سؤال از مردم تهران؛ آخرین باری که احساس خوشبختی کردی کی بود؟

+122
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  جون هامون که اصلا نمیدونند خوشبختی‌ چی‌ هست مسن هامون هم چون ۴۳ سال گذشته دیگه یادشون نمیاد فراموش کردند
  7
  88
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۵
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  این مردم از دید بسیجی های مزدور این سایت مثل فاطمه زهرا و امیر پارو و کمان و بقیه سایبری های درپیت، اسرائیلی و عربستانی هستن، آخه مملکت در حضور موجودی نجس و نحسی مثل خامنه ای هیچ مشکلی نداره و فقط باید موشک درست کنیم و با اسرائیلی ها و عربستانی و کل کشورهای دنیا کری بخونیم!
  20
  87
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  خداوکیلی از دیدن این کلیپ بغض گلوی منو گرفت. مردمی که حتی مفهوم خوشبختی را فراموش کردن. طرف طوری به سوئال کننده نگاه می کرد که می شد از نگاهش خوند: من صبح تا شب دنبال یه لقمه نونم, اونوقت تو از خوشبختی می پرسی.
  6
  43
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  نمیدونم چی بنویسم ولی این یه جور غرض ورزیه که بیای سیاه و سفید فیلم بذاری و آهنگ غمگین هم روش. والا بخدا خیلی ها تو ایران وضعشون بهتر از منه که مثلا خارج هستم.هر هفته با خواهرم تماس تصویری دارم. میگه خیلی چیزها عوض شده و درسته که گرونیه ولی باز خیلی ها تفریحشون و زندگیشون براهه تازه شوهرش یه مغازه دار ساده بیشتر نیست.من که همون هم ندارم.به سرم زده برگردم ایران.گوربابای هرچی هلند و هلندیه که با پنبه سرآدمو میبرن.
  32
  20
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  وقتی خمینی را کردنش توی گور .
  7
  26
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  حضرت زهرا س: اِنَ السَعیدَ، کُلَ السَعیدِ، حَقَ السَعیدِ مَن أحَبَ عَلیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛، همانا خوشبخت به معنای کامل و حقیقی کسی است که امام علی ع را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
  16
  3
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::Zir o Roo - اوترخت، هلند::]. البته خوب ما ایرانی های خارج از کشور چوب دو سر نجسیم. اینجا یه خارجی هستیم که مثل کفر ابلیس همه چیز تقسیر ماست و در ایران هم قبولمون ندارن که شماها که کیفتون کوکه. اگر هم به خاطر زندگی در یک جامعه آزاد ودمکرات چیزی یاد گرفتیم و در بارش حرف بزنیم, طوری باهامون برخورد میشه که تقریبا معنیش میشه: دو روز رفته اروپا زندگی کرده فکر میکنه خیلی حالیشه.
  0
  13
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  این سوال رو باید از ۱۸۰ هزار هوملس یا همان بیخانمان استان اونتاریو در کانادا پرسید ،نه ما اسکول شما نیستیم با این خبرهای زرد مردم ایران رو نا امید کنید .ملت ایران باید بدانند ۱۰ کشور اول خودکشی خیز دنیا ،هفتاشون از کشورهای به اصطلاح جهان اولی هستند که یکیش کانادا ست .ایران در این رنکینگ رتبه ۱۴۸ دنیا رو داره یعنی ملت ما خیلی از لحاظ روحی روانی حالشون بهتر از آلمانی و یا یک دانمارکی هستش
  17
  6
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران
  مقصر کیست!!!!؟ مردمی که سال ۵۷ خودکشی کردند و مردمی که منافع خودشان را ترجیح می دهند به منافع ملی!!!!! مقصر کیست!!!؟؟؟
  5
  11
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  در این که مردم امروز سخت ترین دوران صد سال اخیر را می گذرانند تردیدی نیست ولی مردم ایران همیشه ناراضی بودند من شما را ارجاع می دهم به مصاحبه ای که در سال 56 از مردم گرفته شدو الان در یوتوب هم موجوده تمام مردم در آن زمان هم از وضع زندگی خود ابراز نارضایتی می کردند اخیرا هم یک مصاحبه از سیاوش صحنه خواننده معروف در اینترنت دیدم که وقتی مجری از او پرسید چرا سه سال قبل از انقلاب از ایران مهاجرت کرد جوا ب داد برای این که می گفتند ایران جای زندگی نیست . یعنی مردم ما تو این صد سال همواره ناراضی بودند . در واقع قبل از انقلاب مشروطه که مردم ایران اطلاعی از دنیا نداشتند از زندگی خود راضی بودند چون فکر می کردند بقیه دنیا هم اینطوری زندگی می کنند ولی بعد از مشروطه که مردم با شکل حکومت داری دنیا آشنا شدند حس بدی نسبت به کشور خودشان شکل گرفت و بخصوص امروز در این دوران بحرانی این حس بیش از هر زمان دیگری احساس میشود
  1
  7
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  ملت بیچاره.
  1
  6
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۱
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  یه ملتی که ۳ بار انقلاب کرده،رکورد زدیم توی یه قرن توی انقلاب کردن،هنوز هم نمی دونیم چی میخواد،یه ملت که دوست داره خودش رو قربانی نشون بده غر بزنه نق نقو انگار فقط خودش این مشکلات رو دیده،در حالیکه بقیه ملتها هم اینها رو داشتن،
  1
  2
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا
  تعریف خوشبختی برای یک جامعه این است که هدفمند و دارای امنیت شغلی ،روحی جسمی و اقتصادی باشد ،امیدوار به روزهای بهتر آینده و امید به تحقق آرزوهای نسبتاً بزرگ و از همه مهمتر داشتن یک پشتوانه و پشتیبان قوی بنام دولتی متعهد و صادق و نیرومند که بتوان در حوادث پیش بینی نشده به آن تکیه کرد ،در جامعه ایران از سال ۵۷ تا کنون هیچکدام از این فاکتورها نه تنها موجود نیست بلکه با حکومتی روبرو هستیم که اندک شادیهای خودساخته ملت را هم با بیرحمی نابود و عرصه و زندگی را بیش از بیش و روزانه به او تنگ میکند ،در چنین جایی مسلماً خوشبختی یک لغت نامفهوم و دست نیافتنی است.
  1
  5
  یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.