روزنامه کیهان: «تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل را بزنید»

العربیه :روزنامه کیهان با انتشار یادداشتی خواستار واکنش عملی به خرابکاری صورت گرفته در تاسیسات هسته‌ای نظنز شده و پیشنهاد کرد که «تاسیسات اتمی دیمونای اسرائیل» مورد حمله قرار بگیرد.

در یادداشتی که این روزنامه با عنوان «مذاکره علیه منافع ملی!» به قلم سعدالله زارعی، منتشر کرد، آمده «پاسخ اقدام عملی علیه تأسیسات اتمی ایران، انجام اقدام عملی علیه تأسیسات اتمی رژیم صهیونیستی است. نه اینکه ما استفاده از حقوق و صلاحیت‌های داخلی را به عنوان واکنش ایران به اعمال دشمنی اسرائیل سند بزنیم.»

در این یادداشت اقدامات صورت گرفته از سوی دولت ایران در واکنش به حادثه نطنز نیز ناکافی خوانده و گفته شد: «متأسفانه رئیس‌جمهور با طرح این مسئله که پاسخ ما نصب موتورهای نسل 6 و آغاز غنی‌‌سازی 60 درصد است، در واقع اعلام کرد اقدام متقابلی علیه اسرائیل در کار نخواهد بود! این پالس غلط می‌تواند منشأ اقدامات ضدامنیتی جدید دشمنان علیه تأسیسات حساس و افراد متخصص ایرانی باشد.»

کیهان با طرح این ادعا که «جمهوری اسلامی دست‌بسته نیست و پاسخ متناسب را دنبال می‌کند»، پیشنهاد کرد بر اساس فرمول «چشم در برابر چشم» و «تهدید متقابل و هم‌طراز» اقداماتی علیه تاسیسات هسته‌ای «دیمونای اسرائیل صورت بگیرد، زیرا که «واکنش ایران باید اولا داخل رژیم اسرائیل و ثانیا تأسیسات هسته‌ای آن را هدف قرار دهد.»

تاسیسات اتمی نطنز روز یکشنبە 22 فروردین بە گفتە بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، دچار «حادثه» در شبکه توزیع برق تاسیسات هسته‌ای احمدی روشن شد. بروز حادثه در تاسیسات اتمی نطنز به فاصله کمتر از 24 ساعت پس از برگزاری مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای در ایران و اعلام راه‌اندازی مجدد «مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته» رخ داد. شبکه دولتی «کان» اسرائیل و شبکه 13 تلویزیون اسرائیل همان روز «حادثە» به نقل از «منابع اطلاعاتی غرب»، بدون ذکر نام این منابع، اعلام کردند که موساد، سازمان جاسوسی و عملیات ویژه اسرائیل در خارج، عامل «حادثە» در سایت نطنز بودند.‎

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از این رویداد در مورد «آلودگی امنیتی کشور» هشدار داد و در توییتر نوشت: ‏«آیا وقوع مجدد آتش سوزی در تاسیسات هسته ای نطنز، آنهم در کمتر از یک سال پس از انفجار قبلی، نمی‌تواند نشان از جدی بودن پدیده نفوذ باشد؟».

دو روز قبل از انفجار در نطنز، ایران بە از سرگیری مذاکرات دلخوش بود اما بعد از 22 فروردین دولت روحانی تصمیم بە غنی‌سازی 60 درصدی گرفت و آن را بە بهانە انتقام از حملە اسرائیل بە تاسیسات اتمی نطنز اعلام کرد کە این تصمیم دولت بازتابهای جهانی علیە ایران را در پی داشت. اما در ایران اصولگرایان پا را از این هم فراتر نهادە و رسما خواهان علنی تر شدن تخاصمات مابین ایران و اسرائیل هستند و جنگهای نیابتی را کافی نمی دانند و خواهان حملە بە تاسیسات اتمی اسرائیل هستند.
+71
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  اصلا معلوم نیست اسرائیل اتمی داره یا نه، خود اسرائیل هم تا حالا هیچ ازمایش هسته ای انجام نداده، داشتن ان رو هم نه تایید کرده نه رد . اینها همه جنگ رسانه ای است،تخمینه،نه مدرک. تنها کشور بدون مدرکه . اما اتمی بقیه مدرک داره،مثلاپاکستان معلومه آزمایش هسته ای انجام داده جلوی همه فیلمش هم پخش کرده و خودش هم تایید کرده .اما اسرائیل هیچ مدرکی دردسترس نیست و هیچ سازمان جاسوسی هم نفهمیده نه سیا نه ام آی سیکس . اینها همه فیک است در بین ایرانیهای حتی تحصیلکرده چه برسه کیهان
  37
  15
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خوب بزنید. منتظر چه هستید؟ ۴۰ سال صبر کافی‌ نیست؟ روی صبر ایوب را هم، شما کم کردید.بزنید. وقتی‌ .....اقاتون را پاره کردند. درک می‌‌کند. یک لیتر شیر.چقدر کره دارد.
  10
  56
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  آخوند نجس در خواب بیند پنبه دانه ..... اول ببینید در حد و اندازه اون حرفی که می زنید هستید. همینطوریش اسرائیل در سوریه و عراق و دریای سرخ به فناتون داده.
  9
  43
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این پفیوز شیره ای انقدر احمق است که نمی داند که ابر اتمی حتی مردم قم را هم مریض خواهد کرد. ضمنا وقتی اسرائیل افول خودش را دید زیر دریائی هایش تمام ایران را اتمی می کنند
  5
  38
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا
  هر چه سریعتر باید دیمونا منفجر شود....
  10
  9
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Chokam - ری، ایران::]. ممکن است همینگونه باشد که شما می فرمائید چون ترس از بمب اتم باعث جلوگیری از حمله میشود و اسرائیل هم از این وضعیت راضی است
  1
  4
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۰
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. احتمالا همینطوره که شما میفرمایین ، توی گوگل نوشته سیا مال پاکستان و هند رو تایید کرده اما اسراییل نا معلومه ، دولتش هم اعلام نکرده کهنشده داره یا نداره ، هیج آزمایش بمب هسته ای هم مشاهده نشده از اسراییل ، درحالیکه پاکستان ۷ ازمایش بمب هسته ای داشته
  0
  2
  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.