سقوط مرگبار دبیر اول سفارت سوئیس در تهران از طبقه ۱۸ برجی در کامرانیه

سخنگوی اورژانس گفته است: «هنوز مشخص نیست این فرد خودکشی کرده یا سقوط صرفا یک حادثه بوده اما از زمان فوت او زمان زیادی گذشته است.»بی بی سی :سوئیس تایید کرده است که یک کارمند زن سفارت این کشور در تهران بر اثر "حادثه‌ای" جان باخته است.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه این کشور منتشر کرده ضمن "همدردی" با خانواده این کارمند افزوده که با مقامات ایرانی در این رابطه در تماس است.

در این بیانیه نامی از فرد جان باخته برده نشده است.

پیشتر رسانه‌های داخلی در ایران گزارش کردند که یک کارمند سفارت سوئیس در تهران بر اثر سقوط از برجی در شمال شهر تهران، جان خود را از دست داد.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، با تایید خبر سقوط یک زن از برج کامرانیه به خبرگزاری ایسنا گفت: "همکاران اورژانس اعلام کرده اند که این زن حدود ۵۱ ساله، دبیر اول سفارت سوئیس بوده است."

به گفته همین گزارشها او "دومین مسئول عالیرتبه" سفارت سوئیس در تهران به شمار می‌آمد، در طبقه هجدهم برجی در کامرانیه زندگی می‌کرد.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفت خبردار شدیم که حادثه ای در کامرانیه اتفاق افتاده است. در یکی از برج های کامرانیه، زنی ۵۲ ساله سقوط کرده و متاسفانه جان خود را از دست داده است.

به دنبال قطع روابط دیپلماتیک و کنسولی ایران و آمریکا، از تاریخ ٣١ خرداد ١٣٥٩ دولت سوئیس از طریق سفارت خود در تهران حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در ایران نیز به شمار می‌آید.

مجتبی خالدی گفت که "مدت زیادی از زمان فوت این فرد گذشته است."

بنابر گزارش خبرگزاری ایسنا، کارگر این فرد، متوجه عدم حضور او می‌شود و با پلیس تماس می‌گیرد.

سخنگوی اورژانس ایران در پاسخ به سوال خبرگزاری ایسنا درباره اینکه نشانه‌ای از درگیری یا ورود به اجبار به منزل این فرد وجود داشته است یا خیر، گفت: "اورژانس در این خصوص اطلاعاتی ندارد اما آن چیزی که گفته می‌شود این است که صبح کارگر این فرد به داخل ساختمان می آید و متوجه عدم حضور او می شود. سپس با پلیس تماس می‌گیرند و پلیس هم با اورژانس تماس می گیرد".

سخنگوی اورژانس ایران همچنین گفته است: "در گزارش های اول اعلام شده به اورژانس، جنسیت این فرد آقا اعلام شده بود اما پس از حضور عوامل اورژانس در صحنه و بررسی، مشاهده شد متوفی خانم است".
+104
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  جسد کف خیابان بوده ولی کارگر متوجه عدم حضور او میشود و دیگران را خبر میکند؟! احتمالا در خبر بعدی گزارش میشود که متوفی در فاصله بین طبقه ۱۸ و خیابان به کرونا مبتلا شد و جان باخت!!
  25
  232
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
  ۴۸
  volvo v50 - گنت، بلژیک

  زمان زیادی گذشته و سفارت پیگیر نشده تا کارگر بگه
  8
  193
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
  ۴۸
  malek khorshid - روتردام، هلند

  مشکوکم من مشکوکم به تو (یا سپاه و یا اسراییل ) . چونکه هر دوشون از توافق میترسند و منافعشان را به خطر میاندازه.
  21
  96
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  همگان میداند کاره چه کسانیست،الان نامه فوقه سری برای ظریف پاچه خار فرستاده میشه.
  13
  86
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  احتمالا بر اثر روزه دچار ضعف شده و سقوط کرده!
  17
  111
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند

  منظور از خیابان خیابان عمومی که جای ردشدن همه ماشینهاست نیست. اون برج ها طوری هستند که محوطه داخلشون خیابان ماشین رو دوطرفه و باغچه بزرگ گلکاری شده وسطشون دارندانگار هیچکدوم ازشماها تهران زندگی نکردین.منم مثل اون دوستمون شمارو دهاتی وشهرندیده صداکنم خوبه؟:-)
  74
  18
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
  ۵۱
  rezanl - امستردام، هلند

  میگن تو یک جاهایی از تهرون اگر الان از بالای ساختمون بپری فردا میخوری به زمین.
  7
  43
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند

  منظورم اینه که جسد دبیراول سفارت توی خیابون [معبرعمومی] نیفتاده از طبقه 18 برج افتاده توی محوطه داخل برج.اینم بگم که بجز چندتا کارگر که معلوم نیست که شاید دسترسی بداخل واحدها دارند یا نه فقط آدمهای خیلی مایه دار تو اون برج زندگی میکنن.
  36
  16
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Zir o Roo - اوترخت، هلند::]. شما تو عکس بالا گلکاری میبینید؟ آیا در بین شما شهر نشین ها و برج نشین ها یک نفر پایین را ندیده بود که پلیس را خبر کند؟ باغچه های شهر باغبان ندارد که جسد را ببینند؟ حتما باید کارگر چند مدت در شک به سر میبرد تا حدس بزند خانم در محل کارش نیست، یا خرید و مهمانی نرفته؟ بنظرم تهران دیگه اصلا شباهتی به شهری که من میشناختم نداره.
  14
  43
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. [تهران دیگه اصلا شباهتی به شهری که من میشناختم نداره]دقیقا همینه که نوشتی :-)اون برج ها خاص ساخته میشن و تا هفت ریشتر در برابر زلزله مقاومند.شاید بجز سیمان جنس ایرانی دیگهیی توشون بکار نرفته همه از ایتالیا و آلمان و فرانسه.این عکس هم میتونه وقتی آوردن که ببرنش توی آمبولانس گرفته باشن.یه جاهایی تو تهران ساخته شده که اگه توش بری تموم برگهات میریزه :-)بداخلاق نباش :-)
  9
  6
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
  ۴۹
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چه قدر آخه تو سبکی بشر.الان از کجا به اون نتیجه رسیدی؟کجای این ماجرای سقوط چنینی چیزی نوشته شده؟میگفتم یه تخته کم داری چون سرت خیلی خلوته و مونداری هاهاها حالا فهمیدم بجز کلاه گیس باید عینک هم بزنی هاهاهاها
  16
  2
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. شما همینطور موس موس کنان دنبال من راه بیفت و به نظرات من گیر بده، ایشالا دردت تخفیف پیدا میکنه.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  مرگ از نوع مرگ قاضی منصوری میباشد.اختراع جدید نوع مرگ، حادثه ای ، اطلاعات سپاه میباشد
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  . [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. [::Zir o Roo - اوترخت، هلند::]. ساندیس خور های ماله کش ج.ا،سفیر سوییس در جای حادثه آفرین طبقه ۱۸ برج چه کار دارد ؟!؟ چرا آنجا برود؟!؟ آیا ایمن سازان برج اجازه ساخت همچین جایی در طبقه ۱۸ برج م را میدهند ؟!؟ مرگ از نوع مرگ قاضی منصوری بوده و از دست آورد جدید اطلاعات سپاه است.
  4
  5
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.