واکسن فایزر در ایران؟

+50
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این یعنی سید علی: بیلاخ!
  4
  28
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  والا ما که در انگلیس هستیم هم‌در حسرت این واکسن فایزر و مادرنا (تنها دو‌واکسن موثر و بی عارضه کووید ۱۹) هستیم،چون اینجا واکسن بنجل درجه دو آسترازنکا که کلی عوارض داره و نسبت به بعضی انواع ویروس هم موثر نیست به مردم عادی میدن ولی برای ملکه و پرنس چالرزشون رفتن فایزر و مادرنا زدن.ایران که جای خود داره.
  10
  31
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  ما دیروز اولین دوز فائزه را زدیم و امیدوارم که بزودی بدست همه برسه الخصوص هموطنان
  5
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  منظور BioNTech, Pfizer بود
  4
  6
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. تبریک.من همه چیز کشور آلمان رو خیلی قبول دارم بر عکس انگلیس،در مورد واکسیناسیون هم کشورهای اروپایی مثل آلمان خیلی سیاست بهتر و مردمی تری نشون دادند تا انگلیس،اینها فقط دنبال چشم و همچشمی های سیاسی هستند تا جار برنند ما در اروپا تو واکسیناسیون پیشتازیم،ولی با واکسن درجه دو و ارزان و پرعارضه آسترازنکا که همه جا محدود با متوقف کردند نه با واکسنهای با کیفیت! و عوارضش که برای درصدی از مردم پیش میاد هم به اونجاشون.انتخابی هم به مردم‌نمیدند.با من تماس گرفتند که واکسن آسترازنکا بزن و من رد کردم.
  3
  8
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  من که همون استرازنکا رو زدم، تقریبا دو ماه پیش. هیچ عوارضی هم نداشتم به غیر از چند ساعت تب و بی‌حالی. به نظرم هم استرازنکا دچار یه مشت هوچی بازی سیاسی شد که بیشترش هم از قبر اون امانوئل مکارون بی همه چیز در اومد. آمار تلفات واکسن با آمار تلفات کووید قابل مقایسه نیست. توی تعداد کسانی که واکسن زدن آدمهای بیشتری نسبت به گوجه فرنگی و بادم زمینی حساسیت مرگبار دارند. ایکاش که هر واکسنی، ساخت هر خراب شده ای تو ایران و برای هم میهنانم هم فراهم بود.
  6
  0
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۵
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. قرار هم‌نیست همه یا حتی نصف یا حتی ده درصد افراد دچار مشکل بشند که شما اینو‌میگی.درصد خیلی پایینی هست اما بهرحال خطر جدی هست حالا برای همون تعداد کم هم و‌ممکنه برای هر کس پیش بیاد.این ۱۰۰ درصد واقعیه و اگه کمی مطالعه کنی تو خود انگلیس هم موارد متعدد پیش اومده و حتی مرگ و الان دارن فشار میارند که چرا موسسه ناظر انگلیس این موارد رو از ابتدا مربوط ندونست و اعلام نکر درحالیکه از همین‌ ابتدا داشت پیش میومد.الان هم خود انگلیس به زیر ۳۰ سال دیگه نمیزنه،این حرفها که جنجال سیاسی و ماکرون و. اصلا بی پایه اساس هست.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. دوست عزیز واکسن استرا زنیکا در بستر یک ویروس گریپ ضعیف اطلاعات ژنتیک منتقل میکنه و حداکثر به اندازه یک گریپ ساده عوارض داره و به مقدار بسیار محدود یعنی تا الان زیر ۱۰ نفر دچار لختگی خون شده اند که چون انزمان متاسفانه نمیدانستند موجب مرگ انها شد ولی الان چون اشکار شده سریع در مورد لختگی میتونند مقابله و درمان بکنند. امیدوارم که همه از این خطر دور بمانند حتی اون فاطی ورپریده
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. دوست عزیز متاسفانه اطلاعات شما درست نیست،دلیل اینکه آسترازنکا در بعضی موارد باعث لختگی خون‌میشه رو هنوز خود محققان هم نمیدونند فقط حدس میرنند نوعی واکنش سیستم ایمنی بدن باشه،در ضمن تعداد موارد خیلی بالاتر از ۱۰ نفر هست اگه کمی تحقیق کنید و فقط شاید ده نفر فوتی بوده تا بحال،برای مثال من خودم شخصا فردی رو میشناسم که یک هفته بعد از تزریق این واکسن در رگهای مغزش لخته خون بوجود آمد و با اینکه زنده موند هنوز بستری و تحت مراقبت ویژه هست،در مورد لختگی خون خیلی خطرناک هست و ممکنه هیچ نشونه ای نداشته باشه که بخوان جلوش رو بگیرند و میتونه باعث سکته مغزی،فلج شدن دائم،آمبولی ریه و سکته قلبی بشه که همه ممکنه مرگبار یا معلول کننده باشند برای همین اصلا خطرناکی اون رو دست کم نگیرید.حالا حتی اگه تعداد موارد خیلی پایین هم باشه نمیشه اونو نادیده گرفت.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. اخرین امار که من دسترسی داشتم ۳۱ نفر مبتلا و ۹ نفر متاسفانه فوت کرده اند
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.