حمله پهپادی به نیروهای ائتلاف در فرودگاه اربیل عراق

وزارت داخله اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد مقر نیروهای ائتلاف بین‌المللی در فرودگاه اربیل با پهپاد بمب‌گذاری‌شده مورد هدف قرار گرفت.

طبق این بیانیه، این پهپاد با ماده شدیدا منفجره‌شونده TNT مجهز شده بود. انفجار این پهپاد به یکی از ساختمان‌های فرودگاه آسیب وارد کرد اما خسارت جانی در پی نداشت.
حمله پهپادی ،نیروهای ائتلاف داخل فرودگاه را هدف قرار داد
هوشیار زیباری از رهبران برجسته «حزب دموکرات کردستان عراق» شامگاه روز چهارشنبه14 آوریل فاش کرد که یک پهپاد فرودگاه بین‌المللی اربیل در منطقه کردستان عراق را هدف قرار داده است.

زیباری طی توییتی در حساب توئیتر خود نوشت: «همان شبه نظامیانی که دو ماه پیش فرودگاه را هدف قرار دادن، امروز دوباره این کار را تکرار کردند».

وزیر خارجه اسبق عراق افزود:«این یک تنش‌افزایی آشکار و خطرناک است. یک حمله تروریستی دیگری است که با پهپاد فرودگاه اربیل را برای تضعیف امنیت کردستان هدف قرار داده است».

در همین حال گزارش‌هایی نیز از به صدا درآمدن آژیر خطر کنسولگری آمریکا منتشر شده است. بنا به این گزارش‌های، ترافیک هوایی این فرودگاه متوقف شده است. استاندار اربیل همچنین اعلام کرد که این حملات هیچ تلفات جانی و مالی در پی نداشت.

در همین رابطه امید خوشناو، فرماندار اربیل، در مصاحبه تماس با خبرگزاری رسمی عراق گفت، این حمله نیروهای ائتلاف بین المللی در داخل فرودگاه اربیل را هدف قرار داده است.او تأکید کرد که هیچ خسارتی به فرودگاه وارد نشد.

فرماندار اقلیم کردستان عراق گفت، حمله پهپادی به فرودگاه اربیل خسارت مادی و جانی در بر نداشته است.

به گزارش خبرنگار «العربیه» تیم‌های خنثی‌‌سازی بمب در فرودگاه اربیل مستقر شدند. دولت اقلیم کردستان هم از آغاز تحقیقات درباره این حملات خبر داد.
+3
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.