حسن ایرلو، افسر سپاه قدس و سفیر جمهوری اسلامی!

رادیو پبام اسرائیل : معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن، با انتقاد شدید از دخالت  پاسدار حسن ایرلو به عنوان سفیر ایران  نزد حوثی ها ، در امور سیاسی و اجرایی مناطق تحت نفود این شبه‌نظامیان، تاکید کرد: «حسن ایرلو حاکم فعلی مناطق تحت نفوذ حوثی‌ها است».
 
روز گذشته نیز رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها عکس‌های متعددی از پاسدار حسن ایرلو را منتشر کردند که او به همراه تعدادی از عناصر مسلح در داخل راهروهای بیمارستان آموزشی جمهوری در مرکز شهر صنعا قدم می‌زند در حالی که کسی از مسئولین بیمارستان یا حتی مسئولین وزارت بهداشت تحت کنترل شبه‌نظامیان، حضور نداشت.
 
الاریانی در ادامه گفته است : تحرکات حسن ایرلو، افسر سپاه قدس ایران که توسط رسانه‌های شبه‌نظامیان حوثی برجسته می‌شود، تاکید می کند او به عنوان یک حاکم فعلی و مسئول ارشد صنعا، پایتخت ربوده شده، و بقیه مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان تروریست حوثی عمل می‌کند».
 
وزیر اطلاع‌رسانی یمن با انتشار عکس‌هایی از تحرکات ایرلو در پایتخت یمن گفت: « این اقدامات تأیید می‌کند که رهبران شبه‌نظامیان حوثی دکوری تزیینی بیش نیستند و اراده تصمیم‌گیری‌های سیاسی، نظامی و حتی اداری را ندارند».
 
الاریانی افزود: رژیم ایران از طریق حسن ایرلو که نامش در لیستهای تروریستی بین المللی قرار دارد قیمومیت مستقیم خود را بر مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان تحمیل کرده است.»
 
وی گفت:  این اقدامات واقعیت حوادث پس از کودتا و تلاش رژیم ایران برای چیره‌شدن بر یمن، به عنوان بخشی از سیاست توسعه‌طلبانه خود در کل منطقه را، نزد جامعه بین الملل و افکار عمومی آشکار می کند».
 
عبده مجلی، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن هم سه روز پیش  پاسدار حسن ایرلو، سفیر ایران نزد ستیزه‌جویان حوثی را متهم کرد که فرماندهی عملیات نظامی حوثی‌ها در جبهه مأرب را بر عهده دارد.
 
وی افزود:  که حسن ایرلو، سفیر ایران نزد حوثی‌ها مدیریت جنگ این شبه نظامیان کودتاگر را هدایت می‌کند.
 
محمد علی المقدشی، وزیر دفاع یمن، هم پیشتر گفته بود که شبه‌نظامیان حوثی با کمک «حسن ایرلو» با تمام توانایی‌ها نظامی و تجهیزاتی که از نهادهای دولت یمن غارت کردند، خود را برای تصرف شهر مارب آماده کرده بودند اما هجوم آنها با شکست مواجه شد و با تحمل تلفات سنگین در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.
+91
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  جای خالی ترامپ و از بین بردن اشغالهای همچون این پاسدار حسن ایرلو خیلی خالی است . ترامپ این 4 سال ریس جمهور دولت امریکا میبود وضعیت در مناطقی که پاسداران جنایتکار اخوندی در ان مناطق هستند خیلی برایشان سخت میشود و همه این پاسدارها مثل پاسدار قاسم سلیمانی خوراک پهپادهای امریکای میشدن.
  6
  30
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
  ۴۱
  Diamondave - واشینگتن دی سی، ایالات متحده امریکا

  ای مزدور بی ناموس !! ادم کشهای خامنه ای همه جای دنیا هستن ، تک تک این مزدورا به زودی میرن تو سوراخ موش
  6
  30
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.