نیروهای نظامی روسیه در چند پایگاه نزدیک مرز ایران مستقر شدند

ار.اف.ای : رسانه‌های روسیه به نقل از نیکول پاشینیان، سرپرست مقام نخست وزیری ارمنستان از استقرار ارتش روسیه در دو پایگاه جدید در جنوب ارمنستان و در نزدیکی مرز آذربایجان خبر دادند و هدف آن را «تضمین امنیت بیشتر» اعلام کردند.
 
روسیه که متحد ارمنستان به شمار می‌رود، هم‌اکنون یک پایگاه نظامی در شمال غربی ارمنستان دارد. در این پایگاه دو هزار نیروی نظامی روس پس از جنگ اخیر قره باغ مستقر شدند.
 
پاشینیان گفت که نیروهای ارتش روسیه در دو پایگاه نظامی مرزی در منطقه سیونیک مستقر شده‌اند که این اقدام نه فقط برای حفظ بیشتر امنیت منطقه سیونیک بلکه برای تمام ارمنستان خواهد بود.
 
سیونیک از شرق با آذربایجان، از غرب با جمهوری نخجوان و در جنوب با ایران همسایه است.
 
پاشینیان در ماه گذشته میلادی از مقام نخست وزیری ارمنستان استعفا داد و قرار است انتخابات پارلمانی این کشور در روز بیستم ژوئن برگزار شود.
 
انتقاد از پاچینیان پس از شکست ارمنستان در جنگ شش هفته‌ای اخیر قره‌باغ افزایش یافته است. پیشتر نیز مخالفان پاچینیان با برگزاری اعتصاب سراسری و نامحدود خواستار برکناری او و تشکیل دولت جدید شدند.
 
بیش از ۳ هزار سرباز ارمنی در جنگ اخیر قره‌باغ کشته شدند و ارمنستان در جریان این درگیری‌ها سرزمین‌هایی را در این منطقه به آذربایجان واگذار کرد.
 
دور جدید درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ از روز ۲۷ سپتامبر (۶ مهر ) آغاز شد و پس از ۴۴ روز نبرد، توافق آتش بس با میانجیگری مسکو به امضا رسید.
 
علاوه بر چهار منطقه‌ای که جمهوری آذربایجان در جنگ بازپس گرفت، کنترل سه منطقه کَلبَجَر (کارواجار)، آغدام (آکنا) و لاچین (بردزور) که از زمان پایان جنگ در سال ۱۹۹۴ میلادی تحت تسلط ارمنستان بود، طبق توافق آتش‌بس، بار دیگر به جمهوری آذربایجان واگذار شد.
+65
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  سروان بدو. دنبال یکی‌ می‌‌گردند. پوتین پاک کند. روس، که دوست دارید. بذار رو پا. یا حسین و با دشداشه فلسطینی .بمال این پوتینه پوتین را.که برق بزند. تاواریش پس برای چی‌ گفتند؟ الکی که نیست .یعنی‌ چیت از سردار کمتر است. پوتین سوت میزد. تا مسکو می‌‌دوید. من نگفتم .خودتان گفتید.ولی‌ مثل این یار حسین.که امروز همین سایت گذاشتند خدا وکیلی وق وق نکن. با قلاده. بد این روسا .بر داشت می‌‌کنند.
  14
  32
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  به یقین اگر روسیه نبود تاکنون مسلمانان مشفق و صلح جو تخم هرچی ارمنی و مسیحی را کشیده و انان را هم به زشتی های اسلامی که کمترین ان ها منع رقص و موسیقی و نقاشی و مججسمه سازی هست مبتلا میکردند
  19
  31
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. حالم از گرامر نوشتاری و جمله سازی هات به هم می خوره آخه آدم حسابی یه کلاس فارسی چیزی برو
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::] شما متاسفانه خیلی نامفهوم مینویسی. آنچه انسان در فکر خود دارد حتما آن چیزی نیست که با نوشتن به خواننده منتقل میشود. اگر منظورت طنز نویسی است این خود یک مقوله خاص خود را دارد که باز می‌گردد به آنچه در جامعه استفاده می‌شود و در آخر خوب نیست شما از نام زرتشت استفاده می‌کنید که وقتی مخاطب قرار می‌گیری میتواند توهین به این آموزگار فرهنگ و ادب ایرانی باشد.
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.