فروش شراب فضایی به همراه دربازکن ساخته شده از شهاب سنگ

 بطری شرابی که از فضا به زمین بازگردانده شده استیورونیوز :یک بطری شراب فرانسوی که بیش از یک سال در ایستگاه فضایی بین المللی به دور کره زمین چرخیده است برای فروش عرضه خواهد شد.
بنگاه کریستیز قیمت این بطری شراب «پتروس» (Pétrus) را که در منطقه بوردو در غرب فرانسه تهیه شده یک میلیون دلار تخمین زده است. قرار است همراه با این بطری یک دربازکن که از شهاب سنگ ساخته شده و نیز یک بطری شراب مشابه عرضه شود تا خریدار آن بتواند مزه شرابی را که از فضا به زمین برگشته است با مزه شراب معمولی مقایسه کند.

این بطری یکی از ۱۲ بطری شرابی است که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شد. این بطری ها در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ پس از طی حدود ۳۰۰ میلیون کیلومتر در شرایطی بدون نیروی جاذبه به زمین بازگردانده شدند.

دانشمندان به بررسی این ۱۲ بطری پرداختند و گروهی از شراب شناسان نیز ماه مارس مزه این شراب را با شراب مشابهی که در این مدت در کره زمین نگهداری شده بود مقایسه کردند. سه بطری از این ۱۲ بطری برای آزمایش مزه آن در اختیار شراب شناسان قرار گرفت. هشت بطری نیز قرار است برای بررسی های بیشتر در آینده نگهداری شوند.

به این ترتیب بطری شرابی که از سوی بنگاه کریستیز قیمت گذاری شده است تنها بطری به فروش گذاشته شده خواهد بود.

هر سال حدود ۳۰ هزار بطری شراب «پتروس» تولید می شود. شراب «پتروس» همواره یکی از گران قیمت ترین شراب های جهان بوده است.
+5
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  دژمن بیطرف - فرانسه، فرانسه
  ملت شراب میخورند برن فضا،حالا اینا رفتن از فضا شراب اوردن.خدا هم بشکه هاشو از ترس سید علی قایم کرده تو ماه.آخه مستحضرید که حضرت عاقا گفتن مقام عظما از مقام خدایی بالاتره.
  2
  12
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.