«تعدادی از رهبران القاعده از داخل ایران بر این شبکه تروریستی نظارت می‌کنند»

ایران اینترنشنال : آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارش جدید خود با تشریح تهدیدهای جمهوری اسلامی علیه منافع ایالات متحده گفت: «تعدادی از رهبران القاعده از داخل ایران بر این شبکه تروریستی نظارت می‌کنند.»

این گزارش با اشاره به اینکه ایمن الظواهری، رهبر القاعده، همچنان خود را پنهان کرده است، گفت: «تعدادی از رهبران القاعده که در ایران حضور دارند، بر این شبکه‌ تروریستی نظارت دارند.»

در آبان ماه سال گذشته، نیویورک‌تایمز به نقل از چهار منبع اگاه گزارش داده بود که ماموران امنیتی اسرائیل در ۱۷ مرداد ماه به درخواست امریکا، ابومحمد المصری فرد شماره دو القاعده، را به همراه دخترش که همسر حمزه بن لادن بود در یکی از خیابان‌های تهران کشته‌اند. در عین حال، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این خبر را تکذیب کرد.

با این حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس شامگاه شنبه بیست و پنجم آبان از قول چهار مقام امنیتی پیشین و فعلی ایالات متحده کشته شدن ابو محمد المصری ، فرد شماره دو القاعده در تهران را تایید کرد و گزارش داد که سرویس‌های امنیتی آمریکا اطلاعاتی را درباره ابو محمد المصری در اختیار اسرائیلی‌ها قرار دادند و نیروهای ویژه اسرائیل هم او را در تهران کشتند.

المصری ۵۸ ساله که از بنیانگذاران القاعده و طراح حمله به سفارت‌های امریکا در افریقا در ۱۹۹۸ بوده در سالگرد همین حمله‌ها کشته شد. دختر او نیز که در این عملیات کشته شد، همسر سابق حمزه بن لادن، فرزند اسامه بن لادن، بود.
ایران چالش اصلی علیه منافع آمریکا در خاورمیانه
آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در بخش دیگری از گزارش خود به سایر تهدیدهای ایران اشاره کرد و نوشت: ایران چالش اصلی علیه منافع آمریکا در خاورمیانه است  و دلیل آن توانایی‌های پیشرفته نظامی، شبکه‌های گسترده شرکا و نیروهای نیابتی و تمایل هر از گاه این کشور برای استفاده از نیروی نظامی علیه نیروهای آمریکا و کشورهای شریک آن است.

این گزارش خاطرنشان کرد: از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی روابط جمهوری اسلامی با نیروهای نیابتی‌اش کاهش پیدا کرده، زیرا سلیمانی در میان گروه‌ها‌ی منطقه ارتباطات وسیعی داشت.

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا همچنین هشدار داد ایران سعی دارد با استفاده از تهدید نیروهای نیابتی و شرکای خود، در اقدامات دیپلماتیک عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای منطقه اختلال ایجاد کند.
+65
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  نکنید این کارو با خودتون ،این یکی اصلا نمی چسبه، همچین وصله ای نتنها به ایران نمی چسبه بلکه مخصوص آمریکا و سازمان اطلاعاتی آمریکاست که به گفته خودشون القاعده رو درست کردن در افغانستان تا به منافع شوروی ضربه بزنه بعدش هم از این گروه حمایت کردن برای منافع آمریکا در کل منطقه غرب آسیا .
  64
  15
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  بلکه زندگی می‌کنند خانومم براشون میبرند مردم ایران مردم خیلی خوب و مهمون نوازی هستند و هر کاری که باهاشون بکنی هیچکس صداش در نمیاد
  12
  46
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  همین چند وقت پیش نفر دوم القاعده در تهران سلطنت آبادبا دخترش ترور شدند
  6
  41
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  نفر دوم القاعده رو تو تهران مثل فخری زاده کتلت کردن، کاملا مشخصه که رژیم تروریستی جمهوری اسلامی کاملا از القاعده حمایت میکنه ولی یه عده هنوز سرشون تو برفه..
  6
  11
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  از اینکه رهبران القاعده در ایران حضور دارند خبر جدیدی نیست از چند سال پیش که معاون ملا عمر رهبر طالبان که از ایران به پایگهاش در افغانستان بر میگشت , توسط پهپادهای امریکای همراه با چندی از همراهنش به درک واصل شدن , شبکه های جاسوسی امریکا پی به ان بردن که افراد رده بالا طالبان در ایران هستند. ولی پا از اینکه افراد طالبان در ایران هستند بالا تر ببریم این می باشد که جمهوری اسلامی ایران در عملیات تروریستی 11 سپتامبر 2001 که در امریکا انجام گرفت کاملا" با اسامه بن لادن دست داشته ! تمام انچه که در رسانه ها گفته و نوشته میشود که نظام اخوندی ایران دشمن و مخالف سرسخت سازمان القاعده است و بعضی وقتها حتی دچار درگیری برعلیه هم میشدن و القاعده دیپلماتهای نظام اخوندی در افغانستان را ترور کردن کلا" برای فریب امریکا و اسرائیل و غیره بوده که گوشت اخوندهای شیعه ایران با گوشت طالبهای سنی در یک دیگ نمی پزد!
  3
  9
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  دورکاری فقط رهبران القاعده!! تو فرمانیه نشستن دارن با افغانستان کار میکنن، اونوقت بگین کورونا بده
  4
  7
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  برو جمعش کن جوجه پادو با این جمهوری روسی اسلامی اتون.
  4
  7
  شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.