حداقل تکلیف این یک نفر را معلوم کنید

علیرضا ملوندی - خبرنگار گروه رسانه روزنامه جام‌جم
اصلا گیریم تمام آن ۲۲۹ نفری که آبان ۹۸ خونشان از یک لیتر بنزین ارزان‌تر بود و بر زمین ریخت منافق و نفوذی و داعشی و عوامل استکبار جهانی بودند، این یک نفر که نبود. بود؟

به چشمان رنج‌کشیده اما امیدوارش می‌خورد که تروریست باشد و بخواهد از دسته‌گل شیخ گلاسکو برای ریختن خون هم‌وطنانش سواستفاده کند؟ به صاحب اسمش، محسن پسر علی(ع) (که بی‌گناه کشته شد) قسم که نمی‌خورد.
حالا که قبول داریم حداقل این یک نفر تروریست و جانی و منافق و ... نبود یک نفر در این یک سال پیدا نشده که بگوید به کدامین گناه کشته شد؟

برای اینکه فقیر بود و در ۱۷ سالگی از نداری به جان آمده بود (تو بگو چند فحش آب‌نکشیده هم به آقایان مسئول این وضع داده)، باید آن‌قدر کتک می‌خورد که جان دهد؟
آقایان محترم اداره اطلاعات خوزستان که حسابی حواستان جمع است تا کارگران هفت‌تپه که سالی دو سه بار حقوق می‌گیرند یک وقت خدای نکرده امنیت ملی را تهدید نکنند، طی این یک سال نفهمیده‌اید این پسر چطور کشته شده است و چه کسی او را کشته؟

آقایان محترم نیروی انتظامی و اداره آگاهی خوزستان، طی این یک سال نفهمیده‌اید چطور یک نوجوان کف خیابان آن قدر کتک خورده که بمیرد؟

اصلا چه کسی صاحب این چشم‌های مظلوم را آنقدر با باطوم و شوکر زده که جان شیفته‌اش از بدن خسته‌اش بیرون آید؟ منافقین و عوامل استکبار جهانی؟ حداقل این را راست و حسینی بگویید.

راستی اگر محسن محمدپور برای اینکه صبح جمعه فهمید چه اتفاقی افتاده و خشمگین شد و سر و صدایی کرد، لایق مرگ بود آن دیگری که صبح جمعه فهمید و به روی ملتی خشمگین بی‌شرمانه پوزخند زد لایق چه بود؟

(محسن محمدپور، در تجمعات اعتراضی روز ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در درگیری‌های فلکه دروازه خرمشهر به دلیل ضرب و شتم نیروهای امنیتی به کما رفت. او پس از ۴ روز در بیمارستان ولیعصر خرمشهر جان‌باخت.)
+57
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  tiger.man - هامبورگ، آلمان
  مشکل اینجاست که مرزنشینان قوم مسلط خونشان را رنگین‌تر از دیگران می‌دانند حتی آن به اصطلاح فعالان حقوق بشر اینوری و إلا در کنار پیگیری جنایت ج اصنامی در زدن هواپیمای مسافربری حداقل پیگیر کشتار ماهشهر که بیش از صد نفر رسما قتل عام شدند می‌شدند. نه به این دلیل که خون جانباختگان کشتار ماهشهر با خون بقیه متفاوته بلکه بخاطر جنایت عیان آن است که اثبات آن نیازی به پیچیدگی های قانونی و حقوقی نداره اما صرفا چون غیر فارس و مشخصا عرب هستند همین باصطلاح فعالان حقوق بشر اینوری با تمام وجود سعی در کتمان و پنهان کردن این جنایت هستند وصرفا قربانیان هواپیما را برجسته کرده اند. تصورش را بکنید چنین جنایتی در تهران یا شیراز رخ داده بود الان شرت خامنه ای رو صورتش بود.
  10
  8
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۳
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  tiger.man - هامبورگ، آلمان. امثال این به فراوانی و وفور در شهر های بزرگ‌ هم اتفاق افتاده. شرت آغا هم عمامه‌ نشد، برای اینکه زور ملت نرسید. شما‌ هم‌ اگه به صورت سلکتیو نژاد پرست نبودی و نمیخواستی بحث های قومیتی‌ راه بیاندازی از خون یه انسان استفاده اینجوری نمیکردی. بزرگترین مشکلی که سر راه ما ملت برای رسیدن به آزادی در مقابل این حکومت هست حرفهای اینچنینی است. اهوازی، ماهشهری ، طالشی، رشتی و تهرانی، اصفهانی چه فرقی میکند؟ ایرانی یعنی ایرانی با هر مذهب و مرام و قومیت. زیبایی بکر ایران در قومیتهاست نه در مکان.
  1
  16
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  ۳۱
  tiger.man - هامبورگ، آلمان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. جالبه وقتی فارس نیستی و از حقوق خودت دفاع میکنی میشی قومیت گرا وقتی فارسی و از حقوق خودت دفاع کنی میشی وطن پرست. نژادپرست آن کسی است مردمی که حتی از آب آشامیدن محروم هستند ولی بخاطر تفاوت زبانی و قومیتی سعی در عدم برجسته کردن کشتار و قتل عام آنها میکنه حالا بماند که صد ساله با تمام وجود سعی در تحمیل فرهنگ و زبان خودشو داره.هر زمان از حقوق پایمال شده ملیت ها غیر فارس به همان اندازه که از حقوق پایمال شده فارس ها گفته شد آنوقت میشه از ایران ایران سخن گفت. تا زمانیکه احتکار کشور در دست یک قومیت خاص و آن قومیت خود را ملک العنان کشور بداند آینده روشنی برای ایران متصور شدن یک خیال باطل و حماقت محضه. این سکوت فعالان باصطلاح حقوق بشر (در واقع حقوق پارس"این صد سال ماشالا همه چیز ایران شده پارس از خلیجش بگیر تا سوراخ فلان مرغ همسایه رهبری" ) زمانی بابت این سکوت پشیمان می‌شوند که دیگر پشیمانی معنی نخواهد داشت.
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.