حمله نیروهای اطلاعات سپاه به دفتر ظریف و روحانی و بردن برخی اسناد و مدارک

ایران وایر :موضوع انتشار فایل صوتی مصاحبه «محمدجواد ظریف» با «سعید لیلاز»، روزنامه‌نگار که برای دفتر پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری ضبط شده است و گفته می‌شد قرار نبوده علنی شود، از امروز وارد فاز جدیدی شده است.

منابع مطلع «ایران‌وایر» می‌گویند نیروهای سازمان اطلاعات سپاه صبح امروز به صورت هم‌زمان به دفاتر «حسن روحانی» در ساختمان ریاست جمهوری در خیابان «پاستور» و دفتر محمدجواد ظریف در وزارت امور خارجه رفته و پس از درگیری کوتاه با یگان‌های حفاظتی، دفاتر ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه را بررسی و برخی اسناد و مدارک موجود را ضبط کرده و با خود برده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر «علی ربیعی»، سخن‌گوی دولت و رییس جدید مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری از پی‌گیری وزارت اطلاعات، یعنی نهاد امنیتی دولت و رقیب سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره یافتن عاملان انتشار فایل صوتی ظریف خبر داده بود.

صبح امروز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ دولت از استعفای «حسام‌الدین آشنا»، مشاور رسانه‌ای رییس جمهوری و  مدیر مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری و جانشینی علی ربیعی خبر داد. اما گمانه‌هایی مبنی بر برکناری و احتمال دستگیری آشنا وجود دارد. برخی معتقدند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در دستگیری حسام‌الدین آشنا پیش‌دستی می‌کند تا مشاور رسانه‌ای‌ آن به دست اطلاعات سپاه پاسداران نیفتد.
خبرگزاری «ایسنا» نیز به نقل از یک منبع مطلع در قوه قضاییه از ممنوع‌الخروجی ۱۵ نفر به خاطر افشای فایل صوتی این مصاحبه خبر داده است.

گمانه‌هایی مبنی بر استیضاح محمدجواد ظریف نیز مطرح شده است. ظریف در فایل صوتی افشا شده، از رابطه سپاه و دولت، اطلاعاتی درباره سپاه، اختلافات میان وزیر امور خارجه و «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی «قدس» سپاه پاسداران که ترور شد و هم‌چنین اطلاع دولت از شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای اوکراینی پرده برداشته است.  
+324
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  lehrte - هانوفر، آلمان

