سفیر بریتانیا در عراق: فعالان عراقی توسط گروه های مورد حمایت ایران ترور می شوند

العربیه :استیون هیکی، سفیر بریتانیا در عراق، شامگاه یکشنبه 19 اردیبهشت، در مصاحبه‌ای با تلویزیون «العربیه» گفت کسانی که فعالان عراقی را ترور می‌کنند مورد حمایت رژیم ایران هستند.

سفیر بریتانیا بر ضرورت پاسخگویی افرادی که در قتل فعالان و روزنامه‌نگاران عراقی دست دارند، تأکید کرد.

استیون هیکی با تاکید بر اینکه رژیم ایران از شبه‌نظامیان قاتل فعالان عراقی حمایت می‌کند، گفت، نیروهای مسلح عراق باید دخالت کنند.

هیکی در این مصاحبه کوتاه با اشاره به اینکه دولت عراق متعهد شده که قاتلان را بازخواست و مجازات کند، گفت بریتانیا اطلاعات خود در این زمینه را در اختیار دولت عراق خواهد گذاشت.
ایهاب الوزنىسفیر بریتانیا، گفت که لندن در زمینه تبادل اطلاعات با دولت بغداد همکاری می کند.

ساعاتی پس از تشییع جنازه فعال برجسته عراقی، ایهاب الوزنی، که سحرگاه روز یکشنبه توسط افراد مسلح ناشناس مقابل منزل خود در کربلا ترور شد، سفیر بریتانیا در بغداد ضمن محکوم کردن این جنایت، بر مخالفت شدید کشورش با هدف قرار دادن فعالان عراقی تاکید کرد.

همزمان سفارت آمریکا در عراق نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور الوزنی، گفت خاموش کردن صداهای آزاد و مستقل از طریق خشونت، غیرقابل قبول است.
تظاهرات در کربلامصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، نیز تأکید کرد که جنایتکارانی که در ترور یکی از برجسته ترین چهره‌های فعال کربلا دست داشته‌اند، مجازات خواهند شد.

گفتنی است که ترور ایهاب الوزنی حامیان و طرفداران «انقلاب اکتبر» را خشمگین کرد. طرفداران جنبش موسوم به «انقلاب اکتبر» که از سال 2019 آغاز شد، با برگزاری تظاهرات گسترده خواستار پایان دادن به ترور فعالان در عراق شدند.

به گزارش خبرگزاری «فرانسه»، به دنبال ترور الوزنی تظاهرات گسترده‌ای در ناصریه، دیوانیه و دیگر شهرهای جنوب برگزار شد.
+17
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  ی صحبت هم از ننه پیر استعمار. به شما چه؟ گم شید برگردین انگلیس. این منطقه ماست. هیچ ربطی به شما حرامیان نداره .
  10
  5
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۵
  ۵۱
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  خود شما خمینی رو مثل بلا برسر مردم بیسواد ایران نازل کردین چون شاه که هدفش ابادی و پیشرفت ایران بود یه بیلاخ بشما نشون داد که دیگه از نفت ارزون خبری نیست و در اصل باعث تمام این جنگ و خونریزی هایه منطقه میدل ایست در چهل سال گذشته شما هستید.اگر شما این بلا رو سر ایران نمی اوردید الان ایران یکی از۱۰ قدرت برتر اقتصادی دنیا بود.
  1
  9
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  حکومت اسلامی دستنشانده دولت فخیمه بریتانیا در ایران فرزند خلف اما حـ... خودتان است و .....کثیف غارتگری و جنایتکاری شما انگلیسی های خبیث را به ارث برده.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.