۸ تُن داروی قاچاق در فرودگاه مشهد به مقصد افغانستان کشف شد

اعضای یک باند که قصد داشتند 8 تن دارو را در پوشش اتصالات لوله‌ از کشور خارج و به افغانستان منتقل کنند در فرودگاه مشهد شناسایی و سه متهم نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

سردار ابراهیم قربانزاده، جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی در حاشیه بازدید از این محموله قاچاق در فرودگاه مشهد در جمع خبرنگاران گفت: به‌منظور انجام مأموریت اصلی پلیس برای مبارزه با قاچاق دارو در خارج از شبکه‌های توزیع، پلیس فرودگاه مشهد به چند نفر که همراه بار مسافران قصد انتقال دارو به خارج از کشور را داشتند مشکوک شده و آنان را تحت‌نظر قرار داد.

در ادامه مشخص شد این افراد داروها را در پوشش اتصالات لوله‌ به خارج از کشور منتقل می‌کردند و مقصد آن‌ها کشور افغانستان بود. در این عملیات هشت تن دارو به ارزش ۱۴ میلیارد ریال کشف و ضبط شد و سه نفر در این ارتباط دستگیر شدند که ۲ نفر آنان تبعه خارجی هستند و تحقیقات برای یافتن همدستان آنان در داخل کشور ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌ رضوی از پلمب یک داروخانه که با این باند در ارتباط بود نیز خبر داد.
در همین رابطه دکتر یوسف مهرافشان، کارشناس مدیریت نظارت بر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد نیز به ایرنا گفت: داروها دست‌کم سه تا پنج سال تاریخ انقضا دارند. بنابراین داروخانه‌ها برای مصرف یک تا یک و نیم سال خود داروها را انبار می‌کنند و نگهداری این مقدار دارو در انبار یک دارخانه غیر طبیعی نیست اما یک داروخانه، دارو را خارج از شبکه رسمی توزیع، نگهداری کرده و به فروش رسانده و دستگاه‌های نظارتی از وجود انبار آن بی‌اطلاع بوده‌اند بنابراین پرونده قاچاق دارو تشکیل و داروخانه تعطیل شد تا پرونده آن در کمیسیون مربوطه رسیدگی شود.
+9
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  چرار سرداران قاچاقچی سپاه که عامل اصلی این قاچاق هستند دستگیر نشدند؟
  0
  21
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.