ناسا شرکت اسپیس‌ایکس را برای مأموریت سفر انسان به ماه انتخاب کرد

این فضاپیما براساس طراحی استارشیپ کمپانی اسپیس ایکس ساخته شدهبی بی سی :آژانس فضایی آمریکا، ناسا، کمپانی "اسپیس ایکس" ایلان ماسک را برای ساخت فضاپیمایی که بتواند بار دیگر انسان را به ماه ببرد، انتخاب کرده است. آخرین بار در سال ۱۹۷۲ بشر توانست پا به ماه بگذارد.

قرار است این فضاپیما تحت برنامه‌ای موسوم به "آرتمیس"، یک زن و مرد را به سطح ماه منتقل کند.

هدف دیگر این برنامه فرود آمدن اولین فرد غیرسفید پوست بر ماه است.
استارشیپ بسیار متفاوت از آن چیزی است که برای فرودگرهای دوران آپولو بر سطح ماه استفاده شداین کمپانی گفته که فضاپیمای استارشیپ را در ترکیب با موشک‌های فوق سنگین برای فرستادن فضانوردان به فضا توسعه خواهد داد.

این فرودگر که برپایه استارشیپ اسپیس ایکس است در محلی در جنوب تگزاس در حال آزمایش است.

ایلان ماسک دو سال پیش آخرین تحولات فضاپیمای کمپانی اسپس ایکس را در معرض دید همگان قرار داد.

اسپیس ایکس برای به دست آوردن این پروژه با غول‌های هوافضای سنتی و جف بزوس، بنیانگذار آمازون و همچنین کمپانی داینیتیک که در آلاباما مستقر است، در رقابت بود.

ارزش کل این قرارداد برای شرکت ایلان ماسک ۲.۸۹ میلیارد دلار است.
نمونه اولیه استارشیپکتی لوئدرز، یکی از روسای اسپیس ایکس گفته: "با این قرارداد، ناسا و شرکای ما اولین ماموریت به سطح ماه را در قرن ۲۱ کامل می‌کنند و این آژانس گامی به جلو برای برابری زنان و اکتشافات درازمدت در فضا برمی‌دارد. این گام حیاتی، بشر را در مسیر اکتشاف ماه قرار می‌دهد و نگاه ما را به ماموریت‌های دورتر از منظومه شمسی از جمله مریخ معطوف می‌کند."

برنامه "آرتمیس" از زمان دولت دونالد ترامپ آغاز شد و هدف را بازگشت بشر به سطح ماه در سال ۲۰۲۴ قرار داده بود که کمبود بودجه این هدف را غیرقابل دستیابی کرده بود.
ناسا قصد دارد در این دهه به ماه برگردد
+22
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  این آقای ایلان ماسک پولهای باد آورده خودش را اگه توی همین کره زمین صرف آموزش و کمک به جوامع عقب مانده میکرد مطمئناً بشریت بیشتر از سرمایه و فکر ایشان استفاده میبرد تا اینکه چندین میلیارد دلار برای فرستادن یک رنگین پوست به کره ماه که چیز دیگری برای کشف ندارد هزینه کند .
  31
  15
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  ایلان ماسک چندبار مسافر برده ایستگاه فضایی و سالم برگشته برای همین امتحانش رو پس داده، البته قیمت پایینتر از روسها هم تمام میشه چون یه منبع درآمد روسها بود که برای غربیها پرتاب می کردند،که تخته کرد ایلان ماسک بدبخت پوتین رو. البته ایستگاه فضایی ۴۰۰ کیلومتر اما مدار ماه ۴۰۰ هزار کیلومتر، بسیار سخت تر نشستن امن ، یعنی موقع برگشتن مدار ماه خیلی سرعت بالا است وقتی به مدار زمین برسه باید سرعت رو مهار کنه وگرنه مثل اون کلمبیا که قبلا دیدیم موقع برگشت منفجر شد، برگشت امن از ماه بسیار سختتره نسبت به ایستگاه فضایی
  4
  4
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  ماه سکوی پرتاب بشر به مریخ است، خود ماه در زیر قطب ها آب دیده شد توسط عکسبرداری فرای بنفش، قبلا زمان اپولوها عکسبرداری فرابنفش نبود مثل الان، برای همین بی خیال ماه شدن. اما وقتی زیر قطبها آب کشف شد میرن که نمونه بیارن، همچنین انجا پایگاه بزنن برای سفر به سیاره سرخ مریخ که ۲۰۳۰ انجام بشه.
  4
  4
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.