هشدار رئیس شورای شهر تهران : « همزمانی چهار انتخابات می تواند پیک چهارم را به پیک پنجم تبدیل کند»

رادیو فردا :رئیس شورای شهر تهران روز سه‌شنبه در مورد برگزاری همزمان چند انتخابات در ماه‌های آینده در ایران و احتمال بحرانی‌تر شدن وضعیت کرونا به دلیل ازدحام جمعیت هشدار داد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

به گزارش روز سه‌شنبه، ۳۱ فروردین،‌در خبرگزاری ایسنا، محسن هاشمی گفته است که «شرایط کرونایی در کشور به سرعت رو به وخامت است و... به نظر می‌رسد که اردیبهشت‌ماه شاهد حفظ وضعیت قرمز در بسیاری از نقاط کشور خواهیم بود.»

وی اضافه کرد: «در این شرایط هم قصد داریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم چهار انتخابات را همزمان اجرا کنیم که می‌تواند پیک چهارم را به پیک پنجم تبدیل کند.»

رئیس شورای شهر تهران در ادامه خواستار «برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای زمان و نحوه تبلیغات و رای‌گیری» در کشور ظرف دو ماه آینده شده است.

آن ‌طور که آقای هاشمی اضافه کرده، افزایش ۱۵ درصدی صندوق‌ها مشکل را رفع نمی‌کند و دست‌کم در تهران، نیاز به افزایش دست‌کم «دو برابری» صندوق‌ها است.

اظهارات وی در شرایطی مطرح می‌شود که با توجه به نارضایتی از عملکرد دولت روحانی در تحقق وعده‌های انتخاباتی‌اش انتظار می‌رود مشارکت شهروندان در این انتخابات پایین‌تر از گذشته باشد.
+1
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  نگران نباش دزد بزرگ اکثریت در خیمه شب بازی حکومتی شرکت نمیکنند
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.