پوتین و عمل به وصیت پطرکبیر : باید ایران را ویران کرد و همواره آنها را در فقر نگه داشت

از دقیقه ۴ (بند ۹ وصیت نامه به بعد) را حتما بشنوید. دیدن این ویدیو و دیدگاه دیرین روسها نسبت به ایران، به هر ایرانی توصیه می‌شود.

پطر کبیر، تزار روسیه و یکی از بزرگترین پادشاهان تاریخ روسیه و بنیانگذار امپراطوری روسیه در قلب اروپا بود و بیش از ۴۳ سال بر این امپراطوری حکومت کرد.

او به آیندگان خود وصیت می‌کند که باید ایران را ویران کرد و همواره در فقر و تنگدستی نگه داشت.

ولادیمیر پوتین بارها در سخنانش گفته که علاقه بسیاری به این تزار روس دارد و فرامینش را بر دیوار کرملین آویخته است.
منبع:
تاریخ اجتماعی و سیاسی ایران در دوره معاصر
نویسنده کتاب: سعید نفیسی
+301
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  varied - ریزه، ترکیه

  اتفاقا این موضوع ویران کردن ایران را ژنرال ایان مهای رئیس سازمان اطلاعات و امنیت رومانی که با ک گ ب شوروی سابق همکاری نزدیک داشت در خاطرات خود نوشته یکی از اهداف شوروی باید در فقیر نگه داشتن مردم ایران و آموزش دادن رهبران اسلامی ایران باشد تا بتوان با ساقط کردن حکومت پادشاهی ایران بر آن کشور مسلط شد - که نتیجه اش امروز میبینیم
  12
  210
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۴
  ۲۲
  romano - تهران، ایران

  چیزی به اسم وصیت پتر کبیر وجود ندارد. اینها زاییده خیالات ایرانیهاست و بر اساس یک وصیت ساختگی و حس مغلوبی ایرانیان در قرن 19 نشر داده شده. سواد دارید برید یک مطالعه دو دقیقگی بفرمایید. در ضمن پتر برای روسها کبیر بود و برای ایرانیان تنها پیتر است. در پایان روسها اگر مردند جنگ دوره کمونیستشان را در افغانستان را تمام کنند ایران و خرابی آن پیشکش. تعدادی ..در این سایتها نشسته اند هر روز ملت ایران را تحقیر میکنند.
  133
  25
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  این دیدگاه منحصر به روسیه و در مورد مرزهای جغرافیایی ایران امروز نیست! قرن هاست که این سیاست کلیه کشورهای غربی در مورد تمام سرزمین هاییست که زمانی جزیی از امپراطوری ایران باستان بوده اند! هدف ممانعت از همگرایی اقوام و ملت های منطقه است که ممکن است موجب ظهور ابر قدرت در منطقه نه به صورت یک امپراطوری باستانی بلکه یک اتحادیه مدرن امروزی نظیر اتحادیه اروپا یا ایجاد ایالات متحده خاور میانه بزرگ بشود، اگر منطقه به حال خود گذاشته شود ظهور یک چنین قدرتی حتمی است و این مطلوب صاحبان امروزی قدرت جهان نیست، پس همواره فلاکت بحران باید در این منطقه وجود داشته باشد. قدرتهای بزرگ برای فراهم آوردن این وضعیت فلاکت بار عمدتا از دو ابزار مهم استفاده میکنند: تعصب قومی و تعصب دینی!!
  10
  108
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  نیازی به این ویدیو نیست، تاریخ ایران پر از کثافت کاری روس هاست..
  18
  138
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. آفرین چقدر جالب مطلب را در چند جمله ادا کردی و چقدر ما بیسواد و متعصب و عقب افتاده هستیم که هیچگاه این را نمی‌فهمیم. حتی به ظاهر
  3
  51
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
  ۴۱
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  [::hamidesabz - لندن، انگلستان::]. بهترین نظر را نوشتید.۱۰۰ درصد موافقم. در صدر کشورهایی که این سیاست را پیش میبرند انگلستان بوده و هست،انقلاب ایران هم بهمین دلیل جرقه و مهندسیش را کردند،چرا که شاه داشت با اتکا به نفت ،قدرت بیش از حد تمایل آنها میگرفت و میرفت به سمتی که ایران از جهل و عقب ماندگیهای مذهبی به کشوری مدرن و آباد و با دموکراسی تبدیل و به ابرقدرت بی چون و‌ چرای منطقه تبدیل کند.و بعد هم با شدت دادن به فتنه هایی مثل اختلافات قومیتی نژادی مردم منطقه،از ترک و عرب و فارس و بلوچ و کرد تا شیعه و سنی سعی مداومی برای دشمن نگه داشتن مردم این منطقه و عدم اتحادشان داشته اند.از شدیدتر کردن دشمنی ایران با اعراب تا تحریک جدایی طلبان در تمام این کشورها. شما سایت خبری بی بی سی را ببین،اخبار ایران و افغانستان را با هم ترکیب کرده اند و سعی دارند ایران را در همان رده مسایل فرهنگی افغانستان (که تفاوتهای بسیار بالایی با شرایط و فرهنگ ایران فعلی دارد) جلوه بدند.تمام تمرکز و ادبیاتی که بکار میبرند با همین هدف بدنمایی و عقب مانده نشان دادن کشورهای این منطقه (که زمانی جزو امپراطوری پارس بودند) هست.
  6
  65
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
  ۲۶
  گشتاسپ - شیراز، ایران

