اعزام ناوچه جنگی سپاه برای محافظت از «کشتی جاسوسی» ساویز

 تصویری که خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، از کشتی ساویز منتشر کرده استرادیو فردا :شرکت ردیابی نفتکش‌ها، تانکر ترکرز، می‌گوید تصاویر ماهواره‌ای نشان از اعزام یک ناوچه جنگی سپاه پاسداران برای محافظت از «کشتی جاسوسی ساویز» در دریای سرخ دارد.

این شرکت روز شنبه ۲۸ فروردین با انتشار توئیتی گفته است کشتی ساویز که ۱۷ فروردین مورد حمله قرار گرفته بود، اکنون در بخش جنوبی‌ دریای سرخ قرار دارد.

شامگاه سه‌شنبه ۱۷ فروردین ماه رسانه‌های اسرائیل و شبکه العربیه از «حمله» عوامل ناشناس به کشتی ساویز سپاه پاسداران در دریای سرخ، در نزدیکی سواحل یمن، خبر دادند.

نیویورک‌تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است که اسرائیل، آمریکا را از حمله به کشتی ایرانی ساویز در دریای سرخ مطلع کرده است.

این کشتی با ظاهری شبیه کشتی‌های باری معمولا در دریای سرخ تردد می‌کند؛ اما ائتلاف به رهبری عربستان می‌گوید کشتی ساویز حامل قایق‌های تندرو است که برای انتقال تجهیزات نظامی به حوثی‌های یمن، دیدبانی منطقه و جاسوسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، پیشتر نوشته بود که طبق اطلاعات کسب شده، «کشتی ساویز به دلیل انفجار مین‌های چسبان در بدنه کشتی دچار آسیب شده است».

به نوشته این خبرگزاری، کشتی ساویز در چند سال گذشته در دریای سرخ به منظور پشتیبانی از تکاورهای ایرانی که به ماموریت اسکورت شناورهای تجاری اعزام می‌شوند مستقر بوده است.
+11
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  امیدوارم همین طور که در این گزارش نوشته شده این کشتی واقعا حامل قایق و مایحتاج مورد نیاز حوثی ها برای جنگ با بربرهای عربستان باشد .
  35
  5
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۴
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  ساندیس خور های این سایت با نام جدید اظهار نظر میکنند
  3
  9
  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.