تعرض به زنان جوان در زمین‌های کشاورزی

جوان ۳۰ ساله‌ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت‌های وحشیانه قرار می‌داد، درحالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی، او را شناسایی کردند.

ساعت ۱۰ یازدهم فروردین بود که زن ۲۷ ساله در حاشیه بولوار حر مشهد منتظر تاکسی ایستاد. او هر روز صبح با سرویس به سرکارش در یکی از بازار‌های اطراف میدان ۱۷ شهریور می‌رفت، اما آن روز به خاطر تعطیلی، سرویس در کار نبود و زن جوان قصد داشت با خودرو‌های عبوری خود را به محل کارش برساند.

در همین هنگام پراید سفید رنگی که شیشه‌های دودی داشت، مقابل زن جوان متوقف شد. مسافر مذکور بدون آن که به چهره راننده جوان نگاه کند، مقصدش را بازگو کرد و با اشاره راننده پراید در صندلی عقب نشست! راننده پراید که طعمه دیگری را به دام انداخته بود، پدال گاز را فشرد و از منطقه قلعه ساختمان وارد صدمتری شد.
 
او بعد از طی مسافتی و به بهانه کمبود سوخت خودرو، به طرف بولوار میامی دور زد! راننده پراید وقتی با اعتراض مسافرش روبه رو شد، ادعا کرد که پمپ گاز برای سوخت گیری در مسیر حرکت وجود ندارد! اما زن جوان از رفتار و گفتار راننده فهمید که او نقشه پلیدی را در سر می‌پروراند!
 
به همین دلیل با فریاد از راننده خواست تا توقف کند، ولی دیگر فریاد‌های او نتیجه‌ای نداشت. ترس و وحشت سراسر وجود زن جوان را فراگرفته بود. در یک لحظه تصمیم گرفت خود را از داخل خودرو به بیرون پرت کند، اما دستگیره‌ای وجود نداشت در‌های پراید قفل شده و او حتی نمی‌توانست شیشه‌های خودرو را پایین بکشد تا شاید کسی فریاد‌های دلخراش او را بشنود.
 
زن جوان که دیگر خود را در دام «هیولای سیاه» می‌دید با مشت به شیشه‌های دودی می‌کوبید! جیغ می‌کشید و التماس می‌کرد، اما همه تلاش‌هایش برای نجات از چنگ «هیولا» بی نتیجه بود!
 
در یک لحظه، گوشی تلفن را از کیفش بیرون آورد تا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرد، ولی با دیدن چاقویی که زیر گلویش قرار گرفته بود، وحشت زده گوشی را با اشاره راننده به او داد. دقایقی بعد پراید شیشه دودی در زمین‌های کشاورزی اطراف جاده میامی متوقف شد و راننده بدون توجه به التماس‌ها و فریاد‌های مسافر جوان، او را هدف تعرض و آزار و اذیت قرار داد.
 ساعتی بعد، طعمه «هیولای سیاه» خود را به نیرو‌های انتظامی رساند و ماجرای وحشتناک راننده پراید سوار را در حالی بازگو کرد که همه وجودش از شدت ترس می‌لرزید!
 
با توجه به حساسیت موضوع، این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد.
 
با مشخصات کوری که زن جوان در اختیار پلیس گذاشت، بررسی‌ها به شیوه پلیسی در حالی آغاز شد که زن جوان از شدت ترس و وحشت نتوانسته بود، شماره پلاک یا مشخصه‌ای از «هیولای سیاه» را به خاطر بسپارد. او فقط خود را طعمه‌ای می‌دانست که در دام یک «هیولای وحشتناک» افتاده بود.
 
با وجود این تحقیقات کارشناسی و بررسی پرونده‌های موجود بیانگر آن بود که راننده معروف به «هیولای سیاه» همان راننده‌ای است که از مدتی قبل و با جرایمی مشابه تحت تعقیب پلیس قرار دارد؛ بنابراین ماجرای آزار و اذیت‌های مسافران زن، اهمیت ویژه‌ای یافت .
 
رصد‌های اطلاعاتی با بررسی دوربین‌های شهری، بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار و اندک مشخصاتی از یک پراید شیشه دودی، ادامه یافت تا این که در نهایت اسنادی از یک پراید به دست آمد که به صورت قولنامه‌ای فروخته شده بود. از سوی دیگر چند گروه عملیاتی فرضیه‌های متفاوت پلیسی را با بررسی پرونده‌های مشابه درحالی ادامه می‌دادند که برخی از آن‌ها فقط به عنوان سرقت از یک راننده پراید شکایت کرده بودند.
 
با جمع آوری و تکمیل سرنخ‌ها بالاخره اطلاعاتی از راننده‌ای جوان به دست آمد که سابقه سرقت نیز داشت. با شناسایی محل اختفای راننده،  عملیات هماهنگ و ضربتی روز چهارشنبه گذشته برای دستگیری متهمی آغاز شد که زن جوان ۲۷ ساله تصویر او را در سیستم پلیس شناسایی کرده بود.
 
کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی هنگامی که برای دستگیری راننده ۳۰ ساله به منطقه شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) رفتند و مخفیگاه او را به محاصره درآوردند، ناگهان متهم تحت تعقیب با مشاهده نیرو‌های پلیس، در حیاط را به هم کوبید و از راه پشت بام قصد فرار داشت که گروه عملیاتی دیگر وارد عمل شدند و او را در پشت بام منزلش زمین گیر کردند.
 
با انتقال ع- الف به دایره جرایم مهمه آگاهی، در همان ساعات اولیه دستگیری سه زن جوان که هدف تعرض و آزار و اذیت متهم مذکور قرار گرفته بودند با چهره‌ای وحشت زده، او را شناسایی کردند.

در حالی که تعداد زیادی قاب گوشی تلفن همراه، چراغ گردان و... در بازرسی از مخفیگاه «هیولای سیاه» کشف شده است، بررسی سوابق وی نشان می‌دهد که او قبلا به جرم سرقت نیز روانه زندان شده و از سال ۹۷ به جرایم تعرض به زنان ادامه می‌داده است. تحقیقات پلیس  برای کشف جرایم دیگر این متهم بی رحم همچنان ادامه دارد.
 
در عین حال یک مقام آگاه از زنان جوانی که طعمه این متهم معروف به «هیولای سیاه» شده اند خواست برای شناسایی و اعلام شکایت به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی بروند و یقین بدانند که هویت و اطلاعات آن‌ها در پرونده به صورت محرمانه باقی می‌ماند و نزدیک‌ترین اطرافیانشان نیز به این اطلاعات دسترسی نخواهند داشت.
 
این مقام آگاه همچنین به زنان و دختران جوان توصیه کرد: برای رفت و آمد درون شهری از اتوبوس، مترو یا تاکسی‌های شناخته شده استفاده کنند و به رانندگان خودرو‌های عبوری اعتماد نکنند.
+20
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اعدام هم برای اینگونه افراد مجازات کمی هست. باید آن ها را رجرکش کرد.
  1
  1
  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.