  اتفاقا روسها در نامردی و عدم وفای به عهد معروفند.تحویل واکسن به ایران و قرارداد امضاشده اس را زیرش زدند که ما فقط واسه خودمون واکسن داریم.در جنگ جهانی هم ویرانی ایران و تجاوزات گسترده در شمال و اشغال ایران تا مرکز و ساخ کردن کوچک جنگلی از کارهای بد روسها بود
  15
  70
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  تا اونجا که ما میدونیم و می‌بینیم آمریکا هست ایران رو تحریم کرده زمان trump بود که اینه همه تحریم باعث شد همه چیز گرون بشه نه روسیه. این ....که این چیزها رو می‌نویسن فکر میکنن همه مسل خودشون .... هستند و خوش باور.
  100
  18
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
  ۴۹
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  هاهاهاها چیزی به اسم وصیت پتر کبیر وجود خارجی نداره عکسهای بزرگش روی دیوار داخل کاخ کرملین هست ولی چیزی به اسم فرامین پتر کبیر اونجا نیست هشتگ.نه به خرید جنس از موتوری هاهاهاها
  75
  13
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  ۵۰
  akhoond shepeshoo - ورونا، ایتالیا

  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا , فکر کنم همین هاهاهاها کردن ها نتیجه استفاده از همان جنس نامرغوب موتوری هاست
  14
  51
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  [::Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا::]. [::دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. هردفعه کسی اندک خیزی برداشت که نوید همگرایی را در منطقه طنین افکن کند، و یا اندک بهبودی در وضعیت ایجاد کند، سیلی از کارشکنی و بحران سازی علیه او جاری شد و وضعیت را به جایی برد خیلی قبلتر از نقطه شروع، نمونه های بارز> اصلاحات امیر کبیر، نهضت مشروطیت، اصلاحات پهلوی اول نهضت ملی کردن نفت مصدق و انقلاب سفید پهلوی دوم و گفتگوی تمدنهای خاتمی. هرکدام از این ها گامهایی بودند در جهت بهبود وضعیت منطقه که اگرچه بدون اشکال نبودند ولی اگر با کار شکنی مواجه نمیشدند وضعیت منطقه بهتر از امروز میبود!
  2
  24
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  ها‌ها ها‌ها . خنک. یخچال فرنگی.روسین.پرشین.وار. ۱۷۲۲ تا ۱۷۲۶ هدف جداهی شمال ایران و قسمتی از قفقاز از ایران و نفوذ روسیه در ایران .و عبور از ایران به سمت هندوستان. شکست ایران در زمان شاه طماسب دوم. از دست دادن رشت. داغستان، شیروان. مازندران. استار آباد. معروف به قرداد سان پتروبورگ. اگر بجای لیس زدن ریش آقا .تاریخ می‌‌خواندی، اینقدر اینجا حرف مفت نمی‌‌زدی. می‌‌دانی همه آن را چه کسی‌ پس گرفت.؟ آقا محمد خان قجار. شاه اخته ما. یعنی‌ آقات به اندازه یک شاه اخته هم. بخار ندارد. پوتین سوت کشد. .خودش که نه. خمار است. ولی‌ سردار می‌‌فرستاد. پوتین. خاک روی پوتین هستم. پوتین بلیسم. تا تمیز شود؟‌ها ها‌ها ها‌ها ها ها‌ها ها
  13
  31
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  روسیه منفور بزرگترین دشمن ایران در کنار انگلستان خبیث در طول تاریخ اخیر ایران بوده و هست. روس ها اصولا بی مقدار و غیر قابل اعتمادند.
  13
  42
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
  ۴۲
  sahandogli - لندن، انگلستان

