معاون وزیر بهداشت:ویروس کرونا جشن و پارتی و نماز عیدفطر و ایدئولوژی نمی‌شناسد

در حالی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از برگزاری نماز عیدفطر در همه شهرهای کشور خبر می‌دهد که معاون وزیر بهداشت با انتقاد از برگزاری هرگونه تجمعی می‌گوید که ویروس کرونا «ایدئولوژیک» عمل نمی‌کند.

به گزارش ایلنا، علی نوری، معاون سیاستگذاری ائمه جمعه، روز یک شنبه،‌ ۱۹ اردیبهشت با اشاره به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است که نماز عید فطر در شهرهای زرد و آبی بر اساس «طرح مدیریت هوشمند» و در شهرهای نارنجی و قرمز در فضای باز برگزار خواهد شد.

آقای نوری درباره این طرح هوشمند در برگزاری نماز عید فطر توضیحی ارائه نداده است.

در همین حال ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، روز یک‌شنبه ضمن هشدار درباره برگزاری هرگونه در تجمع در روزهای آینده به مناسب عید فطر گفت که ویروس کرونا جشن و پارتی و نماز عیدفطر نمی‌شناسد و ایدئولوژیک عمل نمی‌کند و هرجا تجمع باشد، وارد عمل می‌شود.

آقای حریرچی هم‌چنین گفته است که در زمینه ایجاد محدودیت‌ها نیروهای مختلف به دنبال «سهم‌خواهی» هستند، در حالی که غیر از «معیشت و اقتصاد مردم» خیلی مسائل دیگر را باید کنار بگذاریم.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران در روز یک‌شنبه، ۳۸۶ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را بر اثر کرونا در کشور از دست دادند و بیش از ۱۴ هزار بیمار جدید شناسایی شدند.

به این ترتیب آمار جان‌باختگان بر اساس آمار رسمی به ۷۴ هزار و ۹۱۰ نفر و مجموع کل بیماران به حدود دو میلیون و ۶۵۵ هزار نفر رسید.

وزارت بهداشت ایران در حالی آمار کرونا را به صورت روزانه اعلام می‌کند که منابع مستقل درباره درستی این آمار تردید دارند و آمار واقعی را سه تا چهار برابر آمار رسمی می‌دانند.
+68
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  همینه دیگه، مصیبتی که مردم جمهوری اسلامی ایران به آن مبتلا شدند همینه، حضور تو و امثال تو که به حق همین شب قدر از محضر مادرمان حضرت فاطمة سلام الله علیها استدعاء داریم ریشه شما را بکنند و شما را از حیات محروم کنند. از دیدگاه شما مشرکین، ویروس کرونا اصلا خدا نمیشناسد، اصلا مخلوق خدا نیست، اصلا تحت اراده ائمه نیست . از دیدگاه شما ، ویروس کرونا تحت سیطره اهریمن است و از دایره اختیار اهورامزدا خارج است ، اینه که میگیم شما مسلمان نیستید چه رسد به اینکه مؤمن باشید. تا وقتی این دوگانه اهریمن و اهورامزدا توی ملاج پوک شما باشد و خبری از توحید نباشد و تا وقتی مردم ایران شما را متولی قرار دهند، نمکی گندیده می‌شود وزیر عفونت. نگاه کنید، یک حاج قاسم سلیمانی که از مرگ نترسید بلکه کوچه به کوچه دنبال شهادت گشت، نگاه کنید ببینید چکار کرد. ای ابله، فرق تو با آن مسئولان انگلیس که اخیرا سکه ای طلا با تصویر ۹ حیوان اساطیری به دور تصویر لیزلرد دم دراز ضرب کرده اند تا از صورت لیزارد به خیال خویش ، توسط آن ۹ حیوان اساطیری محافظت کنند چیست؟ وَ اتَخَذُوا مِن دُونِ اللَهِ آلِهَةً لَعَلَهُم یُنصرون....
  86
  12
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
  ۴۱
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  روانی کردن مردمو با این کرونا.این کرونا ربطی به تجمه نداره ویروس تو هواست من روزاولم گفتم شستن ودزینفکته کردن بهداشت جهانی گفته چیز چرتیه ویروس توهواست بادهم اونو اینوراونور میبره یه روزمیره هند یه روز میادبلژیک اونوقت مردم ابلح ریختن دستمال کاغذی وصابون دپو کردن تابادهست ویروسم هست مگه خودش رفته رفته ضییف بشه آدم دیدم رفته بود بخاطرکرونادوتا ماشین لباسشوی خریده بود اینقد ابلح بازخوبه الان بلژیک محدودیتها رو برداشته همهجا هم بازشده
  31
  13
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
  ۳۷
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  البته که نمی شناسد. ویروس کرونا فقط بدبختی و شب قدر و فلاکت و . را می شناسد حرامیان
  11
  34
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
  ۶۰
  mina minavand - هانور، آلمان
  الان دوباره این کمان ۴۴ سیدنی-استرالیا کمرنگ و کمرنگتر میشه اما باز هم نمیدونه چی گفته......اما لطفا با مردم کاری نداشته باش. به امید خدا تو هم .....و به آرزوت میرسی یا اینکه با کرونا میمیری. دهانت رو تا اون موقع ببند.
  8
  27
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. به همان تیرو کمانت قسم که وقتی مرگ سایه اش از یک فرسخی حس بشه همه شیرجه میرن تو سوراخ موش،من نمیفهمم مردم دنیا همه فهمیدن که قطع این زنجیره فقط و فقط رعایت پروتکل‌های بهداشتی که همه مردم موظف به رعایت آن هستند چرا ؟چون قرن ،قرن ۲۱ انسانها دارن برای زندگی در کرات دیگر آماده میشن،آنوقت تو داری اسامی یکسری مرده عرب که ۱۵۰۰سال پیش مردن و ربطی به ما ایرانیان نداره صدا میکنی که برات معجزه کنن؟اگه که اینا بیل زن بودن یه بیل زیر ماتحت خودشان‌ میزدن که نمیرن اتفاقا تا تو وامثال تو دارای همچو تفکرات گند زده که بوی تعفنش از گورستان اسلام میاد راهی بجز قهقرا ندارن.راهی که ۴۲ ساله شما شروع کردین.
  5
  22
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. خدا سایه شوم و پلید جمهوری کثیف اسلامی و مزدوران پلید و مفتخورش را از سر ملت شریف ایران کم کند. آنچه مزدوران حکومتی هرگز نداشته اند شرف است.
  3
  4
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. با نظر کاملا شما موافقم....البته زنجیره های فشرده و نزدیک انسانی هم این ویروس رو منتقل می کنه
  1
  2
  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.