست دارید زندگی کنید . تو این خراب شده حکم سه بار مشروب خوردن اعدامه ! چه برسه به گی بودن . رحم و شفقت و اینجور چیزها هم حالیش نیست
  13
  98
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۳
  ۴۶
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  اون ابلهی که ادعا میکنه ایرانیان با فرهنگ ترین هستند رو باید دهنشو گِل گرفت.
  12
  91
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان

  بیچاره مادرش ،این مادر‌فقط یک‌پسر‌ داشت و‌برادر‌ ناتنی و‌پسر‌عموهاش پسرش را کشتند . به خداوندی خدا اگر‌من جای مادرش بودم ،شوهرم ،پسر‌ ناتنی که پسرم را کشت و پسر عموهای که این کار را کردند .....،چون هیچی برای از دست دادن ندارم .مرگ بچه بزرگ‌ترین آزمایش و زجر یک‌مادر‌است .امیدوارم بلایی سرشون بیاد که در تاریخ ایران نوشته شود .بقدری دلم گرفت از این ویدیو‌ ،اشکم در امد . روحت شاد عزیزم .نابود بشه این فرهنگهای غلط قومی ایران .😢😢😢😢😢😢😢
  11
  47
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::Janhamin - تهران، ایران::]. نامرد نبودند. نامرد یعنی‌ زن. در زبان فارسی‌ اسلامی یک نمونه تحقیر زن است.اگر به کسی‌ نامرد گویند. یعنی‌ تو زنی‌. فرهنگ لات اسلامی. ریشه در قاجار و داعش شیعه دارد. مسلمان بودند. مثل شما. عجب که مرید ریش آقا باشی‌. ولی‌ مخالف این عمل.گرچه در قانون اساسی‌ ما کشتن این‌ها ، نهی و منکر است. معمولا باید شادی کنید. مثل جشن اعدام. ساعت ۴ صبح از بغل دست. صیغه سوم بلند شد. بچه بر کول. اعدام تماشا کرد و هم زمان بستنی لیس زد. ریشه بشریت در ایران زمانی‌ نابود شد. که ناا بشران در ایران متولد شدند. ریشه در آقا و امام دارد.اگر این را درک کردید. ۱،۲ میلیارد انسان در جهان خوشبخت می‌‌شوند.
  8
  39
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  قاتلین عرب هستند و خود را ایرانی نمیدانند و کشتن آدم واسشون کار عادی است
  20
  33
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. این مادر مگر هویتی خیلی متفاوت از اون قاتلین داشته ؟ میشه مادر متوجه نبوده که بچه اش در خطره ؟ یک شبه که تصمیم به قتل گرفته نشده , حتما تا اجرای این تصمیم بار ها کتک و تهدید و توحش پیش اومده و کار نکرده . وگرنه این بچه قایمکی تصمیم به فرار نداشت ! این مادر هم دیده و کاری نکرده . حالا تو اهواز به خاطر فرهنگ نزدیک تر به اسلام ...., تهران شیک تر طرف رو وادار به خودکشی میکنن ! تفاوتش زیاد نیست !
  21
  29
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::دیارکو - قره تپه، آذربایجان::] حالا گیریم به قول شما قاتلین خودشون رو ایرانی نمیدونن. ولی تو که خودت رو ایرونی میدونی و قرعه این کشور فقط بنام تو در اومده. با حرفای دهن پر کنی چون ایران کبیر چخماق روشن میکنی. چرا بیهوده میگی؟ مگه آقای ایراندوست تو این قتل رو بنوعی تایید نکردی؟ مگه تو به شریک زندگی مقتول نگفتی: پس این عوضی مقصر اصلی است؟ پس چرا شعو رو انسانیت در مرام شما از کامنت تا کامنت چون دلار جهانگیری نوسان داره؟ پس اجازه بدین من فعلا به جای شما کمی شرم بکنم. چون شما با رو هم مشکل دارین.
  22
  21
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::]. درست گفتید، بدون شک مادرش هم مقصر هست. اما در مجموع همه ما مقصریم که با انقلاب و ادامه دادن به آن به بخت خودمان لقد زدیم و کشوری را که میرفت همپایه کشورهای مدرن دنیا باشد را به عصر قاجار عودت دادیم.
