ادعای عرضه «ماست ضدکرونا» رئیس شرکت لبنی کره‌جنوبی را ناگزیر به عذرخواهی و کناره‌گیری کرد

عذرخواهی هونگ وون-سیک، مدیرعامل شرکت لبنیاتی نامیانگ مقابل دوربین رسانه هایورونیوز :رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های لبنی کره‌جنوبی با متهم شدن به انتشار عمدی اطلاعات غلط درباره این که ماست این شرکت در مبارزه با کرونا موثر است، کناره‌گیری کرد.

استعفای هونگ وون-سیک، مدیرعامل شرکت لبنیاتی نامیانگ سه هفته پس از ادعای اولیه اتفاق می‌افتد.

هونگ در یک عذرخواهی عمومی تلویزیونی گفت: «من از سمت ریاست نامیانگ دایری استعفا می‌دهم تا مسئولیت همه این‌ها را بر عهده بگیرم و مدیریت را به فرزندانم نمی‌سپارم.»

وی افزود: «من صمیمانه به خاطر این که مردم کشورم را به خاطر جنجال مربوط به [ماست] بولگاریس ناامید و عصبانی کرده‌ام عذرخواهی می‌کنم.»

طبق پرونده‌های نظارتی شرکت نامیانگ، هنگ و اعضای خانواده‌اش از نظر درآمدی، سهمی معادل ۵۳.۱ درصد از این شرکت کره‌جنوبی را در اختیار دارند. آقای هنگ با این وجود سهم خود و اعضای خانواده‌اش را در این شرکت حفظ خواهد کرد.

هفته گذشته پلیس سئول به مقر شرکت حمله کرد.

این شرکت ماه گذشته در جلسه‌ای با حضور خبرنگاران ادعا کرد که ماست بولگاریس این شرکت در جلوگیری از کووید-۱۹ موثر است و سهام آن تقریبا ۳۰ درصد افزایش یافت.

متعاقب این ادعا وزارت بهداشت کره جنوبی بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که نامیانگ هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود ندارد و هیچ گونه آزمایش بالینی در این زمینه انجام نشده است. وزارت بهداشت کره جنوبی نامیانگ را به انتشار غیرقانونی اطلاعات گمراه‌کننده متهم کرد.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.