درخواست یهودیان آلمان برای ممنوعیت دائمی راهپیمایی روز قدس و تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ

راه‌پیمایی روز قدس در برلیندویچه وله :انجمن اسرائیل و آلمان خواستار ممنوعیت دائمی برگزاری راهپیمایی روز قدس در برلین شد. این راهپیمایی همه‌ساله برگزار می‌شود. از سوی دیگر مسئول کمیته یهودیان آمریکا در برلین خواستار تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ شده است.

راهپیمایی روز قدس قرار است روز هشتم ماه مه سال جاری در منطقه پررفت‌وآمد "کورفورستن‌دام" شهر برلین برگزار شود. پلیس برلین اعلام کرده است که درخواستی برای صدور مجوز شرکت ۲۰۰۰ نفر در این راهپیمایی ارائه شده است.

خبرگزاری پروتستان آلمان روز چهارشنبه ۲۱ آوریل (اول اردیبهشت) گزارشی پیرامون درخواست ممنوعیت برگزاری راهپیمایی روز قدس در آلمان منتشر کرده است.

در همین رابطه، اوه بکر، رئیس انجمن اسرائیل و آلمان نسبت به برگزاری این راهپیمایی در برلین اعتراض کرده و خواستار ممنوعیت دائمی برگزاری چنین مراسمی در آلمان شده است.

او گفته است: «ما نمی‌بایست اجازه دهیم که شعارهای نابودی اسرائیل در خیابان‌های آلمان طنین‌انداز شود.»

رئیس انجمن اسرائیل و آلمان این تظاهرات را "چندش‌آور" خوانده و گفته است که آلمان نمی‌بایست به چنین تظاهراتی به‌مثابه یک تظاهرات عادی سالانه بنگرد.

بکر همچنین به این نکته اشاره کرده است که ایده چنین تظاهراتی توسط آیت‌الله خمینی مطرح شده و هدف آشکار آن آسیب زدن به صلح در این کشور است.

رئیس انجمن اسرائیل و آلمان از راهپیمایی روز قدس به عنوان "ضیافت یهودستیزان" یاد کرده و خواستار ممنوعیت دائمی آن شده است.

خبرگزاری پروتستان آلمان در ادامه گزارش خود یادآور شده که این راهپیمایی در سال ۱۹۷۹ توسط خمینی مطرح شده و هدف از آن فراخوان به مسلمانان جهان برای اشغال اورشلیم (بیت‌المقدس) و نابودی اسرائیل بوده است. در این گزارش همچنین آمده است که این روز در ایران تعطیل عمومی است.
درخواست تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ
از سوی دیگر خبرگزاری کاتولیک‌ آلمان نیز به درخواست رمکو لیم‌هویز، مدیر کمیته یهودیان آمریکایی شهر برلین مبنی بر تعطیلی مرکز اسلامی هامبورگ پرداخته است.
تظاهرات علیه برگزاری روز قدس در برلین، اول ژوئن ۲۰۱۹او از دولت ایالتی هامبورگ درخواست کرده به همکاری خود با مرکز اسلامی هامبورگ خاتمه دهد. درخواست تعطیلی این مرکز اسلامی پس از برگزاری مراسمی برای قاسم سلیمانی نیز از سوی برخی از انجمن‌های یهودی و غیریهودی مطرح شده بود.

مدیر کمیته یهودیان آمریکایی شهر برلین در مقاله‌ای که برای روزنامه "دی ولت" چاپ آلمان نوشته است، گفته که این مرکز اکنون تبدیل به مهم‌ترین پایگاه جمهوری اسلامی ایران در اروپا شده است. او از همکاری مسئولان شهر هامبورگ با این مرکز انتقاد کرده است.

باید یادآور شد که هامبورگ نخستین ایالت آلمان است که در سال ۲۰۱۳ قراردادی با انجمن‌های اسلامی امضا کرد. این قرارداد ناظر بر تنظیم آموزش دینی، به رسمیت شناختن روزهای تعطیل اسلامی، ساخت و احداث مساجد و همچنین اداره مهد کودک بوده است.

مدیر کمیته یهودیان آمریکایی شهر برلین همچنین متذکر شده است که مرکز اسلامی هامبورگ تبدیل به مرکز نیروهای حزب‌الله لبنان شده است. او نوشته است که با توجه به افزودن حزب‌الله به جمع سازمان‌های تروریستی، این مرکز نیز باید تعطیل شود.

باید یادآور شد که فعالیت نیروهای وابسته به حزب‌الله از آوریل سال ۲۰۲۰ در آلمان ممنوع شده است. رمکو لیم‌هویز در مقاله خود در روزنامه "دی ولت" گفته است که مسئول مرکز اسلامی هامبورگ مستقیما توسط آیت‌الله خامنه‌ای انتخاب می‌شود.

افزون بر آن گفته می‌شود که جمهوری اسلامی از این مرکز برای جاسوسی و همچنین تحت فشار قرار دادن نیروهای وابسته اپوزیسیون ایران در هامبورگ نیز استفاده می‌کند.

مدیر کمیته یهودیان آمریکایی شهر برلین همچنین گفته است که نمایندگان رسمی مرکز اسلامی هامبورگ تا چند سال پیش در راهپیمایی روز قدس در برلین شرکت می‌کرده‌اند.