  9
  30
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] رفیق: بنا به عُرف و عادات معمولا در جامعه خودمون در حمایت از آسیب دیدگان حرفهایی چون خدا به مادرش صبر بده. یا خدا مرده گانش رو بیامرزه رواج داره و هیچ اشکالی نداره. در اینجا این پیغام شما به مادر جان باخته درسته. چون پارتنر مقتول آقای عقیل عبیات در چندین مصاحبه اعلام میکنه که توی کل خونواده فقط مادرش حامی علیرضا بوده که حالا توی بیمارستان بستریه. حالا اَگه این خانم متوهم به شما بنوعی ایراد میگیره مشکل اونه. چون چیزی برای گفتن نداره. مواظب باش چون میگن از سه چیز باید حذر کرد. دیوار شکسته. سگ درنده. سومی رو نمیگم چون خودت میدونی.
  2
  12
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
  ۳۳
  Janhamin - تهران، ایران
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. جناب مغز فندوقی عزیز، از انجا که شما با کلمات ، عبارات و اشارات در زبانی که سرشار از ایما و اشاره می باشد ، غریبه هستید و حتی زحمت تحصیل و کسب دانش به خودتان نداده اید و در طول حیات بی حاصل خویش نیز از سایرین درس و تجربه نیاندوخته اید ، پس به حضرتتان حق می دهم که معنی نامرد بودن رابه مونث بودن ربط بدهید. مردی و جوانمردی و مردانگی در زبان شیرین و غنی فارسی حتی به بچه های کوچک و یا خانم ها و یا افراددمسن میتواند نسبت داده شود و هیچدربطی به سن و یا نوع و یا جنسیت طرف ندارد. چه بسا که به یک فرد که از خانواده ال جی بی تی باشد صفت مردی به او داده شود که گویای خصلت قوی و انسانی و اخلاقی وی می باشد نه انکه مانند شما مغز فندوقی عزیز سریع به داخل شلوار طرف سرک گشیده و تعیین جنسیت بنمایید. در پایان یک مثال میزنم مانند اینکه اگر گفتم مغز فندوقی عزیز شما باید یک انسان نخود مغز را در نظر بگیرید وگرنه آروم نمی گیگیرید.
  9
  12
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. با تشکر از توضیح شما، من از جزئیات خبر بی اطلاع بودم و چنانچه مادر مقتول تنها حامیش بوده پس کامنت اول من چنانچه شما اشاره کردید بجا نوشته شده. اینکه Shahin.Orel مادر را هم مقصر دانسته نیز شاید از روی عدم اطلاع ایشان بود که من را هم گمراه و تشویق به نوشتن کامنت بعدی کرد. زیاد با نوشته ها و سابقه ایشان آشنا نیستم. در مجموع من هنوز همه ما را بخاطر کم کاری برای براندازی رژیم مقصر میشناسم و آرزو میکنم روزی برسد که اختلافات جزئی را کنار بگذاریم، به هم بپیوندیم و شهامت این را پیدا کنیم که با از جانگذشتگی اوضاع امروز کشور را عوض کنیم.
  6
  13
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
  ۴۱
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا
  متاسفانه فقر فرهنگی و جهالت در اون مناطق بیداد‌میکنه،همجسنگرا بودنش موضوع شخصی خودش بوده.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عزیز , شما اگر باور دارید که مردم در زمان شاه خیلی با شعور و متمدن بودن , نه , از همون مردم ما به اینجا رسیدیم مردمی که هیچ درکی از تمدن نداشتن , احتیاج به آموزش داشتن که هیچ برنامه ای برای این آموزش نبود , مادر این بچه هم نه حامی این بچه بوده نه کاری به درد بخور کرده غیر از اشک و آه نفرین و گاهی قربون صدقه ! پیشرفت اقتصادی و اجتماعی زمان شاه وقتی بدون آموزش باشه میشه نمونه همین هانی از نروژ که گرچه در متمدن ترین کشور دنیا زندگی میکنه و یا آویزونه , ولی درکش و دفاع از مسایل اجتمائی رو در حد فیلم فارسی های دهه ۴۰ میفهمه , در حد یک بازاری یا میدونی که به آبجیش کسی چیزی گفته حالا این نفس کش میطلبه ! من یک زمانی در زوریخ مدرسه میرفتم , یک نفر در مدرسه ما خودکشی کرد , پلیس وقتی با ما صحبت میکرد , هر کسی که گفته بود از افسردگی این فرد آگاه بوده رو جریمه کرد , این جریمه اسمش آموزش هست نمیشه از یک عده ناتوان فرهنگی چه در اهواز چه در نروژ انتظار تمدن داشت وقتی هیچ درکی از دنیای متمدن نداره
  6
  18
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] بنده در چند مصاحبه حرفای پارتنر مقتول رو گوش دادم که میگفت تنها حامی علیرضا فقط مادرش بوده. آقای عقیل عبیات میگفت قاتلا بعد از ۲ روز به مادرش زنگ زدن و گفتن جسد بچه اش زیر نخلای خرما افتاده. او فقط یک دفعه موفق شده تا با مادر مقتول صحبت کنه که حالا توی بیمارستانه حال و روز خوبی نداره. در ضمن من این خانم Shahin.Orel رو خوب می شناسم. حرفاش مثل مموتی مفت هم گرونه. بله باتون موافقم که فقط اتحاد و دانش و آگاهی ما رو به ساحل نجات میرسونه.
