عکس العمل ترامپ به فایل صوتی لو رفته ظریف

به گزارش فارس،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه گفت، صددرصد به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ فکر می‌کند.
 
 ترامپ در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز»، درباره سخنرانی «جو بایدن» رئیس جمهور دموکرات آمریکا در کنگره گفت: «او درباره [بحران پناهجویان در]مرز‌ها و این واقعیت حرفی نزد که ده‌ها هزار نفر در حال ورود به کشور هستند که بسیاری از آن‌ها خلافکار و زندان رفته هستند».
 
رئیس جمهور سابق آمریکا افزود، دولت دموکرات تمام کردن پروژه دیوار مرزی مکزیک را چیزی به تکمیل شدن آن باقی نمانده، رها کرده‌اند و ورود پناهجویان می‌تواند آمریکا را به نابودی بکشاند و این مایه شرم است.
 
ترامپ گفت اوضاع از دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بسیار بدتر شده و ادعا کرد مکزیک و دیگر کشور‌ها با استفاده از این موقعیت، «مواد فروش‌ها و افراد متجاوز و قاچاقچیان انسان و قاتلان» را به آمریکا می‌فرستند.
 
او در ادامه ادعاهایش گفت: «اگر من رئیس جمهور نبودم تا پنج سال دیگر واکسن [کرونا]در کار نبود، ولی افراد بایدن می‌خواهند اعتبار آن را به نام خود کنند».
 
ترامپ با انتقاد از وقفه در استفاده از واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» به خاطر احتمال لخته شدن خون در فرد دریافت کننده گفت: «فقط لازم بود روی آن اخطار می‌نوشتند و نه این‌که آن را متوقف کنند و تیتر همه اخبار دنیا شود. این یک اقدام سیاسی بود».
 
وی مدعی شد: «من پدر واکسن [کرونا]هستم. [آنتونی]فائوچی می‌گفت ساخت واکسن سه چهار سال طول می‌کشد، ولی ما در ۹ ماه آن را تولید کردیم».
 
او اذعان کرد واکسن آمریکایی کرونا بدون طی روند لازم برای دریافت تأیید روانه بازار شد و با «این شرط بندی بزرگی بود که با اثر کردن واکسن در آن بردیم و من این قمار را انجام دادم».
 
ترامپ در پاسخ به سوالی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفت: «صد درصد به شرکت مجدد فکر می‌کنم».
 
او همچنین احتمال انتخاب «رونالد دی‌سانتیس» فرماندار فلوریدا به‌عنوان زوج انتخاباتی خود در رقابت سال ۲۰۲۴ را تأیید کرد.
 
مجری فاکس نیوز در ادامه به فایل صوتی منتشر شده از «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پرداخت و گفت: «اکنون جمهوری‌خواهان کنگره به‌دنبال تحقیق درباره "جان کری" هستند که به همتای ایرانی خود گفته بود اسرائیل به مواضعی در سوریه بیست بار (عدد درست دویست است) حمله کرده است».
 
ترامپ در این خصوص گفت: «این کار نقض قانون لوگان است که می‌خواستند آن را به ژنرال [مایکل]فلین [مشاور امنیت ملی ترامپ]بچسبانند، ولی معلوم شد که بی‌گناه است. باید علیه او (جان کری) به قانون لوگان استناد شود».
 
رئیس جمهور سابق آمریکا مدعی شد: «او (کری) در دوره دولت من هم [با ایرانی‌ها]دیدار می‌کرد و می‌گفت توافق نکنید توافق نکنید، شاید ما پیروز شدیم و بتوانید با ما یک توافق شیرین داشته باشید».
 
ترامپ در ادامه ادعاهایش گفت: «[کری]می‌گفت توافق نکنید، چون ایران به شدت دنبال توافق بود، ولی جان کری به عقیده من به آن‌ها می‌گفت [با ترامپ]توافق نکنید. اگر ما پیروز شویم با شما توافقی شیرین خواهیم داشت».
 
او در ادامه گفت: «این وحشتناک است. هرگز نباید اجازه چنین کاری داده می‌شد و افراد زیادی خواستار استعفای او (کری) هستند. کاری که او انجام داده کاملاً غیر قانونی است».
 
ترامپ در ادامه به ورود بازرسان به منزل «رودی جولیانی» وکیل شخصی‌اش اشاره کرد و آن را در قیاس با عدم رسیدگی به تخلفات جان کری، «استاندارد دوگانه» دموکرات‌ها دانست.
 
او با انتقاد از ماسک زدن نمایندگان و مقامات ارشد کنگره در سخنرانی بایدن گفت: «دیشب همه داشتند خفه می‌شدند. ماسک [نانسی]پلوسی [رئیس مجلس نمایندگان]بزرگترین ماسکی بود که تاکنون دیده‌ام. آن‌ها از ماسک خوششان می‌آیند. همه کسانی که آنجا بودند واکسن زده‌اند. ایالت‌های جمهوری‌خواه مانند تگزاس و فلوریدا قوانین راحت‌تری دارند، ولی آمار مرگ آن‌ها کمتر است».
 
ترامپ بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را تکرار کرد و گفت: «من بیشترین رأی تاریخ آمریکا برای رئیس جمهوری که بر سر کار است را دریافت کردم. شب برگزاری انتخابات ناگهان درب‌های حوزه‌ها را بستند. این انتخابات برای این کشور مایه ننگ است. همه جهان این را می‌دانند و در حال تماشا هستند».
 
