پوتین: برخی می‌کوشند ایدئولوژی نازی‌هایی را که «توهم منحصربه‌فرد بودن داشتند» بار دیگر به اجرا بگذارند

 ولادیمیر پوتین در رژه روز پیروزی ۲۰۲۱یورونیوز :ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه همزمان با سالگرد پایان جنگ جهانی دوم هشدار داد که باورهای دوران حکومت نازی‌ها همچنان در عصر معاصر قوی است.

وی که در مراسم رژه ارتش روسیه سخن می‌گفت، «تلاش برای بازنویسی تاریخ و توجیه رفتار خائنان و جانیانی که خون صدها هزار تن از مردم بی‌آزار بر گردن آنهاست» و نیز ایجاد «روسیه‌هراسی» را مردود خواند.

رئیس جمهوری روسیه افزود که برخی می‌کوشند ایدئولوژی نازی‌هایی را که «توهم منحصربه‌فرد بودن داشتند» دیگربار به اجرا بگذارند. روابط روسیه و غرب به‌ویژه پس از بحران اوکراین به‌تیرگی گراییده است.

آقای پوتین همچنین اعلام کرد که کشورش «مدافع قانون بین‌الملل است» اما همزمان «به سختی از منافع ملی» دفاع می‌کند و افزود: «نیروهای مسلح شجاع روسیه به عنوان میراث‌داران سربازان پیروز (جنگ جهانی دوم)، ضامن مطمئن این امر هستند.»

روز شکست ارتش آلمان نازی به وسیله نیروهای روس، که در روسیه روز پیروزی نامیده می‌شود، مهمترین تعطیلی غیرمذهبی این کشور به‌شمار می‌رود.

در مراسم رژه امسال بیش از ۱۹۰ نوع از ادوات نظامی روسیه شامل تانک‌ها، بالگردها، جنگنده‌ها و جایگاه‌های پرتاب موشک قاره‌پیما از میدان سرخ مسکو عبور کردند.

در این رویداد سالانه یاد سربازان و قربانیان جنگ جهانی دوم در این کشور گرامی داشته می‌شود. مطابق برآوردها ۲۷ میلیون تن در جریان جنگ جهانی دوم یا در اثر پیامدهای آن در روسیه جان باخته‌اند.
+11
رأی دهید
-73

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  فعلا که شما خودت یکى از مستبدترین حاکمان هستى که در عمل چیزى از نازى ها کمتر انجام ندادى. از کشورگشایى در مورد مناطق کریم تا نابودى کل اپوزیسیون و ترور آنها مثلا در مورد ناوالنى تا بقیه چیزها.
  8
  71
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خودت چی‌ ؟ شنیده. هر کس به دیدار و شما به او چای تعارف می‌‌کنید. از قصر شما فرار می‌‌کند.می‌ داند با نوشیدن این چای. سر از بیمارستان مسمومین برلین در می‌‌آورد. فرق شما با هیتلر و استالین چیست ؟ اگر منظورت مرکل است. در آلمان شرقی بزرگ شده. جنس شما را خوب می‌‌شناسد. پوستت را کنده .اره؟ کجا را دیدی ؟ مرکل همون است.که بسیجی‌‌ها ما می‌‌گویند. بیضه پر قدرت اسلام. ولی‌ یک گرم ندارد. ما ۸ میلیون بیضه اسلام داریم .همه با هم ۵۰۰ تن بیضه اسلام. از خاصیت.؟ معمولا می‌‌گویند. هیچ چیز در جهان الکی وجود ندارد. همیشه از خود پرسش. این ۵۰۰ تن.چه خاصیتی دارند؟ برای جلو گربه انداختن هم. ارزش ندارد.
  12
  47
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اتفاقا یه عامل جنگ ۲ همین روس بود،لهستان محل مناقشه بود، استالین با هیتلر توافق کرده بودندلهستان رو بین خودشون تقسیم کنند،بنام پیمان مولوتف. این بود که هیتلر لهستان رو تسخیر کرد و اما این شروع جنگی جهانی شد
  10
  7
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.