  تیتر واقعی: حمله سگهای هار نظام اسلامی بر سر ثروت و قدرت : یا : درگیزی سگهای هار نظام اسلامی بر سر تروت و قدرت.....
  18
  226
  ‌پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۹
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  خوشمان آمد بدرید همدیگر را تا با معبودتان در ان دنیا زودتر دیدار کنید و ملتی را از وجود منحوستان آسوده.
  7
  118
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  بازیهای انتخاباتی. بدجور تو نقششون رفتن!
  12
  87
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۱
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  تیتر اصلی حمله سپاه جاویدان گارد ایران به موزدوران کفتار و لیبرالهای آنوسی گرین کارتی .دمتون گرم این حرامیان گرین کارتی باید محاکمه شوند . دم اطلاعات سپاه گرم
  125
  12
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  این حمله به دفتر رییس جمهور و دفتر وزیر امور خارجه نشان دهنده اینست که ،تمام ارکان ظاهری نظام،مثل دولت ،مجلس،قوه قضاییه،و قوه مقننه صوری(کشکی) بوده ،و حکومت اسلامی ولایت وقیه از جای دیگری کنترل میشود
  7
  86
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۳
  ۶۲
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  این حمله ثابت کننده حرفهای ظریف است. مملکت دست سپاه است و بس.
  4
  82
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  هدف را فراموش نکنیم. نه به دولت داعش.کشتار خونین بین مافیا طبیعی است.به تاریخ قبیله قریش نگاه.مثل مافیا بودند. مافیا هم ریشه در اسلام دارد.قبول ندارید؟ کمی فکر.مافیا از کجا می‌‌یاد؟ این جزیره ۵۰۰ سال در اشغال مسلمان نبود.؟ تا گردن.فرهنگ بدوی خیمه نشینی را گرفتند. حتا امروز معتقد. کلمه مافیا عربی است. و ریشه در کلمه توسکان ایتالیا دارد. Malfuso معنی‌ آن خلافکار می‌‌باشد.پارالل فکری. داعش.آخوند.و مافیا. شباهت نقش زن.در هر سه تا. خانواده همان cosa nostra .همیشه حق دارد.زنان همیشه پشت سر مردان.هر خلافی که انجام دهند.تا کنون رهیس مافیا زن دیده؟ شباهت آن به مجلس خودمان. رهیس مجلس زن دیده؟انتقام خونی. در مافیا و در اسلام. از نسل به نسل منتقل. هر کس به خانواده خیانت. ترور می‌‌شود. در اسلام داریم در مافیا داریم. حمایت بدون زیر پرسش بردن.در مافیا. در برادران ارشادی خود. هزارارن شباهت دیگر بین اسلام و مافیا.
  6
  38
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. از کدام تیمارستان هستی؟؟ 😂😂😂بگو داروهات را عوض کنند حالت را بدتر کرده😂😂😂سپاه جاویدان 😂😂😂😂 ما در فارسی می‌گوییم سپاه چهار😂😂در تیمارستان به چهار پا می‌گویند جاویدان 😂😂😂😂😂
  8
  74
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۶
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  این حمله سپاه چارپایان نشون داد ظریف با دست های ماله کشش چطوری انگشت کرد تو لونه زنبور و نشون داد خامنه ای و جمهوری اسلامی نوکر دربست ارباب پوتینشون هستن..دیگه این مضخرفات امپراتور آریایی-شیعی هم مالید واسه خودش..
  7
  56
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فرزند پالونی اردوغان یک کم کامنتهای نژاد پرستانه بگذار بهت بخندیم😂😂😂خدایی اسمت که می آید من خنده ام می‌گیرد. اگر ویزای تهرانت تمام نشده یک کم از تهرانی ها شخصیت یاد بگیر و از ایرانی ها شرافت. چرا همش داری به مردم ایران توهین میکنی
  7
  47
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  امیر پاور - ترونتو، کانادا. ابله تا دیروز بهایی ها رو علم می‌کردید امروز انوسی ها؟ اگه به صورت تاریخی مردم ازار و خونخوار نبودید اینقدر دژمن نداشتید. البته این حرکت شما تازگی هم نداره، این پفیوزیسم سیاسی است و در طول تاریخ تمام حکومت‌های توتالیتر مردم رو بر زد هم برانگیختند تا راحت تر بتوانند حرکات و رفتار خودشون رو توجیح و حرکات کثیف خودشون رو پیش ببرند. جالب اینجاست که متاسفانه تمام هدف شما امروز اختلاس و چاپیدن ملت فلک زده ماست برای چند صباحی بیشتر. . اون عمامه کثیفت رو بگذار بالاتر مزدور.
  4
  38
  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
  ۵۵
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد
  یاد یک مثالی افتادم: نمیدانم فیلمهایی را که از حیوانات وحشی میگیرند نگاه میکنید یا نه. وقتی به عنوان مثال گرگها یا سگهای وحشی آفریقای شکار خودشان را میدرند و میخورند, گاه به گاه هم پر و پاچه همدیگر را هم گاز میگیرند تا طرف حساب دستش باشد.
  1
  12
  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. هنری یا آناهیتا و یا هر انگل دیگه ای! معلومه درهای زیادی از من در نقاط مختلف بدن و مغز نداشتت ریشه کرده. شهرستانی تقصیر باباته که پالان داشت و تو همه رو با پالان تصور میکنه و دگر پدر پنداری شدید پیدا کردی. بخند تا شاید دردهای کهنت کمی تسکین بگیره.
  11
  3
  دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.