آمریکا برای محافظت از خارج شدن نیروهایش ۱۸ هواپیمای بی ۵۲ و اف ۱۸ در افغانستان مستقر کرد

نیروهای آمریکایی و ناتو تقریبا برای ۲۰ سال در افغانستان حضور داشته‌اندبی بی سی :آمریکا اعلام کرده که هجده هواپیمای جنگی را برای محافظت از نیروهای آمریکایی و ائتلاف که در حال خارج شدن از افغانستان هستند، در این کشور مستقر کرده است.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای آمریکایی گفته شش بمب‌افکن دوربرد بی ۵۲ و ۱۲ جنگنده اف ۱۸ برای محافظت از روند خروج ۲۵۰۰ سرباز و ۱۶۰۰۰ پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در افغانستان مستقر شده‌اند.

ژنرال میلى افزود در حالی که شورشیان طالبان هر روز بین ۸۰ تا ۱۲۰ حمله به اهداف دولت افغانستان انجام می‌دهند، از آغاز روند خروج در اول ماه مه هیچ حمله‌ای علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف صورت نگرفته است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: "کمتر از یک هفته از آغاز روند خروج نیروها گذشته و این روند طبق برنامه پیش می‌رود."
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مهلت خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان را ۱۱ سپتامبر امسال - بیستمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ - تعیین کرده است.

اما خروج نیروهای آمریکایی در حالی است که خشونت‌ها در افغانستان به صورت بی‌سابقه افزایش یافته است و گروه طالبان حملات خود را علیه نیروهای امنیتی افغانستان تشدید کرده است.

طالبان هشدار داده‌اند که دیگر به تعهد خود در مورد هدف قرار ندادن نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان متعهد نیستند.

بر اساس توافقی که سال گذشته میان طالبان و نمایندگان دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا امضا شد، نیروهای آمریکایی باید تا اول ماه مه افغانستان را ترک می‌کردند.
شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان . از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۲۰
ده روز پیش نیز وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که ۶۵۰ سرباز جدید به افغانستان اعزام خواهد کرد، تا در زمان خروج نیروهای خارجی از آنان محافظت کنند.

منابع وزارت دفاع آمریکا گفته‌ بودند که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا با اعزام این سربازان موافقت کرده است.

به گزارش سی ان ان، انتظار می‌رود که نیروهای اعزامی به افغانستان عمدتا تکاوران هنگ ۷۵ ارتش آمریکا باشند که در حال حاضر نیروهای ویژه و شماری پرسنل در منطقه دارند.

این نیروها دارای هواپیماهای اختصاصی خواهند بود که بتوانند آنها را به سراسر افغانستان منتقل کنند و همچنین جنگنده‌های AC-۱۳۰ نیز آنان را پوشش هوایی خواهند داد.
+3
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  خیلی غلط کرد که خاک افغانستان رو محلی برای تهدید ایران قرار داده ،البته خرجش چنتا موشک فاتح ۱۱۰ هستش .
  15
  4
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  قاه قاه قاه. قاه قاه قاه. قاه قاه قاه...
  12
  4
  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.