فایل صوتی مخفیانه محسن نامجو که بعد از عذرخواهیش از قربانیان آزار جنسی به طورزیرزمینی لو رفت

در این فایل صوتی که قبل از ویدئوی "عذرخواهی" ضبط شده و قرار نبوده منتشر شود، آقای نامجو درباره زن یا زنانی که علیه او اتهام مطرح کرده‌اند، می‌گوید:

"چه جوری است یک جنبشی تشکیل شده و یک سال از آن می‌گذرد، اما یک اسم آدم حسابی در آن نمی‌بینم. همه یک سری آدم‌هایی هستند که تنها باری که اسمشان شنیده شده از همین ماجرا بوده. ..... یک زن حسابی فمینیست که می‌توانست به شما قدرت بدهد به شما نپیوست..."

همچنین در بخشی از فایل صوتی او می‌گوید: "کل این قضیه اگر تعریف شود، قشنگ برای همه روشن می‌شود که خیلی ساده‌تر از این حرفهاست در حد یک شوخی لفظی و یک نیشگونی چیزی. و آقا شما دارید کسی را از کار می‌اندازید، که ببخشید با کمال تواضع عرض می‌کنم، یک ساعت نفس کشیدنش برابر با شش ماه زندگی هر کدام از شماهاست."
+60
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  bineshaan - لندن، انگلستان
  ...«سوشال مدیا نسل بشر رو بدبخت کرده. » حقیقت تلخی که ثمره نامبارکش در خیلی کشورهای جهان مخصوصا کشورهای جهان سومی مثل ایران هر روز آشکارتر میشه.
  25
  26
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۷
  ۴۱
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا
  مفهوم فمنیستی برای بیشتربانوان ایرانی یک چیزی مثل انتقام گیری میباشد
  26
  38
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
  ۳۸
  mehrdaduk - لندن، انگلستان
  حرفاش کاملا درسته و این فایل هم فکر نکنم مخفیانه بوده !
  29
  16
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۱- دوستان چه شده پیداتون نیست؟ لابد بخاطر این سکوت کردیم که موضوع راجع به جنتی و احمدی نژاد نیستش؟ آیا فکرش رو کردیم که ما مردا یا خانمها با سکوت خودمون کار یک آزارگر جنسی رو تایید میکنیم؟ خانمهای کد بانو که فقط حرفتون محور لچک میچرخه کجایین؟ بله معلوم میشه که برای ویراژ دادن و ژست عقلانی و هوشمندی و روشنفکری هیچ هزینه ای لازم نیست. ببنید که خودشیفتگی آقای نامجو تا کجا رفته که میگه ۱ ساعت نفس کشیدن من برابر هست با ۶ماه زندگی این خانمها!.خُب معلومه وقتی که ما از هنرمند بت میسازیم نتیجه اش همین میشه. مگه ایشون توی بی بی سی همه آزارهای جنسی رو تکذیب نکرد؟ چی شد با یک معذرت خاهی نیمه جون اعتراف کرد؟(کارش قابل تحسینه)
  4
  22
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲- باید قبول کنیم که ما با سکوتمون مردسالاری و تحقیر زنان رو تایید میکنیم. باید قبول کنیم که توی وجود تک تک ما سوره دین نقش بسته. پس بهتره کمی شرم بکنیم دیگه نه از اسلام ایراد بگیریم و نه آخوند. چون ما در حُکم یک نیمچه آخوندیم! نکنه میترسین منفی بگیرین؟ جالبه وقتی توی جاده اتوبان می افتیم همه در لباس دکتر تیوریسین شاعر نویسنده و تحلیلگر گاز میدیم حتی توی نرخ ارز هم کامنت میگذاریم ولی در این موضوع مهم چه در دفاع یا نقد از نامجو سوراخ موش اجاره میکنیم.پس لطفاً از سوراخاتون بیرون نیایین.هرموقع اَدمین بحث رو توی بایگانی گذاشت بنده خبرتون میکنم.
  4
  22
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  چقدر خودشو خوش بو میدونه اومده دم در هم نشسته ، میگه یک ساعت نفس کشیدن من برابر شش ماه زندگی‌ شماست
  2
  3
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
  ۲۶
