مرگ هولناک دو سارق در تونل بنزین

دو سارق که برای سرقت بنزین از داخل تونل تأمین و نگهداری پالایشگاه کهریزک ناگهان در میان حجم زیادی از بنزین و گاز سمی گرفتار شده بودند جان باختند.

به‌ گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، حدود ساعت ۱۱ شب دوشنبه ۲۳ فروردین مرد جوانی هراسان با آتش‌نشانی کهریزک تماس گرفت و گفت: من و دوستانم داخل تونل تأمین و نگهداری پالایشگاه نفت، میان حجم زیادی از بنزین گیر افتاده‌ایم و نیاز به کمک داریم. بنزین و گاز مسموم با سرعت زیاد در حال انتشار و جانمان در خطر است.

به‌ دنبال اعلام این تماس بلافاصله مأموران آتش‌نشانی کهریزک وارد عمل شدند؛ با ورود مأموران به محل آنها با تونلی ۱۷ متری مواجه شدند که سارقان حفر کرده و به خط تأمین و نگهداری انتقال بنزین پالایشگاه متصل شده بود.‌ تونل پر از بنزین شده بود و دو مرد جوان داخل آن گرفتار شده بودند؛ در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دو مرد جوان برای سرقت بنزین راهی پالایشگاه شده  و با حفر تونلی ۱۷ متری خود را به خط تأمین و نگهداری ۵۰۰ متری نفت پالایشگاه رسانده بودند. آنها با رسیدن به خط تأمین اقدام به سوراخ کردن لوله کرده تا از این طریق بنزین سرقت کنند، اما ناگهان با هجوم بنزین از داخل خط تأمین و نگهداری و همچنین گاز مسموم مواجه شدند. دو مرد جوان که هویت آنها تا کنون مشخص نشده است در میان بنزین و گاز مسموم گرفتار شدند، اما شدت انتشار گاز و هجوم بنزین به قدری در تونل زیاد بوده که آنها را غرق کرده است. آتش‌نشانان برای بیرون آوردن جسد دو مرد ناشناس تلاش‌های خود را آغاز کرده و حتی چند نفر از آنها در بنزین روان گرفتار شده که توسط همکاران دیگرشان نجات یافتند. با کشف اجساد این دو مرد تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.
سرقت مرگبار بنزین از پالایشگاه تهران با حفر تونل
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شکست نقشه سرقت بنزین از پالایشگاه تهران با حفر تونل از سوی دو برادر خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: دیشب حوالی ساعت ۹:۳۰ شب نگهبان یک قطعه زمین محصور با چهاردیواری در محدوده کهریزک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس می‌گیرد و اعلام می کند که دو نفر در مسیر یک چاه رفته‌اند و دیگر بیرون نیامده‌اند.
 
سرهنگ موقوفه ای ادامه داد: پلیس به محل مراجعه می‌کند و بعد از بررسی متوجه می‌شود که حتما باید آتش‌نشانی و نیروهای امدادی به محل بیایند چرا که این اتفاق نیاز به تجهیزات ایمنی دارد.
 
وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: آتش‌نشانی بعد از بررسی اعلام کرد که انتهای این چاه به خط لوله بنزین در پالایشگاه نایین می رسد. این لوله بنزین به شهرری وصل بوده و برای توزیع بنزین از آن استفاده می‌شده است.
 
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه انتهای مسیر چاه را بنزین زیادی مسدود کرده بود و به خاطر جمع شدن گاز بنزین امکان دسترسی به این افراد میسر نبود گفت: با توجه به شرایط مشخص بود که دو نفر داخل چاه جان خود را از دست داده بودند.
 
سرهنگ موقوفه ای گفت: تلاش از شب دوشنبه ۲۳ فروردین تا غروب روز سه‌شنبه حوالی ساعت ۶:۳۰ ادامه داشت تا هماهنگی برای قطع خط لوله بنزین انجام شود که در پایان آتش‌نشانی و امداد و نجات اجساد این افراد را از چاه خارج کردند.
 
وی تاکید کرد: این افراد ۱۷ متر به طور عمودی و ۵۰ متر به صورت افقی چاه را کنده بودند تا  به این خط لوله بنزین دست پیدا کنند. در واقع این دو نفر ۹۸ درصد از اقدام‌شان را عملی کرده بودند اما به محض این که لوله را باز می‌کنند تا استخراج را انجام بدهند اما به دلیل فشار بنزین داخل لوله نمی‌توانند کار سرقت را به اتمام برسانند.
 
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار کرد: طی بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد این اتفاق از قبل برنامه‌ریزی شده بوده است و زمین متعلق به دو برادر بوده که یکی ۲۵ ساله و دیگری ۳۵ ساله بوده است. آنها زمین را که حدود دو هکتار بوده و دور تا دور آن چهاردیواری است حدود یک سال قبل به همین منظور سرقت خریداری می‌کنند.
 
وی افزود: آنها بعد از چهاردیواری کشیدن دور زمین، تعداد زیادی بشکه به داخل آنجا می‌برند و از شهریور ۹۹ کار حفاری را آغاز می‌کنند آنها یک همدست نیز داشتند که با کمک او حفاری را انجام می‌دادند. همچنین تجهیزات حفاری را با کمک دو دستگاه خودرو به داخل زمین منتقل کرده‌اند. آنها حدود هفت ماه است کار حفاری را انجام می‌دادند تا به لوله بنزین برسند. طی تحقیقات پلیس مشخص شده است این افراد یک همدست هم داشته‌اند که او نیز دستگیر شد. از همه مهم‌تر نگهبانی که داخل اتاقک زمین بوده و از همه موضوعات باخبر نیز بوده دستگیر شده است.
 
سرهنگ جلیل موقوفه ای در پایان گفت: در حال حاضر دو نفر نگهبان و همدست حفاری در بازداشت هستند. تجهیزات حفاری و دو خودرو ضبط شده و دو نفر سارق نیز فوت شده‌اند.
 
+15
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  malek khorshid - روتردام، هلند
  عقل که نباشد جان در عذاب (خطر) است. اینهمه پول خرج زمین و وسایل حفر و نگهبان و دیوارکشی و .. کردند که. بنزین بدزدند. خب این پولها رو میزدید به کار تا پولدارتر شین. این چه کار احمقانه‌ایه اخه. مغز گنجشکی به اینها میگن.
  3
  22
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.