نماینده مجلس: متهم حادثه نطنز از طریق مرز هوایی فرار کرد

 صداوسیما این تصویر را به عنوان تصویر رضا کریمی، متهم حادثه نطنز منتشر کرده استرادیو فردا :ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون مجلس می‌گوید فردی که به عنوان متهم حادثه نطنز معرفی شده، از «طریق مرزهای هوایی کشور فرار کرده است».

او توضیحی درباره زمان خروج این فرد از کشور نداده ولی گفته است که باید از طریق پلیس اینترپل، این فرد به ایران برگردانده شود.

وزارت اطلاعات ایران روز شنبه، ۲۸ فروردین اعلام کرد که عامل حادثه نطنز، رضا کریمی نام دارد و پیش از حادثه از کشور خارج شده است.

در گزارش صداوسیما که درباره معرفی این فرد پخش شد، تصویر این فرد بر برگه‌ای با لوگوی پلیس اینترپل نشان داده شد، ولی رادیو فردا در وب‌سایت پلیس اینترپل تصویر یا نامی از رضا کریمی نیافت.

مقام‌های حکومت ایران پیش از این به طور گسترده از دولت اسرائیل به عنوان متهم اصلی این حادثه نام برده بودند، ولی در گزارش صداوسیما اشاره‌ای به ارتباط این فرد با دولت اسرائیل نشده است.

پس از حادثه روز ۲۲ فروردین در تاسیسات اتمی نطنز، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت بر اثر این رخداد ضربه شدیدی به توانایی ایران در غنی‌سازی اورانیوم وارد آمده و ارزیابی‌ها حاکی از آن است که ایران برای بازگشت به نقطه پیش از این انفجار دست‌کم ۹ ماه زمان لازم دارد.
+5
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  saeed scotland - لاس وگاس، ایالات متحده امریکا

  امروز که ساعت اداری تموم شد انشآلله فردا اول صبح پلیس اینترپل برمیگردانه
  3
  30
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
  ۶۱
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  در سانحه سال گذشته هسته ای و انفجار قبلی هم از طرف حکومت صحبت از یک آقای کریمی دیگر بود البته با یک اسم کوچک دیگر که نیروگاه را زده و در رفته ! اینها کلاً بچه هم که بودند توی بازی اسم و فامیل همیشه میباختند بسکه ازگل و بی مغز و کودن هستند ،آخه احمقها لااقل دروغ هم که می گویید کمی ابتکار داشته باشید خداییش روی خر را هم از نفهمی سفید کردید ! کریمی جون خاندان کماندوت بیا اینها رو بخور ما را راحت کن .
  4
  31
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نه بابا این نماینده دروغ می فرماید که رضا کریمی از مرز هوایی از ایران خارج شده اقا رضا از مرز زیر زمینی فرار کرده ! خوب بود سر قضیه ترورهای دانشمندان هسته ای ان دسته بی گناهی که زندان شده بودن و با زور شکنجه به انها یاد داده بودن که اعتراف کنن دانشمندان هسته ای را کشتند افشا شد و اقای به نام مازیار که جز ان دسته از بی گناهن بود به المان پناه برد و همه انچه بر سرش اورده بودن در زندانهای امنیتی نظام اخوندی را بطور کامل در تلویزیون فارسی بی بی سی گفت و خیلیها را هوشیار کرد که نظام اخوندی نظامیست برای هرچه که به نفعش باشد از مردم ایران مایه میگذارد. پیشتر در کامنتی در مورد همین عکس رضا کریمی نوشتم که چنین عکسی مثل ان میماند نقاش ان را کشیده و رنگیش کردن و اسم جعلی براش گذاشتن . دوستان نظام اخوندی برای مقاصد خودشان از این پاسدار حجازی خواسته اند با سرویسهای جاسوسی اسرائیل تماس گیرد و برای اسرائیل زیر نظر نیروهای امنیتی نظام اخوندی کار کند و حالا که کارشان تمام شده این پاسدار نگون بخت را بدونه سروصدا کشتن .
  3
  13
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
  ۳۲
  رامین ١٨٤٥ - تهران ، ایران
  چطوری اومد زد ترکوند و فرار کرد؟ مگه فیلم اکشنه؟
  3
  14
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱
  ۵۹
  mitra55 - تهران ، ایران
  مرغ پخته هم خنده اش میگیره, عکس فتوشاپ درست کردند با یک نگاه میشه فهمید .
  2
  9
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.