شلیک ۳۰ گلوله هشدار یک شناور آمریکایی به قایق های تندرو سپاه پاسداران در تنگه هرمز

قایق‌های تندرو سپاه پاسداران ایران( عکس آرشیوی)یورونیوز :پنتاگون از شلیک‌های هشدار یک شناور آمریکایی به قایق‌های تندرو ایرانی که در نزدیکی ناوگان دریایی این کشور در تنگه‌هرمز مانورهای «غیرایمن» انجام داده‌اند، خبر داد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، ۱۳ قایق تندروی سپاه پاسداران ایران در فاصله حدود ۱۳۰ تا ۲۷۰ متری از شش شناور نیروی دریایی آمریکا که در تنگه هرمز در حال اسکورت کردن زیردریایی یو‌اس‌اس جورجیا بوده‌اند، مانورهای «غیرایمن» و «غیرحرفه‌ای» انجام داده‌اند که در نتیجه طی دو مرحله در مجموع ۳۰ گلوله هشدار از سوی یک شناور این کشور شلیک شده است.

به گفته جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا این برای دومین بار طی دو هفته گذشته است که چنین تنشی میان ناوگان دریایی آمریکا و قایق‌های تندرو سپاه پاسداران ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز رخ می‌دهد.
 
او خاطرنشان کرد:«متاسفانه، مزاحمت‌های سپاه پاسداران پدیده تازه‌ای نیست.» سخنگوی پنتاگون همچنین یادآور شد که ناوگان دریایی آمریکا حق «دفاع از خود» را در برابر این مزاحمت‌ها دارد و به چگونگی استفاده از آن واقف است.
 
+61
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  انگل زاده ها مشغول جولان دادن در آمریکا اما مردم عادی ایران حتی ویزا توریستی هم نمی توانند بگیرند، اگر تروریست های جمهوری اسلامی نباشند چطور میلیارد میلیارد دلار اسلحه به اعراب بفروشید؟ دست همتون با هم توی یک‌کاسه هست و این وسط تاوان این نمایش را مردم بدبخت ایران میدهند.
  6
  66
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  ترامپ گفته بود اگر این قایق نزدیک‌شدن بزنید شون وقتی که ترامپ رفت حالا جو بایدن اومده که مثل برک اوباما ... بین ....ها باج میده مثل سگ از ترامپ می‌ترسیدند
  2
  12
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  جالب است اگر بدانید ' دیشب به لطف و ترحم و تفضل یدالله اسدالله الغالب علی بن ابوطالب علیهما السلام' از ستونهای سحر صهیونیستها یک ستون با اهمیت به درک واصل شد. سوختن ریشه صهیونیزم آغاز شد. عجب صحنه ای بود وقتی ما را بالای سر خود دید' ...
  10
  4
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  چهل و دو ساله که آمریکا با آخوندها جنگ زرگری داره
  1
  16
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.