او تاکید کرده است که مسئولان مرکز اسلامی هامبورگ تا کنون هیچ‌گاه شعار نابودی اسرائیل را محکوم نکرده‌اند. رمکو لیم‌هویز مرکز اسلامی هامبورگ را نمایندگی پوشیده جمهوری اسلامی در آلمان نامیده و با اشاره به دلایل گفته‌شده خواستار تعطیلی آن شده است.
+193
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  ایکاش می‌شد این ارازل اسلامی را کویر و صحرا دپورت کرد
  12
  69
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  حکومت پلید آخوندی با استفاده از آزادی در کشورهای دیگر مبادرت به برگزاری تظاهرات های مختلف که همگی آنها باعث ترویج خشم و تروریسم میشوند میکند. اما همین حکومت فاسد و تروریست پرور اسلامی اجازه برپائی یک تظاهرات آرام و مسالمت آمیز را در داخل به مردم ایران نمیدهد. در تعجبم چطور کشورهای ریاکار اروپائی اجازه برپائی این کارناوال های خشونت و ترور را به ملاها میدهند!!!!!
  9
  67
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
  ۲۱
  باشه مهندس - اسن، آلمان

  نظر مرکل جان به سید علی نزدیک هست نصبت به یهودیان
  10
  46
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  آزادی بیان فقط تا زمانی که به نفع غربه باید ازش دفاع بشه ،ولی وقتی همین آزادی بیان و آزادی بیان اندیشه به ضرر اینا باشه ،حتما ی جای کاره آزادی بیان مشگل داره چونکه مگه میشه آزادی بیان و اندیشه در تقابل با منافع غرب باشه؟ آزادی حجاب در فرانسه هم یک نمونه شرم آور بسیار مدرن هستش ،به بچه ۱۵ ساله دختر میگن میتونه با هرکسی بخوابه و در واقع سن ۱۸ سال در اتحادیه اروپا رو با این قانون به چالش کشیدن ولی از اونطرف به زنان اجازه استفاده از حجاب در مدارس و دانشگاهها را نمیدن و به زنان مسلمان اجازه ورود با لباس بلند و پوشیده به سواحل این کشور را نمیدهند .یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی اگر دوست داره فاحشه بشوی راه بازو کوچه دراز ،ولی اگه قرار حجاب و اصول انسانی که فراتر از اسلام هستش را رعایت کنی بیچاره میشی .جالبه که هر ۲ کار رو با اسم و شعار آزادی مدنی انجام میدهند .واقعا شرم به این کشور دیکتاتوری عقب مونده
  73
  21
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  بیشرفهای لاشخور طاقت دیدن ی تظاهرات ساده رو که فقط به انتقاد از اعمال تروریستی اسرائیل هستش را ندارند .....
  79
  20
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
  ۳۵
  Shahrokh-86 - تهران، ایران

  ج ا مثل انگل همه جا گند میزنه شماها ولی از اونا بدترید به بهانه اینکه میخوان مارو با خاک یکسان کنن هر کاری دوست داشتید کردید، ج.ا واسه هر کی اگه بد واسه شما که هر جا‌رو‌که دوست دارید بزنید و اشغال کنید واسه آمریکاییا هم سلاح بفروشن و پایگاه نظامی بزنن این ور اون ور خوب بود. مردم ایرانم گیر افتادن این وسط بین یه مشت آخوند کثیف و حزب الله ای بی مغز نون به نرخ روز خور تا زمانی که مردم هماهنگ نباشن هیچ اتفاقی نمیوفته. اختلاف ترک و کرد و فارس و لر و گیلکی بلوچ و . رو کنار بزارید بیدار شید
  8
  51
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
  ۶۴
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه
  دوستان من یادم میاد دوران انقلاب همون رادیو اسراییل بر ضد شاه تبلیغ می‌کرد خبر نمیداد میگفت مثلا بیایید فلان جا بر ضد این حکومت شاه برخیزید و دنبال آزادی باشید من هزار در صد با این حکومت اخوندی مخالفم ولی اینها که الان اینقدر بر ضد حزب الله و بقیه میگن خودشون برا روی کار آمدن خمینی دجال خیلی زحمت کشیدن.
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  امیر پارو که در تورنتو کانادا نشستی، ....می شناسمت تو و خونواده ت موزدور رژیم هستید.
  4
  20
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  امیر پارو . در تور نتو خیلی ....
  3
  18
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۶
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  امیر پارو ،که از تورنتو هستی تو و خونوادهات هر سال باپول مزدوری که از رژیم میگیری بلند میشی میایی برلین که شرکت کنی ،میترسی دیگه نونت اجر بشه....
  5
  18
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  امیر پارو ،از تورنتو کانادا ،برو به فکر اخر عاقبت خودت و خونوادت باش که بعد رفتن اخوندا میخواد چه بلایی سرت بیاد
  4
  19
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۵
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  امیر یارو از ترنتو کانادا برات خیلی متاسفم
  5
  16
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۷
  ۴۱
  Babilon - هامبورگ، آلمان
  هی امیر یارو امسال نونت از جمهوری اسلامی اجر شد، پول خبری نیست ،برو کار کن پول موزدوری اینجوری دیگه یه روز هست یه روز نیست متاسفم واست.و برای خونواده ات
  4
  17
  جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۱
  ۵۴
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  [::باشه مهندس - اسن، آلمان::]. احتمال اینکه مدیر عامل مرکل کسانه دیگری هستند کمی تعمق باید کرد.
  0
  0
  شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.