سفیر بلژیک در کره جنوبی به دلیل سیلی زدن همسرش به یک فروشنده بوتیک عذرخواهی کرد

ویدیو این واقعه واکنش‌های فراوانی در کره جنوبی داشته استبی بی سی :پیتر لیسکوهیر، سفیر بلژیک در کره جنوبی به علت آن که همسرش به صورت یک فروشنده بوتیک سیلی زده عذرخواهی کرده و همزمان اعلام کرده که سفارتخانه تحت مدیریت او در این رابطه با پلیس همکاری خواهد کرد.

ویدیوی مداربسته یک فروشگاه در سئول زنی را نشان می‌دهد که در حال مشاجره با دو کارمند فروشگاه است و به یکی از آنها که به نظر می‌رسد قصد میانجی‌گری دارد سیلی می‌زند.

پلیس زنی که در این ویدئو سیلی می‌زند را سیانگ سیشو، همسر سفیر بلژیک در کره جنوبی شناسایی کرده است.

آقای لیسکوهیر گفته فارغ از علت مشاجره& رفتار همسرش "غیرقابل قبول" بوده است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که کارمند این بوتیک در هنگامی که خانم سیانگ قصد ترک فروشگاه را داشت به اشتباه به مشکوک شد که یکی از لباس‌ها را بدون پرداخت بهایش در اتاق پرو به تن کرده و در حال خروج از فروشگاه است.

همین موضوع باعث خشم همسر سفیر شد و او برای اعتراض به این رفتار به داخل فروشگاه بازگشت.

پلیس سئول می‌گوید هنوز موفق نشده خانم سیانگ را برای مصاحبه پیدا کند.

سفارت بلژیک اما گفته همسر سفیر که ۶۳ سال سن دارد به علت سکته در بیمارستان بستری است و به محض بهبودی با پلیس همکاری خواهد کرد.

اما رسانه‌های کره‌جنوبی به نقل از برخی از مخاطبان خود ابراز نگرانی کرده‌اند که بلژیک با استفاده از مصونیت دیپلماتیک همسر سفیر، مانع از رسیدگی به موضوع شود.

آن طور که گزارش شده این واقعه در روز نهم آوریل (دو هفته پیش) روی داده است و در جریان آن خانم سیانگ بعد از آن که حدود یک ساعت در فروشگاه به امتحان البسه مختلف مشغول بوده، فروشگاه را ترک می‌کند اما یکی از کارمندان به یکی از لباس‌هایی که تن او بوده و از محصولات همان فروشگاه بوده مظنون می‌شود و او را در حال خروج از فروشگاه متوقف می‌کند. اما این لباس را خانم سیشو پیش‌تر از همین فروشگاه خریده بود و همین موضوع موجب خشم همسر سفیر می‌شود.
کارمند فروشگاه عکسی از صورت خود که به علت سیلی سرخ و متورم شده بوده را منتشر کرده استکارمند سیلی خورده می‌گوید: "من خانمی که بهم سیلی زد را نمی‌شناختم، اما او خیلی با اعتماد بنفس به نظر می‌رسید و نشانی از این که از کارش پشیمان است در او دیده نمی‌شد".

در بیانیه سفارت بلژیک آمده که آقای لیسکوهیر "خالصانه بابت روی دادن این واقعه متاسف است" و تمایل دارد "به جای همسرش عذرخواهی کند".

او گفته: "فارغ از این که ماجرا چه بوده، رفتار همسر و عکس العمل او غیرقابل قبول بوده است".

سفارت بلزیک گفته: "خانم سیانگ هم اکنون قادر به پاسخ دادن به تقاضای پلیس نیست چرا که در حال گذراندن دوران درمان پزشکی مربوط به سکته‌ای است که هفته گذشته روی داد. ما امیدواریم روند بهبودی او به سرعت پیش برود و هرچه زودتر بتواند در تحقیقات پلیس مشارکت کند تا همه ما بتوانیم این ماجرای تاسف‌برانگیز را پشت سر بگذاریم".