  7
  7
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. ممنون باعت اختراع جدیدتون در زبان فارسی !! لازم به ذکر است که واژه نامرد که اصالتا یک واژه فارسیه از فارسی به زابانهای دیگه هم رسوخ کرده و از دریای مدیترانه تا چین استفاده میشه و نه فقط در فارسی ، بلکه در بقیه زبانها که خودشونم نمیدونن این کلمه یه واژه فارسیه ، ولی در همان زبانها هم معنی بی معرفت و رفیق نیمه راه و ناجوانمرد میده . ترکها هم از استانبول تا ازبک و ترکمن و غیره استفاده می کنن و تا خود هندوستان و بنگلادش در زبان هندو و اردو هم هست . نامرد هرگز معنی جنسیتی نداشته که میگی یعنی زن و قدمتش به هزاران سال قبل از قاجار برمی گرده ! احتمالا اون چیزی که تو ذهن تو بوه واژه ضعیفه است. حتی واژه مرد هم جدا از مرد بودن ، در زبانهای اطراف ایران هم بعنوان انسان شجاع و کسی که سر حرفش هست و جوانمرده استفاده میشه . حتی برای زن .
  11
  2
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::]. برای آموزش دادن، تربیت معلم و استاد تاسیس شده بود و برای آموزش دیدن بسیاری را روانه اروپا و آمریکا میکردند که متاسفانه عده از آنها نمک خوردند و نمکدان شکستند. انشا الله در حکومت بعدی شما با درایتی که در نوشته تان مشاهده میشود یک برنامه آموزشی برای دولت مینویسید و مملکت و ملت را از این فقر فرهنگی نجات میدهید! فقط امیدوارم که جزو کسانی نباشید که کنار گود مینشینند، باد در غبغب میندازند و به گمان اینکه بسیار فهمیده هستند به دیگران میگویند لنگش کن.
  11
  10
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. از اینکه من را از اشتباه در آوردید باز هم تشکر میکنم.
  14
  8
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Janhamin - تهران، ایران::]. اگر به اشاره ای که جناب زرتشت به “نابشران و متولد شدنتان در ایران” توجه کرده بودید، فندق را کمی بالاتر از ابروهای خود میدید.
  14
  6
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] سرکار خانم: شوربختانه شما طبق معمول ُسرنا و بر عکس میزنی. اینجا هم عمق فاجعه رو نمی بینی ولی گیر دادی به طرف که چرا با مادر مقتول همدردی کرده. مگه مادر ستار بهشتی تحصیلاتش رو مثل شما و روحانی از زوریخ و انگلیس تموم کرده؟ حالا کی کار اصولی بهتری انجام میده مادر ستار یا شما و یا روحانی؟ روحانی از انگلیس فقط خنده بی موقع رو با جانسون نشون داد وبس. شما هم که تکلیفتون روشنه. اَگه دانش آموز بخاطر افسردگی دوستش توی زوریخ جریمه میشد, پس شما هم اینجا باید جریمه بشی چون در مقابل آزار جنسی خانمها سکوت کردی و ورود نکردی. در ضمن خانم سوییسی یاد بگیر!! به هیچ قشری توهین نکنی. همونطور بهت گفتم ماده خطاب کردن زنان بار منفی داره. اصطلاح آبجی هم معمولا برای تحقیر زنان استفاده میشه. پس نگو! قشر بازاری هم جزیی اساسی از جامعه محسوب میشه. پس یاد بگیر و بهشون توهین نکن. بله بنده توی نروژ آویزونم. ولی حالا قصد دارم آویزون آدمای بی جنبه ای بشم که بیربط و چرک مینویسن. منطقشون هم فقط منفی دادن فله ای هست و بس.
  9
  7
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] درود برشما
  23
  1
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] شهین خانم: چه شد منفی هایی که برام توی صفحه قبل ریخته بودی پاک شد؟ پس یاد بگیر هیچ کس رو وادار نکن که با منطق انحرافی خودت بات صحبت بکنه؟ فقط میخاستم بهت بگم که کلک و نیرنگ پایدار نیست. بقول جناب سروان بی درجه ها ها.😜😜
  11
  0
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.