درخواست قطع دست برای سارقان سریالی خانه‌های تهران

 اعضای باند 5 نفره‌ای که به اتهام سرقت سریالی از 22 خانه در غرب تهران دستگیر شده بودند، صبح روز گذشته در حالی در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند که شاکی‌های پرونده خواستار قطع دستان سارقان هستند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از سال ۹۲ به‌دنبال چندین فقره شکایت مبنی بر سرقت خانه‌هایی در غرب تهران آغاز شد. مأموران در تحقیقات اولیه متوجه شدند که شیوه سرقت‌ها یکسان بوده و فرضیه سریالی بودن سرقت‌ها قوت گرفت. سارقان شبانه و در غیاب صاحبخانه وارد خانه‌های بلوار فردوس، مرزداران و تهرانسر می‌شدند و پس از شکستن گاوصندوق، پول، طلا و دلارها را سرقت می‌کردند.

در ادامه تحقیقات مأموران به سارق سابقه‌داری رسیدند که به‌نظر می‌رسید در سرقت‌های سریالی 22 خانه نقش داشته است.

این سارق به‌نام سینا پس از بازداشت به سرقت‌های شبانه در منطقه غرب تهران با همدستی چهار دوستش اعتراف کرد. مدتی بعد نیز چهار همدست سینا دستگیر شدند و همه آنها به سرقت‌ها اعتراف کردند و پرونده آنها پس از تکمیل برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
در جلسه دادگاه ۸ نفر از شاکی‌ها حضور داشتند و برای متهمان درخواست اشد مجازات کردند.

یکی از شاکی‌ها در توضیح ماجرا گفت:من به همراه همسرم در خانه‌ام در غرب تهران ساکن بودیم. در غیاب من سارقان با شکستن قفل در، وارد خانه شده بودند و پول و طلاهایم را سرقت کرده بودند. بعد از این ماجرا همسرم بشدت دچار ترس شده بود به حدی که ناچار شدیم خانه‌مان را بفروشیم و به منطقه دیگری نقل مکان کنیم. من برای این سارقان درخواست قطع دست دارم.

شش شاکی دیگر نیز که خواستار بازگشت اموالشان بودند به قضات گفتند اگر سارقان امکان بازگشت اموال‌مان را ندارند ما هم درخواست قطع دستشان را داریم.

در ادامه ۵ متهم یک به یک به دفاع پرداختند اما هیچ کدام ۲۲ فقره سرقت را گردن نگرفتند و هریک تنها به چند فقره سرقت اعتراف کردند.

سینا متهم اصلی پرونده به قاضی گفت: قبول دارم همراه دوستانم سرقت می‌کردیم اما همیشه دو نفر مقابل در خانه کشیک می‌دادند و سه نفر دیگر وارد خانه می‌شدیم و همه اموال با ارزش را سرقت می‌کردیم. به همین خاطر من در همه سرقت‌ها حضور نداشتم. گاهی اوقات دوستانم سه نفره برای سرقت وارد خانه می‌شدند و سپس اموال سرقتی را میان خودشان تقسیم می‌کردند.

در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.
+11
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  شجاع الدینی محسن 1 - کرمان، ایران
  آخر توحش، چیزی که در ذات این رژیم کاملا پیداست.این رژیم دزد و کثیف خودش مردم را به این روز انداخته که از دیوار خونه همدیگه برای یک لقمه نان بالا برن. این بی‌ شرفها تن درخت را ول کردن و شاخه‌های ریزش را قطع میکنند. چرا سراغ اونها که میلیارد دلار از ایران میدزدن نمیرن؟ اول این که دست خودشون هم با اونها در یه کاسه است، دوم اینکه اگر هم نیست، بیچارها نه زورش را دارن نه جرات این را
  1
  4
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.