آلمان از پناهندگان پذیرفته شده در سایر کشورهای اتحادیه اروپا حمایت می کند

دویچه وله :بر اساس تصمیم یک دادگاه ایالتی درآلمان، اگر پناهندگی فردی دریکی از کشورهای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده باشد، اما در آنجا با او رفتاری غیرانسانی شود، این پناهنده می‌تواند در آلمان کمک‌های اجتماعی دریافت کند.

دادگاه ایالتی نیدرزاکسن-برمن  اعلام کرد، از حقوق پناهندگانی که قبلا پناهندگی‌شان توسط کشور دیگری در اتحادیه اروپا پذیرفته شده، اما در آنجا در معرض برخورد غیرانسانی یا تحقیرآمیز قرار گرفته‌اند، حمایت می‌کند.

در حکمی که روز دوشنبه سوم ماه مه صادر شد، دادگاه مزایای پناهندگی کامل را به زنی که از نیجریه فرار کرده و ابتدا در ایتالیا پناهنده شده بود، اعطا کرد، زیرا این زن مجبور به روسپیگری یا گدایی برای امرار معاش در ایتالیا شده بود.

پرونده این زن در دادگاه شهر گوتینگن رسیدگی شد. پناهندگی این زن که تنها سرپرست فرزندش است، پیش از ورود به آلمان در ایتالیا به رسمیت شناخته شده بود. اداره رسیدگی به امور مهاجران گوتینگن با این استدلال که او فقط برای دریافت مزایای مالی وارد آلمان شده، این مزایا را کاهش داده بود. اتهام دیگر او این بود که با تلاش برای گرفتن پناهندگی از طریق کلیسا، سعی کرده بود جلوی اخراج خود را بگیرد.

استدلال زن هم این بوده است که وی بدون سرپناهی دائم برای زندگی در آن کشور بسر برده، در هراس از جان خود بوده و امید داشته که در آلمان به او کمک شود.

دادگاه به این نتیجه رسید که حتی اگر علت ورود این زن به آلمان استفاده از مزایای مالی بوده، اما نباید این مزایا از او دریغ یا کاهش داده می‌شد. از نظر دادگاه این زن در شرایط اضطراری و در معرض برخورد غیرانسانی یا تحقیرآمیز قرار داشته است.

حکم دادگاه این است که اگر پناهنده‌ای در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مجبور شود برای مدت طولانی در خیابان زندگی کند، حتی در صورت ورود غیرقانونی به آلمان، باید مصالح پناهندگی او در اولویت قرار داده شوند و معیار رفتار با چنین فردی این نباشد که او تنها به خاطر دریافت کمک‌های اجتماعی وارد آلمان شده است.

اخیراً دادگاه‌های عالی اداری در شهرهای مونستر و لونبورگ نیز در مورد پناهندگانی که قبلا در یونان زندگی می‌کردند و پناهندگی‌شان به رسمیت شناخته شده بود، رای به عدم اخراج آنان دادند و دلیل آنرا شرایط وخیم پناهندگان در یونان اعلام کردند. دادگاه چنین استدلال کرد که «این خطر جدی برای آنها وجود دارد که نتوانند ابتدایی ترین نیازهای خود، مانند "تخت، نان، صابون" را در آنجا برآورده کنند.
+45
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  ها ها ها، می‌بینیم که مجددا دست به دامان جلب ارواح مسلمین شده اید، منتها باذن الله و به اذن و اراده آقا امیرالمومنین علی علیهما السلام، این بار این حقه ها دیگر اثربخش نخواهد بود. به مسئولین مصر سفلی که با مشورت کشور درگیر در بلاء یعنی امارات متحده عربی، اقدام به سفارش خرید ٣٠ فروند جنگنده رافائل کرده اند امر و ابلاغ میکنیم که: هو بسم الله، باذن و اراده آقا امیرالمومنین علی علیهما السلام، رافع ما هستیم، هو یا علی مدد، هو یا اباصالح المهدی مدد..
  79
  8
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
  ۲۱
  باشه مهندس - اسن، آلمان
  از زمان شروع این مصیبت کرونا کم اقتصاد شون به فنا رفته کلی اروپایی گشنه و بیکار ریختن اینجا، میخوان حسابی آخر روزهای این مامان مرکل چیزی کم نذارن.
  10
  25
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  [::کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا::]. ها ها ها باز خزعبلاتت را پاشیدی تو روح ...و مسلمین و ولایت و امامت و خلافت و شقاوت و سفاهت ...مجسمه حماقت و بلاهت !؟
  6
  37
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::باشه مهندس - اسن، آلمان::]. انجلا مرکل یکی از شریف ترین سیاستمداران کل تاریخ اروپا ست ، البته در مورد سیاست پناهنده گیری با قلب عمل کرد ، و گرنه امثال تو باید ترکیه و پاکستان چاقاله بادام میفروختید
  11
  29
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان
  . ،منم خودم یه خارجی هستم و نه اینجا ملک خصوصی منه و ضد خارجی هم نیستم ، ۱۹ ساله کار میکنم نه دست دارم و نه کمر بخاطر کار با ماشین سنگین، ولی همین ماما مرکل هر چه تو این مدت انجام داده بود با اینکارش ورود اینهمه آواره از شمال آفریقا بگیر تا همین سوریه و عراق با کشیدن یه سیفون به قعر نقب سیاست آلمان ولو اروپا فرستاد،اینجا بخاطر کم بودن فضای نوشتن نمیشه از شعور و فهم به اصطلاح این انسان نما ها صحبت کرد،ولی همین یک نکته رو شما بدانید کافیه و اون اینه که بچه‌ها ی اینا میگن هر چه از آلمانی ها بدزدیم و ضرر به اموال دولتی بزنیم حرام نیست بلکه حلال هم است.خود بخوان این حدیث معضل را.
  3
  14
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷
  ۴۱
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس
  مثل سگ دروغ میگه٫ لندن پر بود از این تیپ های دروغگوی بی خاصیت.
  5
  13
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.