تصویر عجیب ملاقات بایدن ها با کارترهای مینیاتوری

بی بی سی :انتشار یک عکس جدید از دیدار جو و جیل بایدن با جیمی و روزلین کارتر در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده است. رئیس‌جمهوری جدید و بانوی اول آمریکا در این عکس از رئیس‌جمهوری اسبق و بانوی اول سابق کاخ‌سفید بسیار درشت‌تر به نظر می‌رسند و همین موضوع موجب واکنش گسترده در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شده است.

این دیدار هفته گذشته روی داد و جو بایدن و همسرش به خانه جیمی کارتر در پلینز ایالت جورجیا رفتند.

اگرچه قد و هیکل جو بایدن بزرگتر از جیمی کارتر است اما در این عکس او بسیار درشت‌تر افتاده که از نظر فیل کومز، سردبیر عکس بی‌بی‌سی، علت استفاده عکاس از لنز واید بوده است. لنزی که به عکاس اجازه برخورداری از زاویه دید بازتر می‌دهد اما همزمان دو گوشه سمت راست و چپ عکس را بزرگتر از واقعیت جلوه می‌دهد و قسمت مرکزی عکس را عقب‌تر می‌برد.

این تاثیر لنز در بسیاری موارد به عکاس میدان عمل بهتری می‌دهد اما همزمان در برخی اوقات مانند این عکس صحنه را تصنعی می‌کند.

دبیر عکس بی‌بی‌سی می‌گوید عامل دیگر این است که روزلین کارتر روی مبل تکیه داده در حالی که جو بایدن زانو زده و جلوتر آمده.

این عکس با واکنش‌های متفاوت و طنز بسیاری در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

مثلا این کاربر در توییتر زیر با دستکاری کردن عکس نوشته: «بفرمایید! درستش کردم!»یا این یکی که در توییت زیر نوشته: «ما به بایدن و همسرش رای دادیم چون مرد موقری است و سیاست‌های خوبی دارد اما همزمان به این علت به آنها رای دادیم که غول پیکرند و اگر عصبانی‌شان کنید، به حساب شما خواهند رسید!».
 
جیمی کارتر هم مانند جو بایدن یک دموکرات است. او با ۹۶ سال سن اکنون مسن‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا شده که تا این سن و سال رسیده است. همسر او روزلین هم ۹۳ سال دارد.
 
آقای کارتر که در زمان وقوع انقلاب اسلامی در ایران، رئیس جمهوری آمریکا بود، تنها یک دوره ۴ ساله در کاخ سفید ماند و از نظر بسیاری از ناظران مسایل آمریکا، بحران حمله به سفارت آمریکا در تهران و گروگان گرفتن دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، یکی از علل اصلی شکست او در برابر رونالد ریگان در ابتدای دهه ۸۰ میلادی بود.
+74
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  همانطور که در عکس دیده میشود،زنهایشان را هم واقعا عوض بکنند ،نخود نخود هرکه رود خانه خود . چقدر خوب استکه همانطور که کارتر ترتیب ملت ایران را داد ، همانطور هم ترتیب بایدن را هم بدهد
  30
  22
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فکر کنم وقتی کارتر هم از مادر متولد میشده صدا زده یا مریم مقدس!
  13
  45
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  دو تا کامنت دیگه در باب اطلاع رسانی مینویسم و برای همیشه از موضع نصیحت و اطلاع رسانی خارج میشوم. قضیه فوق العاده ساده است. چیزی که در آموزه های شرقی به آن یینگ و یانگ می‌گوییم. سر خانوم بایدن با آن طرح لیمو و کفش زرد رنگ مخصوص پاهایش می‌بایست دقیقا در داخل آن تابلوی بالای سرش قرار بگیرد پس نیاز است تا تصویر واید شود. آقای جو کوچولو هم، باید به واسطه اون خانوم کوچولو متصل شود به آن قاب عکس تا بتواند از صورت خانوادگی آنها کسب قدرت کند. اما جریان چیست؟ مکمل جو بایدن یعنی ترکیب کامالا هریس و جو بایدن نابووود شد به اراده آقا امیرالمومنین علی علیهما السلام. می‌بایست مکمل جدیدی برای خود دست و پا کند. چرا؟ تا بتواند با تسخیر پریان، جلوی بلایا و طوفان ها و تندباد های به شدت ویرانگر اخیر را بگیرد. اما چه خواهد شد؟ هو بسم الله، إن شاء الله و إن شاء امیرالمومنین علی بن ابوطالب علیهما السلام نه تنها ناکام خواهند ماند بلکه به شدت شکست خواهند خورد. هو یا ابوتراب مدد، هو یا ابالحسن مدد، هو یا قل هو الله أحد مدد، هو یا علی بن ابوطالب مدد....
  49
  6
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. کم کم هو هو و تراب و ترب و پیازچه و سبزی خوردن هم تو کامنت هات بیار. تنوع دلپذیره ولی نمیدونم چرا با خواندن کامنت های تو بجای تنوع، تهوع نسیب آدم میشه.
  0
  16
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.