زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان داد

یورونیوز :دولت فرانسه اعلام کرد که درباره پرونده مردی که روز سه شنبه در نزدیکی شهر بوردو در غرب این کشور همسرش را زنده سوزاند تحقیق خواهد کرد.

این مرد ۴۴ ساله کمتر از یک سال پیش به جرم خشونت خانگی به زندان محکوم شده بود. وزارتخانه های دادگستری و کشور فرانسه قرار است درباره محکومیت قضایی او، شرایط آزادی اش از زندان و نحوه نظارت بر وی تحقیق کنند. این مرد که «منیر ب» نام دارد حدود ساعت ۱۸ روز سه شنبه بر روی همسر ۳۱ ساله اش در یکی از خیابان های خلوت مرینیاک در حومه بوردو مایعی مشتعل شونده ریخت و سپس او را آتش زد.

او دقایقی قبل همسرش را که مادر سه فرزند بود با سلاح گرم مجروح کرده بود. این مرد دوتابعیتی پس از سوزاندن مقتول خانه او را نیز آتش زد. پلیس فرانسه حدود نیم ساعت پس از قتل توانست این مرد را بازداشت کند.

وی پس از بازداشت به ماموران پلیس فرانسه گفت که اطمینان داشته است که همسرش با فرد دیگری رابطه عاشقانه دارد. او با این حال مدعی شد که قصد کشتن همسرش را نداشته و تنها به دنبال «تنبیه» وی بوده است.

این مرد فرانسوی-الجزایری سابقه هفت مورد محکومیت قضایی از جمله حبس به جرم خشونت خانگی را دارد. او حدود ۱۱ ماه پیش به جرم «خشونت عامدانه علیه همسر» به ۱۸ ماه زندان از جمله ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. وی از ماه دسامبر (آذر/دی) از زندان آزاد شده بود اما اجازه نزدیک شدن به همسرش یا خانه او را نداشت.

با این حال همسر این مرد حدود دو ماه پیش با مراجعه به پلیس از خشونت های جدید شوهرش شکایت کرده بود.
+48
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  کشورهای اروپایی اینطوری هستند تا یک فاجعه اتفاق نیافته هیچ مشکلی رو جدی نمیگیرند این گونه جنایات فقط مختص به خارجی ها و مهاجرین نیست متأسفانه بیشتر از مردم بومی در رسانه ها انعکاس پیدا میکنه
  1
  26
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هر جا که اسلام باشد بربریت و جنایت میدرخشد
  2
  50
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
  ۶۵
  Azadi9 - پاریس، فرانسه

  این دو نفر هر دو عرب و مسلمان بودند. و پلیس ممنوع کرده بود که این نآمرد به همسر سابقش نزدیک بشه. با این حال این واقعه تلخ اتفاق افتاد. زهی تاسف..
  3
  40
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.