رئیس جمهور سابق آمریکا با حمایت مجدد از نیرو‌های پلیس در برابر اعتراضات ضدنژادپرستی گفت، ایالت‌های جمهوری‌خواه مانند ایالات دموکرات شاهد «شورش خیابانی» نبودند.
 
او در پایان خطاب به هوادارانش گفت باید «شجاع» باشند به «مبارزه» ادامه دهند، زیرا دموکرات‌ها «بیش از خد زیاده‌روی کرده‌اند و نمی‌توانند قسر در بروند. آن‌ها در حال نابود کردن این کشور هستند. به اندازه‌ای به این کشور متعهد هستم که هرگز نبوده‌ام».
+248
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  باز این زردنبو شرابی باد گلو زد!
  323
  44
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
  ۳۸
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  «صد درصد به شرکت مجدد فکر می‌کنم» و از همین الآن دلیل, رأی نیاوردن خود در ۲۰۱۴ را تقلب وسیع اعلام میکنم.
  234
  45
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳
  ۵۱
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  تیم ترامپ و وزارت خارجه اش این حکومت آشغالها رو خوب می شناخت. حرکات و رویه بایدن در مملکت داری بمانند آخوند هاست. مخرج مشترک آخوند و چپ دموکرات. به همین زد و بندهای رژیم با دولت آمریکا در ۱ ماه اخیر توجه کنید.
  44
  232
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
  ۱۰۱
  خداوند - آسمان، ایران

  عزیز جان ٬ تو الان دیگه فقط به درد بازی تو فیلم میخوری ٬ اونم نقش یه مردکی که زنش ازش راضی نیست و داره اینور اونور میپلکه !
  211
  36
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
  ۳۱
  golaleh - زاگرس، افغانستان

  دقت کرده‌اید که به کامنت هاییکه امتیاز داده میشه همیش بیشترینش نصیب همین.... یعنی فاطمه زهرا میشه؟. برای او‌، اینکه امتیازات منفی یا مثبت باشه فرق نمیکنه، چون حالیش نیست. اما جمع امتیازات نشان می‌دهد که او در مرکز توجه است و تمام مزخرفاتی را که می‌گوید طرف توجه واقع می‌شود و همین هم، دستمزدش را نزد ستمگران و فرقه تبهکار بالا می برد و هم از لحاظ روانی ارضاعش میکند!. ◦ بیایید به کامنت های او و امثال او، که اکثرا هم شناخته شده هستند اصلا امتیاز ندهیم. میگن هر چه بیشتر به پر و پای لات ها بپیچید گنده تر میشن! او یک گنده لات بیشرم است در کسوت یک زن. بایکوتش کنیم و بایکوتشان کنیم، همگیشان را از دم! من از خودم شروع کردم.
  16
  157
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ها ها ها...
  57
  25
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵
  ۵۶
  farokhzad - کنت، انگلستان

  ملت ما چقدر باید گول فریب دموکرات و جمهوری خواه رو بده ! قشنگ این یکی میاد میچرونه ٤ سال بعد یک ریس جمهور میارن نوازش میکنه تا حدی که نمیریم ! ساده اون ادم هایکه دل به امریکا و دولت های غربی دوختن این حرف را فرخزاد روان شاد گفت اینها نقشه کشیدن شاه مملکت رو بردن اخوند اوردن البته با حمایت مردم ابله ! الان هم همینه تا اینها نخواهن و ما نشستیم غرب بیاد ما رو نجات بده زهی خیال باطل !!! اینها یک اینترنت رایگان که هیچ نیست را ندادن ! بروید ببینید زمان مرسی که اخوان المسلمین بود در مصر را چگونه اینترنت ازاد دادن و مردم با هم انداختن مرسی کثافت رو !!! ولی مردم مظلوم ما در ابانماه فقط حرف شنیدن نه حمایت در عمل !!!
  9
  63
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  باز این مرده متحرک دهان آلوده و کثیفش را قبر باز کرد
  70
  28
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینقدر که بعضی ایرانیهای فلکزده و ابله خودشان را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پاره می‌کنند خود آمریکایی ها نمی‌کنند و این نشان از حماقت و بی ریشه گی ماها دارد. طرف یک جوری این آدم بی شخصیت ترامپ را می‌مالد و قربان صدقه اش می‌رود انگار بابایش است. جالب اینکه اینرا عین میهن پرستی برای ایران می‌داند. غالب شدن مشتی آخوند منحرف و دزد وصد پسر فقط بخاطر قساوت چهارپایان بسیج و سپاه نیست بلکه حماقت مخالفان بیسوادی و بزدلی پیر و پاتالهای چی بودیم چی شدیم!! وطن فروشی و بی غیرتی احزب مثلا هویت طلب و نوکری برای آمریکا و روسیه و عربستان و پاکستان و بارزانی و رجوی و بقیه ارازل. کی بفکر ایران است؟ ستار خان.ای بیچاره های وطن فروش نوکری و ناموس فروشی بد است. چه سرخر سلیمانی که نوکر پوتین بود و چه این خواننده های ازگلی که‌در عربستان عرعر کردند و چه اینها که خودشان برای ترامپ جر می‌دهند. همه نوکر هستین
  10
  36
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.