خواهر امام‌جمعه بندرگز هم از سهمیه پاکبانان واکسن زد

ایران اینترنشنال :اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال درباره پرونده تخلف در واکسیناسیون پاکبانان علی‌آبادکتول نشان می‌دهد علاوه بر مدیران شهرداری، نام پیمانکاری که خواهر امام جمعه بندرگز است در فهرست پاکبانان قرار داده شده بود.

پس از رسانه‌ای شدن این پرونده مقام‌های محلی از جمله شهردار، رئیس شبکه بهداشت و عضو شورای علی‌آبادکتول گفته بودند به دلیل عدم حضور برخی پاکبانان پس از باز شدن بسته ۲۵ تایی ظروف واکسن، کادر پزشکی برای جلوگیری از «هدر رفتن» و «فاسد شدن» واکسن‌ها چهار دوز باقی‌مانده را به مسئولان شهرداری تزریق کردند.

اما اطلاعات رسیده حاکیست مسئولان شهرداری و بخش خدمات آن، از قبل فهرست پاکبانان حاضر را با نام و امضا مشخص کرده و در دست داشته‌اند، به همین دلیل پیش از شروع تزریق می‌دانستند تعداد پاکبان‌های حاضر در سالن تزریق به حد نساب نرسیده بود.

بر اساس این گزارش، در پی کامل نشدن فهرست، نام چهار نفر از جمله ایوب حسینی و اکرم شکی، معاون خدمات شهری و مسئول امور قراردادهای شهرداری، در فهرست پاکبان‌ها گنجانده شد.

علاوه بر آن‌ها اکرم حسینی، پیمانکار بخش خصوصی خدمات شهرداری و همسرش قربانعلی جمالی هم این واکسن را دریافت کرده‌اند.
خواهر امام جمعه؛ پیمانکار واکسینه‌شده
حسینی و جمالی، زن و شوهر دریافت‌کننده واکسن پاکبان‌ها، مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکتی خصوصی به نام «سبزاندیشان طاویر» هستند که طرف قرارداد شهرداری در بخش خدمات است.

اکرم حسینی خواهر ابوالفضل حسینی، امام جمعه شهرستان بندرگز واقع در غرب همین استان، است.

شرکت خصوصی این دو نفر بر اساس اطلاعات موجود در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی در مردادماه سال ۱۳۹۸ تنها چند روز پیش از برگزاری یک مناقصه در «فضای سبز» شهرداری تاسیس شد و در آن شرکت کرد.

این شرکت در سال ۱۳۹۹ هم در مناقصه «امور خدمات شهری» شرکت کرد و طرف قرارداد شهرداری شد.
تکذیب مقام‌ها
ادامه حاشیه‌های مربوط به این پرونده در حالی است که با وجود تایید تخلف واکسیناسیون از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مجتبی جمالی، فرماندار علی‌آباد‌کتول، آن را «بزرگنمایی» از سوی رسانه‌ها خواند.

جمالی گفته «هیچ‌گونه سو استفاده‌ای» از طرف مدیران شهرداری در کار نبوده است.

از سویی گزارش و تصاویر منتشرشده از روز واکسیناسیون در رسانه‌های اجتماعی، حاکیست این تخلف در حضور نماینده حراست شبکه بهداشت علی‌آبادکتول صورت گرفت.
ادامه کار پیمانکار متخلف
در پی رسانه‌ای شدن این ماجرا، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان از عزل رییس شبکه بهداشت علی‌آبادکتول خبر دادند. اما هنوز گزارشی از برخورد با پیمانکار متخلف که از بستگان امام‌جمعه بندرگز بوده، منتشر نشده است.

این در حالی است که پیش از این هادی حق‌شناس، استاندار گلستان،‌ سوءاستفاده دو تن از مدیران شهرداری را تایید کرده و دستور برخورد با آن را صادر کرده بود.
انتقاد به «ریگ کفش مسئولان»
پرونده واکسیناسیون خارج از نوبت در علی‌آبادکتول همزمان با پرونده‌های مشابهی در آبادان و همچنین در اسفراین اتفاق می‌افتد که موجب واکنش‌های گسترده در افکار عمومی و رسانه‌های اجتماعی شده است.

پیشتر محمدرضا شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار ایران، هم ضمن انتقاد از شفاف نبودن آمار مربوط به واکسیناسیون در کشور گفته بود: «اگر مسئولان بهداشتی کشور ریگی در کفششان نبود،‌ آمار شفافی از واکسیناسیون کرونا در ایران ارائه می‌دادند.
+49
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  هر کسی بتواند یک مسؤول سالم(غیر دزد و قاتل)در جمهوری اسلامی پیدا کند.علاوه بر جایزه نامش در گینس ثبت خواهد شد
  3
  83
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  دست پروردگان این دین همه مفتخور هستن. یه آیه راجع به کار و فوائد کار توی این تازی نامه نیست، وای تا دلت بخواد راجع به غنیمت و سهم الله و دزدی و تقیه توش آیه داریم. فقط منتظرن یه سفره پهن بشه بشینن اینقدر بخورن که بالا بیارن
  5
  58
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
  ۵۱
  رحمان ۱۴۰۰ - تورونتو، کانادا

  عجب.رهبر ج اس گفت که به واکسن اعتماد نداره. پاچه خوارهای رهبر واکسن میزنن به جای دعا کردن هاهاها
  3
  55
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸
  ۶۴
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::hassan5 - تهران، ایران::]. اگر هم خیلی اصرار داری، گواهی سلامتم رو رو میکنم.
  60
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. لابد از فیضیه گرفتی گواهی رو! بدینوسیله گواهی میگردد فاطی جون همه جاش سالمه! کلی حجت الاسلام و ثقه الاسلام و ایت الله هم ایشون رو معاینه خصوصی کردن. امضا: جمع کثیری از طلاب جامعه مندرسان قم
  1
  33
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳
  ۷۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. گواهیت هم مثل وجدانت فیکه فاطی کپک ،اما باز خوبه بعد از بای بای با حکومت فاسد تو یک چیزی برای فروش و امرار معاش داری بنظر بد نیست همکارای ولاییت را هم بیاری تو خط یک رقص شکمی ،مهارت های میله ای و غیره یادشون بده بعداً گشنه نمانند .آفرین
  1
  28
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶
  ۵۰
  یهزادی - بیرجند، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اولا تو مسئول نیستی . توی حکومت . تو سطح پائین و .....پایه و مزدور هستی . کارت مواجب بگیری از طریق جعل حدیث و روایت و دین فروشی و ماله کشی است خودت رو قاطی نکن . هر خبری بیاد انگار تو اونجا بودی شروع میکنی به ماست مالی اخه خبر خوب نیست همش مصیبت و مکافات و بد بختیه و رنج هست . حاصل حکومت آخوند
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی، ......، تو هم بوی کربلا گرفتی؟ منو بگو که میخواستم بیام خواستگاریت!
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۴
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  حکومت فتنه و فساد اسلامی
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.