روانگرایی ترسناک خاک در ژاپن

زمانی که خاک خاصیت سختی خود را از دست می دهد و تقریباً به حالت روان تبدیل می‌شود.
+60
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  من که نفهمیدم چی بود ، اما فقط پاکیزه گی شهر را توجه کنید
  5
  38
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۶
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ژاپن و سنگاپور تمیزترین و مدرن ترین کشورهایی بودند که من دیدم.فوق العاده امن و تمیز.بیشتر کشورهای اروپا رو دیده ام هیچ جا مثل ژاپن نمیشه.حیف که از نظر اقامت خیلی سختگیری میشه و زبان انگلیسی هم اصلا کاربردی نداره.البته شاید دلیل این امنیت و تمیزی و جذابیتهای متفاوت همین جلوگیری از مهاجرت و مخلوط نشدن با فرهنگ و طرز فکر گلوبالی باشه.
  4
  36
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. شاید نداره دوست عزیز. حرفتون کاملا درسته. ایران هم از زمانی که با اعراب یکی شدن این بدبختی و فلاکت سرشون .....
  5
  11
  ‌سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۲
  ۱۰۴
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  ظاهرا بنظر می رسد شبیه به پدیده ای است که در زمین شناسی به انگلیسی leda clay اطلاق می شود، این پدیده زمانی رخ می دهد که مواد آهکی و معدنی موجود در خاک که نقش چسبندگی یا همان سیمان را دارند در اثر نزولات برف و باران و یا جاری شدن آب شسته شده و بدین ترتیب خاک چسبندگی خود را از دست می دهد و این عمل سبب می شود زمین(خاک رس باقیمانده بدون سیمان) آنقدر ناپایدار شود که وقتی توده ای از خاک تحت تنش قرار می گیرد رفتار مواد باقیمانده به شدت از یک «ماده با رفتار ذره ای» به یک «مایع با رفتار آبکی» تغییر کند. البته عوامل خارجی دیگر مانند ارتعاشات ناشی از زلزله یا بارندگی های عظیم نیز سبب چنین پدیده هایی می شود. بهر تقدیر جهان مادی و فیزیک مواد تابع قوانین علمی است، و اگر خواص مواد را ندانید زمین شما را خواهد بلعید، و فرقی نمی کند چه دودستی به ستونهای سنگی تخت جمشید دخیل ببندید و از نژاد خالص و برتر آریا باشید یا سفره حضرت رقیه پهن کنید و نذر و دعا داخل چاه جمکران بیاندازید.
  0
  0
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.