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  یادم نیست داستان کدوم نویسنده بود یه همچین صحنه‌ای رو نوشته بود که یه روز یه شخص معتبری رو دستگیر کردن و به مردم اعلام کردن که هر کس شکایتی داره بیاد بگه. روز شکایت همه ‌های شهر پشت در دادگاه جمع شده بودن. یه آدم صالح هم بینشون نبود. حالا داستان آقداشلو و محسن نامجو است. اولا که این فایل زیرزمینی نیست دوما هر کسی‌ یه زندگی‌ خصوصی داره. به بقیه چی‌؟ هر چی‌ کردی بازم بکن. برا خودشون حالشون رو کردن تا ته کاسه رو لیسیدن حالا اومدن میگن آشش شور بود. کثیفترین رفتارهای جنسی‌ رو تو خارج از این زنهای به اصطلاح ایرانی‌ میبینه آدم. این عقده جنسی‌ هست. مونیکا لوینسکی هجده سالش بود به کلینتون سرویس داد امروز پنجاه سالش شده و هنوز شوهر گیرش نمیاد. جمعش کنید بابا امدید برای ما ادای کشورهای متمدن رو در بیارید. دیروز بابا و ننش رأی دادن به جمهوری اسلامی امروز میخواد بگه خیلی‌ مفاهیم جوامع متمددن حالیشه.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  [::دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی::]. اگر بر فرض این بگیریم که همه حرف‌های شما صحیح ولی‌ یک جائی باید شروع کرد دیگه،، نه
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
  ۲۶
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  بله، درست میگی‌ شما. دقیقا همینطوره: باید از یه جائی شروع کرد. ولی‌ وقتی تقلید باشه برد طولانی نداره و فقط حال آدم رو به هم میزنه. بعدش خاموش می‌شه و فراموش. چرا؟ چونکه غرض بیشتر خصوصیه تا اینکه بخواد به ریشه مفهوم تجاوز برگرده و مقاومت در مقابل تجاوز رو توی فرهنگ مردم جا بندازه. کدوم مردم؟ همون مردمی که در زندانها، در وزارتها، سازمانها و اداره جات دولتی و بیمارستانها به مسولین میگن: آقا التماس می‌کنیم، التماس می‌کنیم. میدونی‌ برای چی‌ التماس می‌کنن؟ برای حقوق اجتماعی خودشون. برای حق خودشون. برای اینکه اسم بچشون رو مدرسه بنویسن، محل خدمت بچشون رو دور دورا نندازن، برای اینکه مادر یا خاهرشون رو به بیمارستان پذیرش بدن، شوهرشون رو سر کار استخدام کنن، در مغازه شون رو تخته نکنن، . یعنی‌ برای ابتدائی‌ترین حقوق اجتمأییشون. این فرهنگ تجاوز رو قبول داره، سلب حق رو قبول داره، پایمال شدن حق رو قبول داره. حالا یه مردک خوش صدا و خوشنوازی اومده چندتا زن رو که با او رابطه صمیمانه داشتن فریب داده و از آنها سو استفاده جنسی‌ کرده. خوب معلومه که سو استفاده کرده، شحوتپرستی کرده. ولی‌ فرهنگی‌ که کفش پار
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
  ۲۶
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  حالا یه مردک خوش صدا و خوشنوازی اومده چندتا زن رو که با او رابطه صمیمانه داشتن فریب داده و از آنها سو استفاده جنسی‌ کرده. خوب معلومه که سو استفاده کرده، شحوتپرستی کرده. ولی‌ فرهنگی‌ که کفش پاره هم نداره پاش کنه کرابات به چه دردش میخوره. میدونید چقدر دختربچه‌های ده دوازده ساله هستن که به اسم ازدواج می‌رن زیر پای مردهای نره خر؟ وگرنه، اشتباه نیست اعتراض کنی‌. به شرطی که حقیقی باشه. حقیقی و جدی. اما اگر مغرضانه و شخصی‌ باشه انوقت بزرگترین ضربه به قربانیهای تجاوز رو همین اشخاص زدن که این مقوله رو طوری دیگه به جامعه معرفی‌ می‌کنن که دیگه هیچکس به اون اهمیت و جددیت لازم رو نشون ندن. موفق باشید.
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.