انجماد تومورها، درمانی جدید برای سرطان‌‌های کم‌خطر پستان

دویچه وله :یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که می توان سرطان‌های پستان را که رشد کندی دارند، با روش انجماد تومور درمان کرد و نیاز به جراحی تهاجمی را از بین برد.

به گزارش HealthDay News، آزمایش‌ها تا به امروز نشان می‌دهد که این روش در میان زنان بالای ۶۰ سال مبتلا به سرطان پستان با رشد کند، موثر است.

به گفته محققان موسسه تحقیقاتی Germantown در ایالت تنسی آمریکا، فرایند انجماد تحت عنوان "Cryoablation" فرآیندی است که از سرمای شدید برای از بین بردن بافت استفاده می‌کند. این روش، یک راه حل کمتر تهاجمی است که تومورهای پستان را سریع و بدون درد و بدون نیاز به جراحی از بین می‌برد. در این روش بیمار هوشیار است و در مطب تحت مداوا قرار می‌گیرد.

این درمان در حال حاضر برای درمان سرطان‌های استخوان، کلیه، پروستات و سایر سرطان‌ها، مفید بوده است.

این مطالعه بر روی ۲۰۰ زن با میانگین سنی ۷۵ سال که همه آنها مبتلا به سرطان پستان با رشد کند بودند، انجام شد. نتایج نشان داد که سه سال بعد از انجام عمل کرایوآبلاژ، فقط ۲ درصد بیماران شاهد بازگشت سرطان بودند. ضمن این که در هیچ کدام از آنها عارضه جانبی جدی ناشی از این نوع درمان وجود نداشت.

کرایوآبلاژ شامل قرار دادن مستقیم یک پروب از طریق پوست به محل تومور، تحت بی‌حسی موضعی است. در این روش، از نیتروژن مایع برای انجماد تومورهای هدف استفاده می‌شود. این درمان که بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد، در نهایت تومورها را به گلوله‌های یخ تبدیل می‌کند.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.