افشاگری یک رسانه درباره تن‌فروشی میلیون‌ها زن روسپی در ایران

العربیه :هیچ آمار دقیقی از شمار کارگران جنسی در ایران وجود ندارد، اما برخی آمارهای غیررسمی و برخی گزارش‌های رسانه‌ای حکایت از وجود «چند میلیون زن» در ایران دارد که به کارگری جنسی مشغولند.

پایگاه خبری تحلیلی «اقتصاد 24» سه‌شنبه 13 آوریل 2021 گزارش کرد که شبکه‌های تن‌فروشی تحت امکانات فضای آنلاین گسترش پیدا کرده و از فعالیت هزاران زن روسپی در تهران و میلیون‌ها زن تن‌فروش در سرتاسر ایران خبر داد.

بر اساس این گزارش، یک کانال تلگرامی با 81 هزار عضو که از مردان بابت هر آگهی بالغ بر 400 هزار تومان دریافت می‌کند، در دی‌ماه سال 1399 بیش از 150 مورد آگهی داشته که مجموعا از این بابت 63 میلیون تومان درآمد داشته است.

این رسانه همچنین گزارش داد که سایت دیگری که بیش از 8 هزار زن در استان تهران و به طبع آن چند میلیون زن در سرتاسر ایران ذیل خود دارد، بابت عضویت طلایی ماهانه 65 هزار تومان و بابت عضویت نقره‌ای ماهانه 32 هزار تومان از مردان دریافت می‌کند. سایت دیگری که نسبتا شهرتی مشابه سایت قبلی دارد، بابت عضویت طلایی ماهانه 90 هزار تومان و عضویت نقره‌ای ماهانه 47 هزار تومان از مردان دریافت می‌کند.

در ایران تن‌فروشی «جرم» به شمار می‌آید و برای مرتکبان آن اگر متاهل باشند ممکن است مجازات «مرگ» را در پی داشته باشد، با این حال گزارش‌هایی درباره آمار بالای فعالیت زنان و حتی مردان اما به نسبت کمتر، در این زمینه منتشر شده است.

پایگاه خبری «آفتاب» در تاریخ 4 اکتبر 2017 گزارش کرده بود که روسپیگری در یک آمار تقریبی از روسپیان جنوب شهری تهران توسط یک مؤسسه خصوصی حدود 10 هزار تن تخمین زده شد.

سایت «رویداد» هم در 29 اکتبر 2019 به نقل از یک کارشناس آسیب‌های اجتماعی، گزارش کرد که آمار مراکز تن‌فروشی در سطح شهر تهران به 8 هزار باند رسیده‌ است و «طبق آمار در مدت 7 سال متوسط سن تن‌فروشی از 28 سال به زیر 20 سال رسیده و در حال حاضر کف این سن تا 13 سالگی پایین آمده یعنی در میان نوجوانان به ‌طور روزافزونی گسترش یافته‌است» و به خاطر بحران اقتصادی زنان متأهل هم مجبور به این کار شدند.

خبرگزاری «رکنا» هم در 17 دسامبر 2019 گزارش کرد که زنانی در اطراف آرامستان بهشت زهرا هستند که حاضرند برای یک ساندویچ فلافل تن‌فروشی کنند. آنها در گورهای آرامستان زندگی می‌کنند و در داخل گورها با مشتری رابطه جنسی برقرار می‌کنند.

وب‌سایت «دیدارنیوز» نیز حدود یک سال پیش، در یک گزارش میدانی و به نقل از یک تن‌فروش از وجود افرادی خبر داد که به خاطر اعتیاد و داشتن بیماری، حاضرند برای 5 یا 10 یا دو هزار تومان تن‌فروشی کنند.
+70
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان

  خاطرم هست مطابق آمار دولت محمد خاتمی در زمان دولت اسهالات 84000 روسپی در تهران بودند. خودتان تخمین بزنید امروز را پس از احمدی نژاد و روحانی.
  6
  103
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
  ۳۱
  tiger.man - هامبورگ، آلمان

  چشم ولی امر مسلمین جهان روشن
  4
  100
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  ۵۱
  iransabz - تهران، ایران

  درود،. خوانندگان عزیز و محترم،. تنفروشی میلیونها زن روسپی در ایران نتیجه بی تفاوتی من و ما نسبت به اوضاع کنونی هست که بر سرمان دارد میاید. نتیجه ای جز بی غیرتی بیتر برایمان به ارمغان نخواهد آورد. شاید یکی از این روسپی ها در میان اقوام خودمان باشد. پس بیایید از خودمان شروع کنیم، نه به انتخوابات، نه به جمهوری ننگین اسـ...، نه به خامنه ای دزد و حـ...، نه به همه کسانی که در اقلیت از جمهوری اسـ... پشتیبانی میکنند. هموطن گرامی، تا کی باید یک مشت آخوند ریقوی مفت خر سن بالای پشو به ما امر و نهی کند، تا کی؟ قدرت در دستان ما هست، اینها جماعتی مفتخور و دزدند، بیائید برای یکبار در تاریخ کشورمان، از همه قسرها، همه دینها، همه نهادها، همه و همه امان برای برامدازی این حکومت متحد ویم، طلوع آزادی بسیار نزدیک است. پاینده ایران، پیروز و سرفراز باد ایرانی.
  8
  111
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  کاری کرن طرف شاید به خاطر یه غذا برای بچه هاش تن فروشی کنه. الان دیگه اوضاع خرابه فکر کنم با 100تومن (4دلار) که پول 2پرس غذای ضعیفه هم تن فروشی میکنن. اقتدار جمهوری اسلامی فاشیست فارسیسم شیعه در کشوری که به نسبت جمعیتش اولین کشور پولدار دنیا نباشه دومیشه. مردمی هم که وضع بهتری دارن به فقرا کمکی نمیکنن. خودخواهی یک ملت رو نابود میکنه. من که از این زندگی هیچ لذتی نمیبرم. و فقط تحمل میکنم.
  7
  50
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  فقط بگوید لعنت بر اخوند جماعت که ایران را به این روز رسانده که خود فروشی در ان موج میزند!
  6
  62
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  [::iransabz - تهران، ایران::]. دقیقاً
  4
  30
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  مقام معظم رهبری اون عمامه اشون رو بالاتر بگذارند. بی غیرتی رو به حدی رسوندن که مردم برای سیر کردن شکم به این ذلت افتادن. جک قرن شده اقتدار ملی!
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  ۳۵
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. از کی تا حالا حکومت آخوندا حکومت فارسها شده تو هم توی ایران بهت خوش نمیگذره برو تنگ بغل عمو اردوغان بشین
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  روسپی اصلی خود خامنه ایی است، خود را به همه مردم ایران چپانده است!
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.