به دستور نخست وزیر عراق ، تصاویر خامنه ای , خمینی و قاسم سلیمانی در بغداد پایین کشیده شد

العربیه :پس از آن‌که بنر تصاویر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران و روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، در مقابل مسجد جامع «امام ابوحنیفه نعمان» در بغداد توسط گروهی ناشناس نصب شده بود، این تصاویر با دستور مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق پایین کشیده شد.

نصب این تصاویر در بغداد با تجمع اعتراضی اهالی الاعظمیه و نیز واکنش شدید شهروندان عراقی در فضای مجازی همراه بود. به گفته شاهدان عینی یک گروه ناشناس عصر روز چهارشنبه، در فاصله چند متری آرامگاه «امام ابوحنیفه النعمان» اقدام به نصب بنری از تصاویر قاسم سلیمانی، علی خامنه‌ای و روح الله خمینی کرده بود.
پایین کشیدن تصاویر خامنه‌ای و سلیمانی و خمینی پس از تظاهرات اهالی الاعظمیهنصب تصاویر رهبران ایران در بغداد ضمن ایجاد تنفر شدید نسبت به حکومت تهران، خشم عمومی و انتقادات گسترده‌ای میان شهروندان عراقی علیه موضع ضعیف دولت نسبت به گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران به همراه داشت.

بسیاری از شهروندان ضمن درخواست جایگزینی این بنر با بنر شخصیت‌های عراقی خواهان برخورد شدید با عاملان نصب تصاویر رهبران سیاسی جمهوری اسلامی شدند.
+82
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  شما چرا خوشحال شدین ؟؟؟؟؟؟؟ اگه تمام عکسهای حاج قاسم و آیت الله های ایران را در عراق پایین بکش و اگه حتی صحبت کردن در مورد حاج قاسم رو ممنوع کنند ،یک پرچم و یک نماد برای نفوذ ابدی ایران در کل منطقه غرب آسیا هرگز پایین کشیدنی نیست .و آن پرچم حسین و کربلاست .به عنوان ی فروند غیر مذهبی گفتم که دوستان نفوذی فارسی زبان عامل بیگانه از این خبر خوشحال نشن ،آره دادا
  91
  11
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۹
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  عراقی ها صدام و ابوبکر البغدادی رو به فاضلاب تاریخ سپردن، حالا بیان عکس چند تا تروریست آشغال مثل قاسم کتلت و خمینی ملعون و خامنه ای انگل رو به دیوارهاشون بچسبونن؟! واسه اونا خمینی و خامنه ای چیزی کمتر از صدام نیستن..
  8
  71
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۶
  ۵۱
  rezanl - امستردام، هلند

  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. درست گفتی امثال تو یک شخص یا شخصیت ثابت نیستن بلکه یک فروندن که از خودشون هیچ اختیاری ندارن.
  2
  32
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. میبینم بازم توهم زدی. اونائی که نام بردی از اجداد همین عراقی های تازی هستند و هیچ ارتباط با ایران و تاریخ ایران ندارند. البته تک تک آنها دشمن اجداد ما ایرانیان بودند. تا کی تو و امثال تو میخواهید بر طبل حماقت دینی مذهبی بکوبید و ایران را از این که هست ویران ترش کنید؟ خجالت بکش مزدور مفتخور.
  4
  37
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.