انتشار ویدیوی مربوط به این واقعه و اخبار آن موجب خشم عمومی در کره جنوبی شده چرا که مردم این کشور نگران پیگیری نکردن مناسب آن به علل دیپلماتیک هستند.
+275
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  وقتی یه دهاتی به جایی میرسه که لیاقتش رو نداره اینجوری لگد میزنه
  21
  113
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اگر قانون قصاص بر جهان حکمفرما بود میبایست همسر سفیر کره جنوبی در بلژیک یک سیلی به گوش یک فروشنده بلژیکی بزند. چنانچه سفیر کره مجرد باشد، باید سفیر جمهوری اسلامی را اعدام کنند!
  25
  68
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  سرخی شدید نشانه چک سنگینی است،چک افسری بود.
  14
  47
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  اون خانم بلژیکی بود که بهش مظنون شد اگه اون یه نفر از همون کشور کره بود بهش مظنون نمی شدن. وای به حال اینکه ایرانی باشه پیش فرض اینه که باید بهش مظنون بود. البته توی همه جا این تبعیض کم و بیش هست که اینطوری تخلیه میشه از سیلی تا انتحاری
  49
  19
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
  ۵۵
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  [::Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا::]. وقتی یک خانم باشخصیت برای خرید به یک فروشگاه میرود آیا باید به اوتهمت دزدی زد قبل از اینکه چیزی را چک کرد و پیدا کرد به نظر من اون زن کره‌ای دهاتی وتو ظاهراً به تو هم تهمت دزدی زیاد زدند و وایسادی و خندیدی که برات عادی شده
  59
  22
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه

  [::Chokam - ری، ایران::]. اتفاقا زن سفیر بلژیک چینی هست به اسم Xiang Xueqiu که ۶۳ سال هم سن داره.نتیجه گیری و تفسیر اشتباه کردی.
  3
  47
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۴۱
  potatis - ایران، ایران

  [::من و تو باهم - لندن، انگلستان::]. [::Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا::]. یه تار موی سر دهاتی ها شرف داره به سدتا امثال شماها.
  22
  43
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  بیا، کشیده نگو بگو ضربه دم اژدها....
  7
  26
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
  ۵۰
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا

  [::Chokam - ری، ایران::]. اینقدر برات سخته اسمش رو یک بار ببینی که آیا مثل اسم بلژیکیهاست یانه بعد از خودت نظریه بدی؟آیا زن سفیر بلژیک توی کره نمیتونه خودش کره ای باشه؟تاکی باید نظرات الکی تونو همه جا پخش کنین؟
  3
  39
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه

  [::ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا::]. درسته، زن سفیر ظاهرا چینی هست.
  2
  25
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Porang - لیون، فرانسه::]. مثل اینکه توی کره جنوبی هستا نه چین، یعنی چینی که دیگه بدتره ، باز بلژیکی بود یه حرفی. چون یه چینی توی کره مثل یه ....توی ایرانه، خیلی انجا واسه چینی ها گارد می گیرن
  24
  7
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  [::ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا::]. اون خانم چینیه ،یه چینی حتی بدتره از منظر یه کره ای. شما بی اطلاعی از جهان ، چین توی تمام کشورهای اسیا نفوذ کرده بجز کره جنوبی و ژاپن،یه چینی توی کره جنوبی خیلی ....
  30
  7
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه
  [::Chokam - ری، ایران::]. من بی اطلاعم از جهان که سالهاست اینجا زندگی میکنم و دور دنیا رو گشتم از جمله کره جنوبی و چین ،اونوقت تو با اطلاع و دنیا دیده هستی از تو کنج خونت تو شهر ری؟ باشه!
  2
  14
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  اینا هم گرین کارتیهای کره جنوبی هستند که بعنوان نفوذی در کشور زادگاه خود با پرچم ی کشور استعماری به صورت هموطن خود سیلی میزنند
  7
  7
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان
  زن سفیر بلژیک هر خری میخواد باشه ، حق نداره روی کسی دست بلند کنه . اگر این خانم سفیر تو‌بلژیک بود پدرش را در میاوردند . حـ... تازه بدوران رسیده . باید داگاهیش کنند بعد هم‌بفرستند زندان.
  5
  8
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳
  ۵۶
  ممتاز - لندن، انگلستان
  کسانی که با ورود به شهرها، اصل و نسب خود را فراموش می کنند و ارزش های محل تولد برای آنها به مثابه حقارت نمود پیدا می کند روستایی بودن حرمت دارد و باید این حرمت را کسانی بیشتر محترم بشمارند که جایگاه خود را مدیون آنها هستند.
  2
  9
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Porang - لیون، فرانسه::]. دوست عزیز چین توی تمام کشورهای شرق اسیا نفوذ کرده باستثنای کره جنوبی و ژاپن. یعنی این دو کشور واسه چینی ها خیلی گارد می گیرن،کره جنوبی اصلا نمی ذاره که چینی ها توی کشورشون جولان بدن درحالیکه سنگاپور دست چینی هاست من برای همین گفتم خیلی انجا واسه چینی ها گارد می گیرن..امروزه اطلاع یا بی اطلاعی براساس مکان نیست شما هر جای دنیا باشی اگه نتونه مقالات انگلیسی رو گوگل کنی میشی دهاتی . معیار دهاتی بودن یا شهری بودن امروزه مکان نیست.
  13
  4
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷
  ۵۵
  من و تو باهم - لندن، انگلستان
  [::potatis - ایران، ایران::]. وای از اون روزی که کوری عصاکش کور دگر شود تو هم لنگه همونی
  3
  3
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه
  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. من تا حدی با فرهنگ کره جنوبی آشنا هستم،اول که اسم این خانم و گویش اون چینی هست نه کره ای. دوم که تو فرهنگ کره،هنوز تنبیه بدنی مثل تو سری زدن به آدم بزرگسال وجود داره مثلا کارگری که اشتباهی انجام بده ممکنه توسط رئیسش تو سری بخوره! اینها رو‌ گفتم یکم آشنا بشید با جو متفاوت ماجرا.
  3
  7
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه
  همه این هیاهو بخاطر اینه که همه فکر میکنند همسر سفیر بلژیک لابد یک زن سفید پوست بلژیکیه که رفته سیلی زده تو صورت یک زن آسیایی در کره.اگه میدیدند زن ایشون ۶۳ ساله و خودش یک شرق آسیایی (احتمال قوی چینی و نه کره ای) هست شاید این خبر نمیپیچید. بهرحال شک و تهمت دزدی بهش زدن و اونهم عصبی شده یه چک زده و بعدم که عذر خواهی کردند دلیل این همه هیاهو‌چیه؟.
  3
  8
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
  ۳۲
  Porang - لیون، فرانسه
  [::Chokam - ری، ایران::]. از قدیم کفتن شنیدن کی بود مانند دیدن..مقاله و گزارش خوندن کجا ، توی یک محیط بودن و لمس و تجربه همه چیز بصورت شخصی کجا. کشورهای شرق آسیا ژاپن،کره جنوبی و چین همه با هم تفاوتهای فرهنگی اجتماعی خیلی بالایی دارند اصلا شباهتی نداره اخلاق و فرهنگهاشون،و بخاطر مسایل تاریخی و گذشته هنوز هم اصلا با هم خوب نیستن.فرق نمیکنه یک کره ای تو ژاپن یا یک چینی تو کره،از همدیگه خوششون‌نمیاد.مخصوصا ژاپنیها با اینکه نسبت به چین و کره و بقیه دنیا آدمهای بی آزار و مودب هستند اصلا کره ای و چینی و بقیه اون‌منطقه رو قبول ندارند حتی اگه‌چند نسل تو ژاپن ژندگی کرده باشند. اما مشکل تو که اینهمه هم بهت دیسلایک میزنند اینه که پشت پرده بهت میخوره بسیجی مخفی باشی،اینجا هم اول به غرب و زنی که فکر میکردی اروپاییه حمله کردی،بعد اومدی از چینی حمایت کردی و غیره!.
  1
  4
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Porang - لیون، فرانسه::]. شما که توی آن محیط بودی که هیچ ، اصلا یه شهروند کره ای هم باشی حرفت رو قبول نیست چون ممکنه نظر یه کره ای دیگه فرق داشته باشه برای همین میگم آمار، اتفاقا فرق اون کره ای با ایرانی اینه اون به مقاله مراجعه می کنه و امار رو در میاره نه حرف مردم کوچه بازار کره. نه لایک ودیسلایک شما
  5
  1
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.