​​​​​​​عراقی‌ها و مردان رکورددار سفر به ایران

دویچه وله :وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران سالنامه آماری ۹۸ که مربوط به پیش از شیوع ویروس کرونا می‌شود را منتشر کرد. بر این اساس، در این سال بیش از ۸ میلیون نفر وارد ایران شده‌اند که بیشتر آن‌ها مرد بوده‌اند.

بر اساس سالنامه آماری ۹۸ که اخیرا توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، تعداد مسافران ورودی در سال ۹۸ به کشور هشت میلیون و ۸۳۲ هزار و ۵۰ نفر اعلام شده است. این گزارش همه این افراد را در شمار "گردشگر" قرار داده است.

طبق این گزارش، هفت میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۰ مسافر در این سال "بدون ویزا" وارد ایران شده‌اند و فقط ۴۲۲ هزار و ۸۱۸ نفر "ویزای گردشگری" گرفته‌اند.

یکی از نکات قابل توجه در این گزارش افت ۵۷ درصدی ورود گردشگران خارجی با ویزای زیارتی است. در سال ۹۷ بیش از یک میلیون و ۶۸۵ هزار نفر با ویزای زیارتی وارد ایران شدند که این میزان در سال ۹۸ بیش از ۷۱۱ هزار نفر کاهش یافت.
مردان بیشترین مسافران وارد شده به ایران از لحاظ جنسیتی را تشکیل می‌دهندعراقی‌ها رکورددار سفر به ایران
در سال ۹۸ بیشترین سفرها به ایران از کشورهای همسایه بوده و عراقی‌ها با دست کم ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار نفر همچون سال‌های پیش رکورددار بوده‌اند.

پس از عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ارمنستان، ترکمنستان، عمان، بحرین، کویت، هندوستان، چین، گرجستان، روسیه، لبنان، عربستان، آلمان، ایتالیا، امارات و فرانسه به ترتیب بیشترین تعداد مسافر را به ایران داشته‌اند.

شمار سفر گردشگران اروپایی به ایران در سال ۹۸ نسبت به قبل از آن منفی بوده است. برای مثال از آلمان ۳۹ هزار و ۵۵۷ نفر در سال ۹۷ به ایران مسافرت کرده‌اند که این میزان در سال ۹۸ کاهش یافته و به ۲۶ هزار و ۷۰۶ نفر رسیده است.
مردها بیشتر به ایران سفر می‌کنند
بیشترین ورود به ایران در سال ۹۸ از مرزهای زمینی بوده است. شمار مسافران ورودی در این سال بالغ بر هفت میلیون و ۳۵۵ هزار و ۸۱۴ نفر ثبت شده است.

تعداد گردشگران خارجی واردشده به ایران به تفکیک جنسیت نشان می‌دهد که در سال ۹۸ باز هم بر شمار مردانی که تنها به ایران سفر می‌کنند افزوده شده است. در این سال این شمار به شش میلیون و یک هزار و ۶۷۳ نفر رسیده است. در مقابل دو میلیون و ۸۲۹ هزار و ۸۶۴ نفر زن بوده‌اند.

انتظار می‌رفت در سال ۹۹ شمار گردشگران در ایران افزایش یافته و به ۱۰ میلیون نفر برسد که با شیوع ویروس کرونا روند گردشگری و مسافرت در ایران و سراسر دنیا متوقف شد.
+8
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  ایران شده تایلند خاورمیانه از صدقه سر آخوندها
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  غربی که مدام دم از برابری جنسی میزنه و حتی در فرمهای مربوط به اداره جات در مقابل گزینه جنسیت ،از مرد ،زن ،هیچکدام، استفاده میکنه ،حالا چرا یدفعه به جنسیت مسافران عراقی اعزامی به ایران گیر داده ؟؟؟ فقط به این علت که پارسال چیزی حدود ۴ میلیون عراقی از ایران دیدن کرد که این کشور رتبه اول بیشترین مسافر را به ایران داشت این یعنی با ی حساب سرانگشتی چیزی در حدود ۲ میلیارد دلار تا ۳ میلیارد دلار ارز وارد کشوری شده است که دنیای غرب تمام فشار خود را برای محدود کردن کلیه درآمدهای ارزی ایران به کار بسته و اجازه هیچگونه دادوستدی را به ایران نمیدهد ،تنها راهی که درآمد ارزی خوبی را برای ایران ایجاد میکند و دنیای غرب عملا هیچ کاری در مقابل آن نمیتوانند انجام دهند ،همین توریستهای زیارتی از کشورهای عراق و آذربایجان و پاکستان و کویت که بیشترین سفر را به ایران دارند میباشد ،تنها راه جلوگیری از این درآمد ارزی شایعه و دروغهای شاخ دار و خدشه دار کردن غیرت مردم با خبرهای فیک ناموسی میباشد ،یک دوست صمیمی عراقی برای من تعریف میکرد که در سال ۲۰۱۸ که به عراق و کربلا رفته بود ،میگفت در مورد زائران ایرانی هم دقیقا
  0
  0
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.