ژنرال مک کنزی: ایران هر روز آمریکا و متحدانش در خاورمیانه را تهدید می کند

مکنزی: ایران تهدیدی روزانه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه استدویچه وله :ژنرال مک کنزی، فرمانده سنتکام، ایران را تهدیدی هرروزه برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه دانست. او همچنین نسبت به برتری هوایی ایران با استفاده از پهپادهای شناسایی و مهاجم هشدار داد.

ژنرال فرانک مک کنزی، فرمانده سنتکام (ستاد فرماندهی کل نیروهای ارتش آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا) روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) در جلسه کمیته نظامی کنگره آمریکا، ایران را "تهدیدی روزانه" برای آمریکا و متحدانش در خاورمیانه دانست.

او گفت که حوثی‌های یمن مورد حمایت ایران از ماه ژانویه تا کنون با بیش از ۱۵۰ فروند موشک بالستیک، موشک‌های کروز دوربرد و نیز پهپاد به مراکز نظامی، اهداف غیرنظامی و زیرساخت‌های عربستان سعودی حمله کرده‌اند.

مک کنزی همچنین هشدار داد که استفاده ایران از پهپادهای کوچک و متوسط برای عملیات شناسایی و نیز حمله، بدین معناست که "برای اولین بار از زمان جنگ کره، آمریکا فاقد برتری کامل هوایی به هنگام انجام عملیات است."

فرمانده سنتکام ادامه داد: «تا زمانی که ما نتوانیم شبکه‌ای از توانایی‌ها برای شناسایی و انهدام پهپادهای بدون سرنشین را توسعه دهیم، دست بالا را حمله کنندگان خواهند داشت.»

حضور مک کنزی در کمیته نظامی کنگره در حالی صورت گرفت که مذاکرات کشورهای چهار به علاوه یک (بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) با ایران در وین در روزهای گذشته جریان داشت. هدف این مذاکرات بازگشت به توافق برجام و آنگونه که آمریکا خواهان آن است توافق‌های گسترده‌تر درباره برنامه موشکی ایران و نیز فعالیت‌های ایران در منطقه است. این دور از مذاکرات روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین پایان گرفت.

در این مذاکرات نمایندگانی از آمریکا نیز حضور داشتند اما وارد گفت‌‌و‌گوی مستقیم با ایران نشدند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز یک‌شنبه به فاکس نیوز گفته بود که این مذاکرات تا کنون سازنده بوده است. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه‌شنبه پس از پایان این دور از این مذاکرات، این گفت‌وگوها را مثبت خوانده اما در عین حال تأکید کرد که همچنان "راه درازی در پیش است.
+46
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  حکومت نامشروع آخوندی اینکار را انجام میده اما شما یانکی ها در خاورمیانه ود در خلیج فارس چه غلطی میکنید؟ ببینم اگر بجای ایران در خاورمیانه قرار داشتید میتوانستید حضور متجاوزانه و خصمانه یک کشور خارجی که از هزاران کیلومتر دورتر خودش را نخود آش منطقه کرده را تحمل کنید؟
  25
  43
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  خدا فعلا حفظت کنه فرانک جون که حقیقتا با ارزشی...
  32
  8
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
  ۵۱
  rezanl - امستردام، هلند

  اینها تا چهارتا به اصطلاح تحصیل کردشون میان ادای ادم خوبها دربیارن یهو بیشعوران سپاه شروع به سنگ اندازی میکنن. چهارتا خارجی مثل یا فاطمه زهرا (تبعه افغانستان) رو هم اجیر کردن به به چه چه کنن.
  10
  34
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  تا وقتی‌ که کشور‌ها به خاطر منافع دوست دارن فقط لاس بزنن آاش همین آاش و کاسه همین کاسه
  3
  21
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  مک کنزی همچنین هشدار داد که استفاده ایران از پهپادهای کوچک و متوسط برای عملیات شناسایی و نیز حمله، بدین معناست که "برای اولین بار از زمان جنگ کره، آمریکا فاقد برتری کامل هوایی به هنگام انجام عملیات است." ( حالا یک عده میگویند آقا اینها پلاستیکه نرفته رو هوا منفجر میشه . همین دست کم گرفتن جمهوری اسلامی باعث شده تا آنها ماندگار شوند هیچوقت نباید دشمن را دست کم گرفت ) .
  5
  16
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.