حزب اتحاد ملت : شورای نگهبان بهتر است خودش رئیس جمهور را تعیین کند

حزب اتحاد ملت در واکنش به مصوبه جدید شورای نگهبان درباره شرایط نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد «اگر قرار است انتخاب مردم تا این اندازه محدود شود که عملا فرد مطلوب شورای نگهبان از صندوق درآید، بهتر است این شورا راسا رییس جمهور را تعیین کند و هزینه انتخابات را هم از دوش کشور بردارد».

این بیانیه که روز شنبه ۱۸ اردیبهشت در صفحه تلگرام حزب اتحاد ملت منتشر شده می‌گوید مصوبه شورای نگهبان غیرقانونی است و مجلس شورای اسلامی وظیفه قانون‌گذاری را بر عهده دارد.

شورای نگهبان در مصوبه جدید خود شروطی نظیر داشتن سوابقی همچون وزارت، استانداری و شهرداری در شهرهای بالای دو میلیون نفر، همچنین عدم سوء سابقه قطعی و محکومیت قضایی را برای نامزدی ریاست جمهوری تعیین کرده که بسیاری، خصوصا اصلاح‌طلب‌ها با این شروط امکان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی را نخواهند داشت.

حزب اتحاد ملت می‌گوید شورای نگهبان مسئولیت نظارت بر انتخابات را دارد و هیچ حقی برای قانونگذاری این شورا پیش‌بینی نشده است.

این حزب حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران خواسته تا «قاطعانه» مقابل مصوبه جدید شورای نگهبان ایستادگی کند و وزارت کشور نیز از اجرای آن امتناع کند.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  چه مملکت خرتوخری شده, دیدن ملتی نیست برای رای دادن, اینو از خودشون درآوردن (حزب اتحاد ملت) از چه ملتی حرف میزنین ا ملتی که ازتون متنفره
  1
  30
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  حزب اتحاد،حزب یکشبه ساخته شده نظام ، جهت خام کردن ملت برای شرکت در انتخابات فرمایشی، این حزب موسس ندارد؟!؟ چه سالی تاسیس شده و چه اساسنامه ای دارد؟!؟ بقول خمینی،حزب فقط حزب الله(چماق بدست)
  2
  9
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.