خبرگزاری فرانسه : خطر بالا گرفتن جنگ میان ایران و اسرائیل واقعی است

 خطر شعله ور شدن جنگ میان ایران و اسرائیل و از مهار گریختن منازعات کنترل شده فعلی جدی است. رادیو فرانسه :خبرگزاری فرانسه در مطلبی نوشت که سال‌هاست اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران مستقیم یا غیرمستقیم به رویارویی با یکدیگر در لبنان، سوریه و نوار غزه روی آورده‌اند و این رویارویی اکنون دامنه‌اش به دریاها و جنگ‌های سایبری، جاسوسی و انفجارهای مشکوک در تأسیسات ایران نیز کشیده است.

در سال ٢٠١٨ سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل، موساد، موفق شدند ٥٥ هزار صفحه از اسناد محرمانه اتمی ایران را از این کشور خارج کنند و بسیاری از آنها را در اختیار محققان دانشگاه هاروارد آمریکا قرار بدهند.

خانم "سیما شین"، مدیر تحقیق درباره ایران در مؤسسه تحقیقات امنیتی تل‌آویو، گفته است : "اکنون با یک رشته واکنش و رویداد میان ایران و اسرائیل روبرو هستیم. ممکن است برخی بگویند که این رویدادها با انتقال بایگانی اسناد محرمانه اتمی ایران به اسرائیل یا قتل قاسم سلیمانی آغاز شد... اما، این اتفاقات به مسئله اتمی و تلاش ایران برای استقرار در سوریه و اراده اسرائیل برای جلوگیری از این امر مرتبط است."

"سیما شین" سپس افزوده است : "اتفاق تازه‌ای که در هفته‌های اخیر روی داده این است که جنگ دریایی اسرائیل و ایران که طی دو سال مخفی مانده بود اکنون از پرده بیرون افتاده است."

به گفته فرزین ندیمی، پژوهشگر ایرانی‌تبار در واشنگتن، جنگ دریایی ایران و اسرائیل فقط از پرده بیرون نیفتاده، بلکه شدت نیز پیدا کرده است و بر شدت آن آنهم در منطقه جغرافیایی گسترده‌تر و با بکارگیری تکنیک‌ها و تاکتیک‌های جدید (برای نمونه، حملات پهپادی یا زیردریایی) افزوده خواهد شد."

فرزین ندیمی سپس افزوده است : اگر چه دو طرف تاکنون کوشیده‌اند از دامنه‌دار شدن این جنگ پرهیز کنند، اما، خطر شعله ور شدن جنگ میان دو کشور به قوت خود باقی است.

مناخیم مرخاوی، کارشناس مسائل ایران در دانشگاه بیت‌المقدس، در اینباره به خبرگزاری فرانسه گفته است : "جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند دست به اقدام مهم بزند، زیرا، اولاً کرونا شیرازه‌های این کشور را از هم پاشانده و ثانیاً حکومت ایران سرگرم مذاکره با غرب است و چیزی که تهران به آن احتیاج ندارد جنگ است تا بتواند "پاک و منزه" به گفتگوهای خود با دولت بایدن ادامه بدهد."

با این حال، پژوهشگر اسرائیلی تصریح کرده است که دولت یهود نیز که مخالف احیای برجام است در جنگ پنهان دریایی با جمهوری اسلامی یا حمله یکشنبه گذشته به تأسیسات نطنز با آتش بازی می‌کند و در این بین "بزرگترین خطر برای اسرائیل تخریب مناسبات این کشور با آمریکا است."     
+64
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آخه بوی این میاد که مردم جون به لب شدند و نمیخوان رای بدن و امکان سقوط رژیم هست، اینه که به دست و پا افتادند تا با یک جنگ زرگری راه انداختن مردم رو دوباره پشت رژیم به صف بکشند.
  11
  62
  ‌پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در صدر اسلام هم همینطور بود. منتهی چون اسراییلی وجود نداشت، مسلمین هی پاچه این و اون را میگرفتند و به زور دیگران را دعوت به اسلام میکردند تا رستگارشان کنند. اگر یکی هم پیدا میشد که مقاومت میکرد با قمه دو نیمش میکردند و نصفه‌ها را جدا جدا به آغوش باز اسلام وارد میکردند که شخص یک دفعه از برخورد با مهر و عطوفت اسلامی شوکه نشود. گاهی هم دختر بچه‌های هفت ساله را زیر بال و پر خود میگرفتند که بچه از تنهایی در آید، لکن تا نه سالگی بچه فقط به مغازله قناعت میکردند. دل خیلی رئوفی داشتند.
  16
  66
  ‌پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
  ۸۱
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبک مغز تو دوباره .... و ذهن بیمارتو اینجا عریان کردی! این بلاها رو بابای بهائیت سرت آوورده و عقده شده برات؟ تو عقده بی شوهری داری و ..... که هیچ مردی نگاهت نمیکنه....
  14
  6
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۳
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. من زیر بته عمل اومدم، پدر ندارم. اما شما که پدر داری اسمش رو میدونی کدوم یکی بوده؟
  3
  6
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.