سخنگوی کاخ سفید: در حادثه نطنز دخالتی نداشتیم

 جن ساکی، سخنگوی کاخ سفیدرادیو فردا :سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه ۲۳ فروردین گفت که ایالات متحده آمریکا در حادثه قطع برق در سایت هسته‌ای ایران در نطنز دخالتی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جن ساکی ضمن اعلام این موضوع، از اظهارنظر در مورد اتهام ایران به اسرائیل در مورد این حادثه خودداری کرد.

سخنگوی کاخ سفید در مورد این حادثه گفت: «ایالات متحده به هیچ وجه در این قضیه درگیر نبوده است».

او در مورد اتهام ایران به اسرائیل نیز گفت که «ما حرفی برای افزودن در خصوص حدس و گمان‌ها درباره دلایل یا تأثیرات این رویداد نداریم».

حادثه‌ای که روز ۲۲ فروردین منجر به قطعی برق در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم ایران در نطنز شد، به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، یک انفجار بزرگ بود که شبکه برق‌رسانی این مجموعه را به کلی از کار انداخت.

ارزیابی مقام‌های اطلاعاتی آمریکایی و اسرائیلی حاکی از آن است که ایران برای بازگشت به نقطه‌ای که پیش از این انفجار در آن قرار داشت، دست‌کم ۹ ماه زمان لازم دارد.‎

حادثه نطنز در زمانی اتفاق افتاد که ایران و آمریکا از هفته پیش مذاکرات غیرمستقیم خود را برای بازگشت به تعهدات‌شان در چارچوب برجام و رفع احتمالی تحریم‌های واشینگتن علیه تهران، آغاز کرده‌اند ولی این گفت‌وگوها هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است.

قرار است هفته آینده، روز چهارشنبه، دور جدید این مذاکرات در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شود و جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، روز دوشنبه در این مورد گفت که انتظار می‌رود این مذاکرات «دشوار و طولانی باشد».

او افزود که «هیچ نشانه‌ای در مورد تغییر سطح مشارکت [از سوی ایران] مشاهده نکرده‌ایم».
+2
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  خوب جمهوری اسلامی رو ناز کنید ناراحت نشن دموکراتهای بی شرف مردم ستیز
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.