سردار دهقان: مردم که نمی خواهند اصل نظام را به رفراندوم بگذارند

حسین دهقان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در گفت وگو با خبرفوری درباره برگزاری «همه پرسی» در کشور گفت: ما در قانون اساسی هم این ظرفیت را داریم که می‌گوید برای مسائل حساس و مهم می‌توان به آرای عمومی مراجعه کرد. مرجع آن کیست؟ گفته‌اند دو سوم از نمایندگان مجلس تشخیص دهند. پس روال قانونی آن هم روشن است. مشکل ما این نیست بلکه مشکل ما این است که نمی‌توانیم روی اصل مساله توافق کنیم. اینکه اصلا چه مساله‌ای وجود دارد؟ یا موضوعی وجود دارد که بخواهد به رفراندوم گذاشته شود یا خیر. اگر بخواهیم پرسش دیگری مطرح کنیم این است که به‌راستی منشا آن چیست. معمولا دعواهای ما روی این موضوع است که منشا و خود مساله چیست. اگر توانستیم روی مساله اجماع کنیم و بگوییم در مورد این مساله قانون پاسخ‌گو نیست و کاری نمی‌‎توان کرد از مردم می‌پرسیم چراکه در قانون اساسی هم آمده است. ما چرا هنگامی‌که نام همه‌پرسی به میان می‌آید وحشت می‌کنیم؟ فکر می‌کنیم می‌خواهیم در مورد نظام رفراندوم را انجام دهیم. یک بار در مورد نظام رفراندوم همه‌پرسی کردیم تمام شد و نظام جمهوری اسلامی را 98 درصد از مردم پذیرفتند و انتخاب کردند.
+4
رأی دهید
-138

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  دهقان دروغگو ، دهنت را ببند
  4
  129
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  از طرف کدام مردم سخن می‌‌گوهید؟ اگر منظور شما .کمانچه، پاور .رزمجو. مسافران دوباره سروان شده.است. این‌ها از کی‌ تا حالا .عضو ملت هستند؟ ریش مقدس و ملت.؟ مثل جن و بسملا یا شیطان و آب مقدس می‌‌باشد.کسانی‌ که متر در دست و هر روز ریش مقدس را متر می‌‌کنند. که خیاط نمی‌‌شود. چون متر در دست دارد.اخر مگر می‌‌شود.کسی‌ را عضو ملت دانست.که تنها هنرش این است. که با یک قاشق ۱۰ متری بغل دست ریش مقدس نشسته. تا ریش مقدس حواسش پرت می‌‌شود. تند با قاشق ۱۰ متری. در دیگ حلیم می‌‌زند.بعد با چشم ملیح به رهبر نگاه. انگار که انگار. حاضر هستند به خاطر ریش مقدس از گرسنگی فدا شوند.اینها شدند ملت؟ پس ۷۰ میلیون دیگر چه هستند؟
  3
  71
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  پس چی رو میخوان به رفراندوم بذارن؟ رنگ موی جنیفر لوپز رو؟
  2
  81
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حالا سردار این اسم “پارو” چیه رو خودت گذاشتی و باهاش کامنت میدی؟
  2
  52
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  اتفاقا هدف اصلی ما مردم نابودی کامل جمهوری کثیف اسلامیست
  2
  78
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان

  بدبخت مردم ایران که این قاتلان را باید تحمل کنند و تصویر زشت و کریه این خون اشامان را در تلویزیون می بینند
  3
  58
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  ۵۱
  shirzan - برلین، آلمان

  مگر همون خمینی ملعون که خیلی هم قبولش دارید نگفت که سرنوشت هر نسلی به دست خودش هست . یک زمانی نسل گذشته گول وعده های تو خالی رو خورد و نظام جمهوری شیطانی را انتخاب کرد، حالا چرا نسل های بعد باید این نظام سراپا فساد رو تحمل کنند.
  2
  67
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  جفنگ نباف اول ببین با پای راست رفتی کاندید شی یا چپ شنگول.
  2
  55
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اتفاقا رفراندوم دقیقا برای بودن و یا نبودن جمهوری اسلامی است! جواب اون نسلی که در سال 57 یه غلطی کردند رو که نباید نسل امروز بده! به نظر من هر بیست سال بایستی یکبار کل قانون اساسی مملکت آپدیت بشه تا جوابگوی خواسته های نسل روز باشه.
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مشکل اصلی همان نظام است پاسدار دهقان !
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
  ۵۱
  iransabz - تهران، ایران

  درود،. خطاب به سرداری که از فهم و شعور انسانی سهمی نبوده،. دجال، اتفاقاً هدف ما مردم ایران اینبار رساندن به شما آشغالها این است که ما اصل نظام را به زیر سوأل میخواهیم ببریم با رأی ندادنمان، ما رهبر الدنگ چلاق و ملعونت را میخراهیم نفی کنیم، ما نه رهبرت، نه خودت و مه هرًکسی که والسته به این نظام ننگین باشد را قبول نداریم و در حقیقت در یک کبام نظام، علی خاکنه ای، مشهور به علی گدا و تو و بقیه سپاه و بسیجی های ساندیس خور و بقیه مزدوران نارنجیبی امثال تو را به رفراندم گذاشته ایم و با شرکت نکردن در این رفراندم نمایشی، بیزاری و نفرت همیشگی خودمان را نشان خواهیم داد و در حکومت بعدی با قانون اساسی جدید، نقش دین در حکومت منتفی است و دین اگر در جامعه جایی داشته باشد در حکومت هیچ وقت و هیچ زمان دگری نقش نخواهد داشت، ننگ بر دینتان، ننگ بر خودتاو و خانواده اتان و ننگ بر بنیانگذارتان،. پاینده ایران،. زنده باد ایران و ایرانی
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  مردم میخوان ننه تو و سایر آخوندها و پاسدارها رو به رفراندوم بزارن.
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
  ۲۶
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  دوکلمه تز سردار آدمکش دزد کثافت.مردک رفراندوم برای یک مسئله بنیادیست.مرگ بر تو و اربابان پلیدت و قلم بدستان مزدورت در همه جا
  0
  7
  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.