  ایرانی ها برای توجیح جهالت و تیبلی همیشه عاملا خارجی را برای عقب ماندگی خود بیان می کنند. همیشه از عرب و ترک و مغول و اسلام بد می گویند اما حمله مردم و کشورهای دیگر به تمام کشور ها اتفاق افتاده اما انگیس هیچ وقت رومها را مقصر اصلی هیچ چیز نمی دانند بلکه آن را جزوی تاریخ خود می دانند و به اینده نگاه می کنند. ایرانی ها تنبل هستند و حاضر به کار کردن و اندیشدن نیستند و به همین خاطر دیگران را مقصر بدبختی خودشان می دانند
  1
  23
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. بی سوادی، فقر فرهنگی و عقب ماندگی ملت قطعا عامل تاثیر گذاری بوده برای وضعیت موجود، همین اشکال ما است که باعث می‌شود بیگانگان ما را به سادگی آلت دست قرار دهند!.
  1
  23
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  اون موقع دوره تیرکمون بود ،الان تجارت مهمه. پوتین موفقیتش صادرات نفته،از۲۰۰۱ که پوتین بقدرت رسید بزرگترین صادرکننده های نفت جهان شده،تریلیارد دلاری نفت فروخته،یعنی هر مشکلی که به آن برخورد کرده را در پول غرق میکنه. پوتین میخواد با مارکت روسیه رو مدرن کنه،زیاد اهل ناسیونالیسم بازی نیست مثل پترکبیر. اون شعله ناسیونالیسم رو باهمین پول خاموش میکنه مثل خاموش کردن چچنیها.البته یه پلیس قوی هم داره که هرمخالف رو از سر راه برمیداره،
  12
  3
  ‌سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا::] آقا چرا از باقالی کره سویا میگیری؟؟ کجا آقای حمید سبز از انگلیس این جفنگیات تو را گفت؟ عقیده خودت را بیان کن و پاچه خواری زنده و مرده را بکن. چرا کامنت مردم را خراب میکنی؟؟ من کاری به ارباب تو ندارم ولی یک ناخدای بیسواد لنج می‌داند که فرمانده و ناخدا و رهبر و شاه یک مملکت آخرین فرد است که از کشتی پیاده می‌شود. ما ایرانی هادر تاریخ به شجاعت معروف بوده و هستیم.نمونه آن اریوبرزن ها بابک ها لیث ها میلیونها ایرانی دیگر هستند. این مرده پرستی های شیعه معابی برای کسی که در رفت و مملکت دست آخوند منحرف داد و بعد از دو سال از سرطان مرد تهوه آور است. من نه شاه هستم و نه ژنرال ولی وقتی باید بمیرم حتما مرگ باشرف را انتخاب می‌کنم. شماها سربازان بی جیره خامنه ای هستید حتی اگر به تاج اسلامی آویزان شوید.
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  هر کسی آرزوی ویرانی ایران رو داشته باشه، خودش ویران شه.
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
  ۴۱
  metalrain - استکهلم، سوئد
  از روسها حرومی تر نیامده فقط چینیها به پای روسها میرسند و امیدوارم جهنم به سر هر دوی این دو کشور مزاحم و خرابکار فرو بریزد.
  4
  11
  ‌پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.