ترکیه می‌خواهد به ماه برسد

دویچه وله :ترکیه در تلاش برای یک مأموریت اکتشافی به مقصد ماه، دست به آزمایش یک موتورموشک هیبریدی زده است. رئیس جمهور این کشور در ماه فوریه گفته بود که کشورش تا سال ۲۰۲۳ فضاپیمای خود را به ماه می‌فرستد.

ترکیه در تلاش برای یک مأموریت اکتشافی به مقصد ماه است و در همین رابطه به گزارش خبرگزاری‌های این کشور دست به آزمایش موتور موشکی هیبریدی زده که در فضاپیمای بدون سرنشین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصطفی ورانک، وزیر فناوری این کشور می‌گوید، آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز بوده‌اند. راکت آزمایش شده طبق گزارش‌ها، موتوری‌است هیبریدی که قرار است در مأموریت‌های آتی ترکیه برای سفر به ماه به کار گرفته شود.

به گزارش آناتولی، خبرگزاری رسمی ترکیه، این آزمایش در غرب ترکیه و در منطقه شیله انجام شده است.

یک آزمایش دیگر نیز در همین رابطه برای ماه مه و در منطقه سینوپ در نزدیکی دریای سیاه برنامه‌ریزی شده است.

ترکیه قصد دارد در سال ۲۰۲۳ فضاپیمای خود را به ماه بفرستد. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در ماه فوریه برنامه فضانوردی این کشور را معرفی کرد. برنامه‌ای که البته همزمان با معرفی با انتقادهای فراوانی از جمله به دلیل شرایط سخت اقتصادی کنونی در ترکیه همراه بود.
+12
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  حتما اردوغان میخواد ببینه این هلال ماه تو پرچمشون واقعا همون شکلیه؟!!!!!. مرد ناحسابی بشین احکام اسلامی رو تو مملکت پیاده کن تو رو چه به این غلطا؟!!!
  14
  37
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۷
  ۴۰
  ENSAN-ZAMIN - تبریز، ایران
  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. چند وقته انگلیس هستی؟ از تمدن و جامعه آنجا هیچی یاد نگرفتی؟ یا رذالت و حسادت ایرانی چشمانت را کور کرده و هیچ چیز را نمیبینی و بغیر از مسخره کردن دیگران چیزی بلد نیستی؟
  23
  13
  ‌سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  چرا یک تعداد به جای افتخار و خوشحال شدن از پیشرفت همسایگان ایران حسادت و نفرت را ترجیح می‌دهند!!!؟ همین افکار پوچ و خودخواهانه است که ما را به چنین فلاکت و ذلت گرفتار کرده.مشکل ما از ماست .
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان
  درسته میگن اردوغان دستور کندن چاه برا رسیدن به ماه را داده،ظاهرا اردوغان گفته این روش رسیدن به ماه در در ترکیه کشف شده و کاملا سری است.فوشندگان نان بر بری هم بیرون چاه صف کشیدن تا جزء اولین کسانی باشند که دکه نان بر بری روی ماه میزنند!
  0
  1
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.