چگونه گانگستر تحت تعقیب ایتالیایی از ویدیوهای آشپزی اش در یوتیوب لو رفت

یک گانگستر ایتالیایی پس از ۷ سال فرار از چنگ پلیس بعد از آن دستگیر شد که پلیس او را از روی خالکوبی هایش در ویدئوهای آشپزی او و همسرش در یوتیوب، شناسایی کرد.
 
مارک فرن کلود بیارت ۵۳ ساله در سال ۲۰۱۴ پس از متهم شدن به قاچاق کوکائین به هلند از سوی یکی از دار و دسته های گروه مافیایی ندرانگیتا متواری شد.
 
گروه ندرانگیتا که خبرگزاری فرانسه از آن به عنوان بزرگ ترین سازمان مافیایی ایتالیا نام برده است، عمده ی کوکائین وارده به اروپا را در کنترل خود دارد.
 
پلیس می گوید بیارت را از ویدئوهای آشپزی که او و همسرش در یوتیوب می گذاشتند شناسایی و سپس دستگیر کردند. گرچه بیارت هرگز چهره ی خود را در ویدئوها نشان نمی داد اما خالکوبی هایش در ویدئوها مشخص بودند و پلیس از این طریق توانست او را شناسایی کند.
 
به گفته ی مقامات، بیارت در جمهوری دومینیکن مخفی شده بود و او و همسرش از آنجا شروع به درست کردن ویدئو کرده بودند. بیارت روز ۲۴ مارس به دست نیروهای پلیس اینترپل در کشور دومینیکن دستگیر و به ایتالیا مسترد شد.
 
بیارت ابتدا در سال ۲۰۱۴ به دنبال صادر شدن حکم بازداشتش به کاستاریکا گریخت اما در نهایت در جمهوری دومینیکن ساکن شد که جمع زیادی از مهاجران ایتالیایی در آن زندگی می کنند.
بیارت در آنجا زندگی ساده ای در پیش گرفته بود تا جلب توجه نکند.
 
دستگیری بیارت بخشی از برنامه ی جدید اینترپل برای انهدام باند ندرانگیتا به نام «همکاری اینترپل علیه ندرانگیتا» است. نیروهای پلیس ایتالیا با ۱۰ کشور دیگر دنیا در همکاری هستند تا به مبارزه با مافیا کمک کنند.
+51
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  در اینده مسئولان و دزدان و خلافکاران ج.ا را از مهر سیاهی که بر روی پیشانی خودشان زده اند شناسایی خواهد شد
  2
  58
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  چه احمقی!!! تو خیلی از کشورها پلیس از خالکوبی برای تشخیص دسته بندی مافیا استفاده میکنه
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
  ۷۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  ملاها لااقل همین هنر آشپزی گانگسترای ایتالیا را هم ندارند و جز خزعبلات تکراری آداب آفتابه و مستراح و چرندیات مشابه از این مفتخورا مطالب دیگری ارائه نمیشه.
  2
  47
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.